Печат

Айкидо клуб Локомотив организира 6 седмичен айкидо курс за начинаещи

вкл. .

aikido kurs 2017

Курсът започва на 5 септември и трае 6 седмици. Тренировките са 3 пъти седмично, всяка тренировка е с продължителност 60 минути.

Тренировките са вторник, четвъртък от 19:30 до 20:30 и събота от 10:00 до 11:00.

Курсът е за начинаещи и покрива базово ниво на айкидо умения, което е едно много добро начало за бъдещото ви развитие в света на айкидо.

– ще намерите приятели

Ако имате въпроси, не се колебайте да се свържете с клуба, както и да се запишете на http://aikidobg.net/

Печат

Момчета родени 2003 г. шести във Варна

вкл. .

Отборът на "Локомотив Никола Нанов" за момчета, родени 2003 г. и по-малки, воден от Васил Нанов и Андрей Сушков, завърши на шесто място във финалната шестица от държавното първенство. На финалните турнири първо в Бургас, а после и във Варна, съставът записа 10 загуби от 10 срещи.

Резултати на "Локомотив НН" във Варна: 1:16 с "Черноморец", 2:14 от "Черно море", 4:12 от КПС "Варна", 4:6 от "Ботев 2000" и 0:9 от "Славия".

Крайно класиране: 1. КПС "Варна", 2. "Черноморец", 3. "Черно море", 4. "Славия", 5. "Ботев 2000", 6. "Локомотив НН".

Печат

България е 4-та на Европейското по бокс за ученици

вкл. .

boks evro 2017 uchen

България зае четвърто място в отборното класиране на Европейското по бокс за ученици. Отботът ни завърши със 7 медала и един истински Шампион! Златото грабна Били Чолов в категория до 62 кг. Красимир Джуров (на снимката) от БК Локомотив и Радослав Росенов са вицеевропейски шампиони. Данчо Ганушев, Коста Симеонов, Даниел Кирилов и Антон Кирилов спечелиха бронзови медали.

Поздравления за екипната работа на всички допринесли за този голям успех:
Красимир Инински, Емилия Груева, Август Иванов, Паната, Нешо Симеонов, Борислав Георгиев, Роман Цветков, Борислав Бояджиев и всички лични треньори по клубовете.
НЕКА СЕ ГОРДЕЕМ , ЧЕ СМЕ БЪЛГАРИ!

Печат

България с 7 медала от Европейското по бокс за ученици

вкл. .

loko natsionali ucenitsi evro2017

Националният отбор по бокс (ученици) извоюва 7 медала от Европейското първенство, което се провежда в Румъния. Класирайки се за полуфиналните срещи отличия си гарантираха Радослав Росенов в категория до 38,5 кг, Красимир Джуров в категория до 41,5 кг, Даниел Кирилов в категория до 46 кг, Антон Кирилов в категория до 50 кг, Данчо Ганушев в категория до 52 кг, Коста Росенов в категория до 56 кг и Били Чолов в категория до 62 кг.

Полуфиналните и финалните срещи са на 24-ти и 25-ти юли, когато ще стане ясно с какъв блясък ще бъдат медалите.

Тима се тренира от треньорите в Локомотив (Борислав Георгиев, Роман Цветков), като в него попадат 4-ма млади локомотивци.

Печат

Женският отбор със сребърни медали в първенството

вкл. .

viceshampioni 2017 zheni

Женският отбор по водна топка на „Локомотив Никола Нанов“ спечели сребърните медали в държавното първенство по водна топка. След изиграването на мачовете от втория финален турнир в Бургас съставът, воден от Васил Нанов, финишира втори в крайното класиране с 4 победи и 2 загуби.

Шампион отново стана отборът на „Ботев 2000“ (треньор Венетка Начева), който спечели всичките си 6 двубоя. Третото място заслужи съставът на КПС „Варна“ (тр. Йорданка Павлова), а на четвърта позиция остана „Черноморец“ (Бургас) с наставник Петър Йонов. Варненки и бургазлийки завършиха наравно и двата мача помежду си и загубиха двубоите си с "Ботев 200" и "Локомотив НН". Така и двата тима имат по 2 точки, но по-добрата голова разлика на "Варна" отреди бронзовите медали на тима.

„Доволен съм от изявите на всички в отбора – каза Васил Нанов. - Видно е, че играта на състава ни постепенно се подобрява. Второто място в момента е абсолютно реално с оглед разположението на силите в женската водна топка в България.“

Резултати в Бургас: „Ботев 2000“ - „Черноморец“ 15:3, „Локомотив НН“ - „Варна“ 12:8, „Ботев 2000“ - „Варна“ 18:7, „Локомотив НН“ - „Черноморец“ 11:6, „Варна“ - „Черноморец“ 7:7, „Ботев 2000“ - „Локомотив НН“ 17:7.

Крайно класиране: „Ботев 2000“ 18 точки, „Локомотив НН“ 12, „Варна“ 2 „Черноморец“ 2.

В края на същия турнир бе извършено и награждаването за завършилото преди 3 седмици първенство по водна топка за девойки. Крайно класиране: 1. "Ботев 2000", 2. "Локомотив НН", 3. "Черноморец", 4. "Арда" .

вижте и

Шампионски триумф при мъжете

Осма поредна титла за юношите старша възраст на "Локомотив НН"

Печат

Мира Григорова отпадна на Европейското в София

вкл. .

България стартира с две загуби европейското първенство по бокс за момичета и девойки, което ще продължи до края на седмицата в столичната зала „София“.
И двете ни представителки при момичетата – Анна-Мария Дялова и Мира Григорова, загубиха с по 0:5 съдийски гласа своите първи международни срещи в кариерата.
Дялова отстъпи на туркинята Румесия Аташ в категория до 57 кг. Младата русенка се качи на ринга само с един ден тренировка с националния тим, тъй като до последно не успя да се освободи от езиковата гимназия, в която учи.
Състезателката на „Локомотив“ (Сф) Григорова пък не успя да се справи с коравата украинка Тетяна Селитренникова при 80-килограмовите и напусна европейското разплакана. Това беше нейна 4-а среща въобще в бокса, но първа на междунарния ринг.
„Въпреки загубите, съм доволен от момичетата, защото играха със сърце. Нямат опит и им беше трудно. Мира можеше да спечели третия рунд, но се отпусна накрая, коментира старши треньорът на националния ни отбор, олимпийският шампион от Москва 80 Петър Лесов. – Изтеглихме обаче кошмарен жребий. Да бяха го нагласяли, нямаше да успеят толкова тежък да го направят. Всички започват или в първия или при победа в него веднага отиват на рускини или украинки. Хубавото е, че момичетата не са се отчаяли, имат дух и вярвам, че ще се представят добре“.
Анна-Мария и Мира бяха подкрепяни в залата от световната шампионка Станимира Петрова, която води голяма част от подготовката с младите националки, от европейската златна медалистка Севда Асенова и целият ни отбор.
България участва общо с 14 състезателки на това европейско в двете възрасти – 6 при момичетата (до 16 г.) и 8 при девойките (до 18 г.).

Мелис Йонузова (69)

Първенството бе официално открито от  спортния министър Красен Кралев. На европейското участват 226 състезателки от 29 държави, а интересен момент е, че първата проведена днес среща между Никол Савазки (Гер) и Мартина ла Пиана (Ит) завърши с прекратяване още в първия рунд с технически нокаут в полза на италианката.

Печат

вкл. .

shampioni 2017 mazhe

Отборът на "Локомотив Никола Нанов" стана шампион за мъже само седмица, след като вдигна титлата и при юношите старша възраст (вижте повече тук - Осма поредна титла за юношите старша възраст на "Локомотив НН"). Наставник и на двата състава е Георги Гаджев.

На финалния турнир в Топ 6 на покрития столичен басейн "Диана" локомотивци тръгнаха с две победи - 11:7 срещу шампиона "Комодор" и 9:1 срещу другия варненски отбор "Черно море".

Последва загуба с 8:10 в много драматичен и изнервен мач от ЦСКА, а след нея дойде 11:2 срещу "Черноморец".

Междувременно КВС "Бургас" бе нанизал 4 поредни успеха и на практика последният двубой между двата съперника се превърна и във финал за титлата. На противника на "Локомотив НН" бе достатъчен и равен мач, за да се окичи със златните медали.

Възпитаниците на Георги Гаджев обаче излязоха много концентрирани и приключиха първата четвърт при 5:3. След втората част резултатът бе 7:6, а след третата - 10:6, за да дойде финалната сирена при 12:7 за "Локомотив НН".

Така двата отбора се изравниха по точки - по 12, но победата в прекия сблъсък донесе титлата на "Локомотив НН".

Щастливите шампиони бутнаха треньора си Георги Гаджев във водата, за да отпразнуват заедно победата. Титлата за мъже е втора за "Локомотив НН" след триумфа през 2013-а година. Предшественикът на клуба във водната топка - "Локомотив" (Сф) има още две първи места за мъже в началото на 90-те години на миналия век.

"Изключително съм щастлив от успеха, дошъл в много тежък мач срещу опитен и много мотивиран съперник - каза Гаджев. - Основната разлика между двата отбора е, че в състава на "Локомотив НН" без двама състезатели всички други ватерполисти са рожби на нашия клуб, почти всички съм ги тренирал още от детска възраст. Докато КВС "Бургас" е събрал играчи от цяла България, привлякъл е дори по двама сръбски и двама румънски играчи - всички много силни и опитни. Това прави успехът ни още по-сладък."