Печат

РК Локомотив с бронз от Купата на България

вкл. .

nsa valiatsite loko KB2017

С финален мач между отборите на РК ”НСА” София и РК ”Валяците” Перник, завърши турнира за Купата на България, ръгби 15 мъже ! Бронзовите медали заслужиха играчите на ”Локомотив” София, а втори е отборът на НСА. След отлична и спортменска игра от двата отбора, Купата и златните медали заслужено станаха притежание на ”Валяците” !

Печат

Уникален успех за българския бокс – 2 златни, 6 сребърни и 2 бронзови медала от Евро 2017 при юношите

вкл. .

ДВЕ ТИТЛИ ОТ БОКСЬОРИТЕ НА ЛОКОМОТИВ!

ejbc2017

С титла започна участието на българските боксьори в днешния последен ден от европейското първенство за юноши в курорта Албена. Пръв от 8-те ни финалисти на ринга се качи най-лекият (кат. до 46 кг) Ергюнал Сабри. Той изигра много добре срещата си с Лука Кублашвили от Грузия и заслужи златния медал с 4:1 съдийски гласа.

След него Ясен Радев загуби финала при 48-килограмовите с 1:4 гласа от руснака Мухамед Вахаев, а Николай Атанасов падна с 0:5 от украинеца Юри Томюк и останаха със сребърни отличия.

Печат

8 български боксьори на финалите на Евро 2017

вкл. .

ejbc2017

България ще има 8 финалисти в 13-те категории днес.

В категория до 48 кг Ясен Радев спечели с 4:1 съдийски гласа полуфиналната си среща с Витали Присакару от Молдова. В спор за титлата българското момче ще излезе срещу руснака Мухамед Вахаев, който взе с 3:2 срещата си с Мухамет Саклъ от Турция.
Емирджан Мехмедов спечели полуфинала си при 63-килограмовите срещу Роман Кудрявцев от Литва с пълно съдийско единодушие и утре ще боксира за златото с британеца Джак Олифант.
Третият ни финалист е Васил Стефанов в кат. до 80 кг, който днес победи с 5:0 италианеца Матиас Здринка. На финала утре той ще срещне руснака Михаил Захарев.
С бронзов медал от шампионата остана Стоил Станоев, който загуби полуфиналната си среща при 70-килограмовите от литовеца Александър Трофимчук.

Ергюнал Сабри спечели в тежък мач срещу Тави Добре от Румъния на полуфинал в кат. до 46 кг. Българското момче си осигури участието в спора за титлата с 3:2 съдийски гласа (29:28, 28:29, 29:28, 28:29, 29:28), а утре излиза срещу Лука Кублашвили от Грузия.

В кат. до 50 кг Николай Атанасов продължава също с 3:2 срещу Мадалин Попеску от Румъния и ще боксира за златото срещу Юри Томюк от Украйна.

Стилиян Христов бе убедителен срещу Владислав Гудзи от Молдова – 5:0, и излиза във финала при 60-килограмовите срещу ирландеца Уолш Келъм.

С единодушното решение на съдиите за финала се класира и Николай Зафиров (66 кг), след като не даде шанс на Виктор Кис от Словакия.

При 75-килограмовите Даниел Любенов също е финалист след успех над Мурад Алахвердиев от Азербайджан с 4:1 съдийски гласа.

Единствен от вечерната сесия полуфинала си загуби Георги Лефтеров, който отстъпи с 0:5 пред Матиас Нилсен Хансен от Дания и остана с бронзов медал.

Четирима са състезатели на БК Локомотив СФ, които защитават цетовете на България на  ЕП за юноши, в курортен комплекс Албена:  Ергюнал Събри 46 кг,  Божидар Джуров 52 кг, Стилиян Христов 60 кг и Даниел Любенов 75 кг. Тимът е воден от трениорите на Локомотив Борислав Георгиев и Роман Цветков.

Печат

Ръгби: програма за сезон 2017/2018

вкл. .

loko nsa 201410

ПРОГРАМА ЗА ПЪРВЕНСТВОТО ПО РЪГБИ15 МЪЖЕ
2017-2018

А ГРУПА
1.ВАЛЯЦИТЕ ПК
2. НСА
3.БАЛКАНСКИ КОТКИ БК
4.ЛОКОМОТИВ СФ

Б ГРУПА
1.ЯНТРА ГАБРОВО
2.ВАРНА
3.БОТЕВ БУРГАС
4.АКАДЕМИК
5.СОФИЯ/ВАРВАРИТЕ
А ГРУПА ИГРАЕ СЕ ВСЕКИ СРЕЩУ ВСЕКИ НА РАЗМЕНЕНО ГОСТУВАНЕ ,ПОЛУФИНАЛИ И ФИНАЛИ ЗА 1-4 МЯСТО.
ОТБОРИТЕ ОТ Б ГРУПА РАЗПРЕДЕЛЯТ МЕСТАТА ОТ 5-9.

КУПА БЪЛГАРИЯ МЪЖЕ15
1.НСА
2.ВАЛЯЦИТЕ
3.ЛОКОМОТИВ
4. БАЛКАНСКИ КОТКИ

ИГРАЕ СЕ НА ДИРЕКТНИ ЕЛИМИНАЦИЙ , И ФИНАЛИ ЗА 1-2,3-4 МЯСТО.
ЛОКОМОТИВ -НСА
БАЛЯЦИТЕ- БЕРКОВИЦА
ПОБЕДИТЕЛИТЕ ЗА 1-2 ПОБЕДЕНИТЕ ЗА 3-4

КУПА БГ РЪГБИ 7 МЪЖЕ
9 ОТБОРА В ГРАД БЕРКОВИЦА

ЮНОШИ СТАРША ВЪЗРАСТ 15

1.ВАЛЯЦИТЕ
2.ЛОКОМОТИВ
3.ЯНТРА
4.ВАРНА
5.БАЛКАНСКИ КОТКИ

ГРУПАТА ИГРАЕ СЕ ВСЕКИ СРЕЩУ ВСЕКИ НА РАЗМЕНЕНО ГОСТУВАНЕ ,КРАЙНО КЛАСИРАНЕ ПО ТОЧКИ.

МАЧОВЕТЕ НА РК.ЛОКОМОТИВ ЗА ЕСЕННИЯ ДЯЛ

1. МЪЖЕ 7 КУПА БГ БЕРКОВИЦА 09.09.2017 10.00Ч
2 МЪЖЕ КУПА БГ15 СОФИЯ ЛОКО-НСА 17.09.2017 16.00Ч
3. МЪЖЕ КУПА БГ15 ФИНАЛИ 23/24.09.2017
4.ЮСВ 15 ЛОКОМОТИВ -Б.КОТКИ 30.09.2017
5.МЪЖЕ 15 ВАЛЯЦИТЕ -ЛОКОМОТИВ 07.10.2017 16.00 Ч
6.ЮСВ 15 15ВАЛЯЦИТЕ -ЛОКОМОТИВ 14.10.2017 15.00 Ч
7. МЪЖЕ 15 ЛОКОМОТИВ -Б.КОТКИ 22.10.2017 15.00Ч
8.МЪЖЕ15 НСА -ЛОКОМОТИВ 05.11.2017 14.00Ч
9.ЮСВ 15 ЛОКОМОТИВ -ГАБРОВО 12.11.2017 11.00Ч
10.МЪЖЕ 15 ЛОКОМОТИВ ВАЛЯЦИТЕ 18/19.11.2017
11.ЮСВ 15 Б.КОТКИ-ЛОКОМОТИВ 26.11.2017 14.00Ч

Печат

Добро представяне на Европейското за деца и кадети по шахмат

вкл. .

svetlen ivanov2017mamaia

Младите български шахматисти отново представиха достойно българския шахмат и донесоха много радост на любителите на шахматната игра.  На Европейското индивидуално първенство за деца и кадети в Мамая, Румъния бронзови медали спечелиха  Белослава Кръстева и Габриела Антова, а Мартин Димитров завърши шести! 

България бе представена от 30 шахматисти - 18 момчета и 12 момичета.

Българските участници, за съжаление, заради неразбориите в световната и българска федерация, се състезаваха с неутралния флаг на Европейската шахматна федерация (ECX).

Класирането на българските шахматисти е:

  • Момчета до 8 години – 108 състезатели от 36 държави:

Мартин Димитров - „Каиса“, Варна – 7 т. - 6 място;

Владимир Кононенко - „Локомотив“, София - 6 т. - 23 място;

Димитър Хр. Димитров –„Пловдив“, Пловдив – 5 т. - 30 място;

  • Момчета до 10 години – 148 състезатели от 43 държави:

Константин Георгиев - „Юри Бендерев 2012“, Перник - 6,5 т. - 12 място;

Никола Кънов – „Елит“, София - 6 т. - 19 място;

Симеон Тодев – „Пловдив“, Пловдив - 5,5 т. - 28 място;

Светлен Иванов – „Локомотив“ - София - 5,5 т. - 33 място;

Лъчезар Ралчев - „Елит“, София - 4,5 т. - 65 място;

Кирил Костов - 2 т. - 137 място;

  • Момчета до 12 години – 140 състезатели от 43 държави:

Момчил Петков - „Енергия 21“, Добрич - 5,5 т. - 36 място;

Деян Самуил Костов - ШК „Левски“, гр. София - 3,5 т. - 103 място;

Емил Параскевов - „Енергия 21“, Добрич - 3,5 т. - 115 място;

  • Момчета до 14 години – 126 състезатели от 45 държави:

Калоян Попвасилев – „ЧесБомб“, Пловдив - 5 т. - 53 място;

Ивайло Кирилов - „Пловдив“, Пловдив - 4 т. - 74 място;

Георги Игнатов - „Враца“, Враца - 3 т. - 110 място;

Никола Лазаров - „Енергия 21“, Добрич - 3 т. - 114 място;

  • Юноши до 16 години - 98 състезатели от 40 държави:

Лъчезар Йорданов – „Варна“, Варна - 4,5 т. - 49 място;

  • Юноши до 18 години – 85 състезатели от 44 държави:

Борис Иванов –„Шумен-2005“, Шумен - 3 т. - 76 място;

  • Момичета до 8 години - 54 състезателки от 28 държави:

Стафани Бижева - „Етър“, Велико Търново - 2,5 т. - 51 място;

  • Момичета до 10 години - 93 състезателки от 35 държави::

Петя Караиванова - „Асеновец 2006“, Асеновград - 6 т. - 16 място;

Нора Рашева - „Плевен ХХІ”, Плевен - 5,5т. - 20 място;

Ивелина Христова – „Енергия 21“, Добрич - 3 т. - 77 място;

  • Момичета до 12 години - 98 състезателки от 39 държави::

Надя Тончева - „Левски“, София - 6 т. - 11 място;

Патрисие Найманова - „Михаил Тал“, Червен бряг - 5 т. - 34 място;

Ева Русева – „Плевен XXI“, Плевен - 3,5 т. - 77 място;

  • Момичета до 14 години - 84 състезателки от 41 държави:

Белослава Кръстева - „Спартак Плевен ХХІ“, Плевен - 7 т. - 3 място;

Деница Петкова - „Бургас 64“, Бургас - 4,5 т. - 43 място;

Гергана Пейчева - София 3 т. - 70 място;

  • Девойки до 16 години - 74 състезателки от 40 държави:

Габриела Антова – „Шах XXI – София“ - 7 т. - 3 място;

  • Девойки до 18 години - 49 състезателки от 34 държави:

Нона Мирчева - „Шумен 2005“, Шумен - 3,5 т. - 39 място;

Европейското индивидуално първенство за деца и кадети в Мамая, Румъния се проведе от 5 до 14 септември 2017 година!

Печат

10 български боксьори на полуфиналите на Евро 2017

вкл. .

box bgAlbena 2017

10 български състезатели ще боксират на полуфиналите на европейското първенство за юноши, което се провежда в курорта Албена.

След Ясен Радев (48 кг) и Стоил Станоев (70), които вчера си осигуриха най-малкото бронзови медали, днес до отличията достигнаха още 8 момчета от тима, воден от треньорите Борислав Георгиев и Роман Цветков.

На ¼-финалите при най-леките (до 46 кг) Ергюнал Сабри победи с 5:0 съдийски гласа поляка Якуб Дзивина и в спора за масто на финала ще излезе срещу Тави Добре от Румъния.

В кат. до 50 кг Николай Атанасов също спечели срещата си с пълно единодушие срещу Павел Брач от Полша и също ще боксира с румънец на полуфиналите.

При 60-килограмовите Стилян Христов победи с 5:0 гласа Фуад Малах от Израел и на полуфиналите излиза срещу Владислав Гудзи от Молдова. Победи със съдийско единодушие записаха още Емирджан Мехмедов в кат. до 63 кг, Николай Зафиров (66), Даниел Любенов (75) и Георги Лефтеров (+80). С 3:1 гласа за полуфиналите се класира и Васил Стефанов при 80-килограмовите.

Двама от 12-те ни ¼-финалисти не успяха да си осигурят медал. В кат. до 52 кг Божидар Джуров загуби от италианеца Емануеле Масимо Мантини с 1:4 съдийски гласа. При 54-килограмовите Пламен Янков отстъпи също с 1:4 пред руснака Всеволод Шумков.

Така България си осигури 10 отличия от европейското от общо 13 участници. Полуфиналите са в неделя на един ринг в две сесии от 15:00 и от 18:00 часа.

Четирима са състезатели на БК Локомотив СФ, които защитават цетовете на България на  ЕП за юноши, в курортен комплекс Албена:  Ергюнал Събри 46 кг,  Божидар Джуров 52 кг, Стилиян Христов 60 кг и Даниел Любенов 75 кг. Тимът е воден от трениорите на Локомотив Борислав Георгиев и Роман Цветков.

Подобни публикации

Моля, изберете някоя от статиите.


LokomotivSF
LokomotivSF Край на мача: Локомотив - Лудогорец 2 сладко 1:0! #lokosfinfo
 

ВИДЕО

 

FACEBOOK

НОВИ КОМЕНТАРИ

  • Павка думите са излишни ! Господ да ти прости и лек път в безкрайните зелени терени ! Ти ще оставиш трайна ...

    Прочетете още...

     
  • Благодарим за коментара! Много хора, не ползват фейсбук, правим организация от пролетта да излъчваме ...

    Прочетете още...

     
  • Успех Илиянчо!!!!!

    Прочетете още...

     
  • Скъпи Локомотивци,не трябва да съжаляваме че не сме поканени в ЦИРКА,защото и това начинание на ...

    Прочетете още...