шампион

Добавен на Петък, 13 Октомври 2017 / Бокс
Tags: бокс, Борислав Георгиев, шампиони, Локомотив, министър, Красен Кралев
Министърът на младежта и спорта Красен Кралев поздрави лично всеки един от българските боксьори, които спечелиха 2 златни, 6 сребърни и 2 бронзови медала от европейското първенство за юноши в Албена (18-25 септември). Състезателите и треньорите на националния отбор Борислав Георгиев и Роман Цветков получиха и почетни плакети за най-успешното представяне на България в историята на европейски първенства по бокс за подрастващи.      „Благодаря Ви за чудесното представяне“, заяви Красен Кралев на срещата с боксьорите, техните наставници и президента на Българската федерация по бокс Красимир Инински.      „Няма друг български спорт с 10 медала от голямо първенство. Гордеем се с Вас! Продължавайте да тренирате така всеотдайно и да поддържате това високо ниво, защото се изисква много труд и дисциплина, за да стигнете до олимпийските медали. Вие вече доказахте, че имате талант. Остава да работите върху него и да се развивате. Аз съм впечатлен ... [ +++ ]
Добавен на Вторник, 26 Септември 2017 / Бокс
Tags: бокс, Европейско, 2017, Борислав Георгиев, Роман Цветков, Ергюнал Събри, Божидар Джуров, Стилиян Христов, Даниел Любенов, шампиони
ДВЕ ТИТЛИ ОТ БОКСЬОРИТЕ НА ЛОКОМОТИВ! С титла започна участието на българските боксьори в днешния последен ден от европейското първенство за юноши в курорта Албена. Пръв от 8-те ни финалисти на ринга се качи най-лекият (кат. до 46 кг) Ергюнал Сабри. Той изигра много добре срещата си с Лука Кублашвили от Грузия и заслужи златния медал с 4:1 съдийски гласа. След него Ясен Радев загуби финала при 48-килограмовите с 1:4 гласа от руснака Мухамед Вахаев, а Николай Атанасов падна с 0:5 от украинеца Юри Томюк и останаха със сребърни отличия. Втората титла бе спечелена от Даниел Любенов в категория до 75 кг. Във финала той победи с 4:1 съдийски гласа хърватина Габриел Веочич и триумфира като шампион. Другото злато е за най-лекия ни бьоксьор Ергюнал Сабри (кат. до 46 кг), който боксира първи от нашите днес. Останалите ни шестима финалисти се окичиха със сребърните медали. След Ясен Радев (48) и Николай Атанасов (50), загуби в спора за титлите претърпяха и Стилян Христов (60), Емирджан ... [ +++ ]
Добавен на Сряда, 12 Юли 2017 / Водна топка
Tags: водна топка, жени, вицешампион, сребро, медали
Женският отбор по водна топка на „Локомотив Никола Нанов“ спечели сребърните медали в държавното първенство по водна топка. След изиграването на мачовете от втория финален турнир в Бургас съставът, воден от Васил Нанов, финишира втори в крайното класиране с 4 победи и 2 загуби. Шампион отново стана отборът на „Ботев 2000“ (треньор Венетка Начева), който спечели всичките си 6 двубоя. Третото място заслужи съставът на КПС „Варна“ (тр. Йорданка Павлова), а на четвърта позиция остана „Черноморец“ (Бургас) с наставник Петър Йонов. Варненки и бургазлийки завършиха наравно и двата мача помежду си и загубиха двубоите си с "Ботев 200" и "Локомотив НН". Така и двата тима имат по 2 точки, но по-добрата голова разлика на "Варна" отреди бронзовите медали на тима. „Доволен съм от изявите на всички в отбора – каза Васил Нанов. - Видно е, че играта на състава ни постепенно се подобрява. Второто място в момента е абсолютно реално с оглед разположението на силите в женската водна топка в България.“ ... [ +++ ]
Добавен на Сряда, 05 Юли 2017 / Локомотивци
Tags: Атанас Михайлов, шампион, помен
Шампионският тим на Локомотив, постигнал също и големи успехи в Европейските клубни турнири, в края на 70-те години на XX-ти век. ЛЕГЕНДИТЕ НЕ УМИРАТ! източник: http://www.fclokomotiv1929.com/ [ +++ ]
Добавен на Вторник, 27 Юни 2017 / Водна топка
Tags: топ, водна топка, шампион, 2017, Георги Гаджев
Отборът на "Локомотив Никола Нанов" стана шампион за мъже само седмица, след като вдигна титлата и при юношите старша възраст (вижте повече тук - Осма поредна титла за юношите старша възраст на "Локомотив НН"). Наставник и на двата състава е Георги Гаджев. На финалния турнир в Топ 6 на покрития столичен басейн "Диана" локомотивци тръгнаха с две победи - 11:7 срещу шампиона "Комодор" и 9:1 срещу другия варненски отбор "Черно море". Последва загуба с 8:10 в много драматичен и изнервен мач от ЦСКА, а след нея дойде 11:2 срещу "Черноморец". Междувременно КВС "Бургас" бе нанизал 4 поредни успеха и на практика последният двубой между двата съперника се превърна и във финал за титлата. На противника на "Локомотив НН" бе достатъчен и равен мач, за да се окичи със златните медали. Възпитаниците на Георги Гаджев обаче излязоха много концентрирани и приключиха първата четвърт при 5:3. След втората част резултатът бе 7:6, а след третата - 10:6, за да дойде финалната сирена при 12:7 за "Локомотив ... [ +++ ]
Добавен на Вторник, 27 Юни 2017 / Бокс
Tags: бокс, шампион, юноши, Ергюнал Сабри, Божидар Джуров, Стилиян Христов, Йоан Асенов, Едуард Иванов, Красимир Кръстев, Велин Манов, Даниел Любенов
Боксьорите на Локомотив София спечелиха отборния шампионат с убийствените 77 т. Момчета спечелиха осем медала и три шампионски титли: Ергюнал Сабри 46 кг - Шампион Божидар Джуров 50 кг - Шампион Стилиян Христов 60 кг - Шампион (с четири победи с нокаут) Йоан Асенов 63 кг - Сребърен медал Едуард Иванов 57 кг - Бронзов медал Красимир Кръстев 75 кг - Бронзов медал Велин Манов 75 кг - Бронзов медал Даниел Любенов 80 кг - Бронзов медал Резултати – финали. Резултати – полуфинали. Резултати – ден 2. Резултати – ден 1. Схеми на турнира. по материали от https://www.facebook.com/BoksovKlubLokomotivSofia/ [ +++ ]
Tags: топ, водна топка, шампион, набор 99, юноши, старша възраст, 2017
19.06.2017 г. Отборът на "Локомотив Никола Нанов" за юноши старша възраст (1999+) спечели златните медали в държавното първенство по водна топка след изиграването на мачовете от втория финален турнир на Топ 4 в Бургас. Титлата за клуба е осма поредна в тази възраст (за ватерполисти до 18 години), като всички триумфи в забележителната поредица са спечелени под ръководството на треньора Георги Гаджев. Преди двубоите в Бургас локомотивци бяха начело във временнното класиране след първия финален турнир в София с 9 точки. Втори беше отборът на "Аква спорт" с 6 точки, трети - "Черноморец" - с 3 точки, а четвърти - "Комодор" с 0 т. В първите срещи в Бургас "Локомотив НН" преодоля "Комодор" с 13:7, а "Черноморец" драматично стигна до 9:7 срещу "Аква скпорт", с което преднината на върха на столичани вече беше 6 точки и от оставащите два двубоя им бе необходимо само едно равенство, за да грабнат титлата. С пълна концентрация и себераздаване отборът на "Локо НН" победи домакина "Черноморец" ... [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 15 Май 2017 / Новини
Tags: ДЮШ, юноши младша, столичен, шампион, реултати, класиране
13.05.2017 г. /Събота/ 11:00 ч. Деца "А" Елитна група (U-15) - Югозападна зона 28 кръг Локомотив - Пирин 2001 (Благоевград) 4:0 ст. Локомотив 1    Левски     26    26    0    0    126-13    78 2    ЦСКА     26    18    6    2    98-16    60 3    Славия     26    18    3    5    82-25    57 4    Левски-Раковски     26    16    4    6    50-30    52 5    Локомотив     27    16    3    8    67-48    51 6    Царско село     27   ... [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 17 Април 2017 / Бокс
Tags: бокс, Петър Лесов, олимпийски, шампион
Петър Лесов стана поредното звездно попълнение на боксов клуб Локомотив (София). След привличането на световната и европейска шампионка Станимира Петрова, при "железничарите" вече е и Петър Лесов. Олимпийският шампион от Москва 1980 година доскоро имаше свой клуб в квартал "Слатина". Отскоро обаче помага по няколко часа на Локомотив, пише "Меридиан мач". Той е треньор №1 на България за 2009 година, когато Детелин Далаклиев стана световен шампион. Това е последното ни злато от световно първенство.  ... [ +++ ]
Добавен на Събота, 05 Ноември 2016 / Джудо и самбо
Tags: джудо, самбо, ДЮШ, медали, шампион, турнир, световно, злато, сребро, бронз. Ивайло Григоров, Георги Граматиков, Христо Владимиров
Спортистите от спортен клуб по Джудо и Самбо "Локомотив София" спечелиха над 60 медала през месец октомври на 2016 година. Ивайло Григоров завоюва престижното 3-то място на Световното първенство по самбо за юноши в Румъния. На международния турнир по джудо "Янко Димов" отборът на "Локомотив София" спечели златната купа с 10 златни медала ,13 сребърни и 16 бронзови медала. Спортен клуб по Джудо и Самбо Локомотив с 39 медала от турнира в Русе Както вече писахме на турнира Zvonko Osmajlic от Белград Георги Граматиков и Христо Владимиров спечелиха бронзови медали. Джудистите и малките грации се звърнаха от Белград с медали На международния турнир в Стара Загора отборът на "Локомотив София" завоюва 1 златен, 4 сребърни и 4 бронзови медала. На международния турнир MIOKI OPEN локомотивци спечелиха 3 златни, 2 сребърни и 5 бронзови медала и златна купа за младежи и девойки На турнира в град Перник 3 златни, 4 сребърни и 1 бронзов медал. [ +++ ]
Добавен на Вторник, 01 Ноември 2016 / Бокс
Tags: бокс, първенство, турнир, шампион, Димитър Илиев, Теодор Петров, Янко Александров, Даниел Любенов, Божидар Джуров, Стилиян Христов, Красимир Джуров, Даниел Стефанов, Емил Харизанов, Кристиян Йорданов
Боксов клуб "Локомотив" (София) с много успехи през октомври: Димитър Илиев 49 кг. стана Шампион на България на ДЛШ по бокс за младежи в гр. Пловдив; Теодор Петров 69 кг. спечели бронзов медал от ДЛШ по бокс за младежи; Янко Александров 52 кг. победи 2 срещи с ТКО и завоюва сребърен медал от ДЛШ по бокс за юноши в Кърджали; Даниел Любенов 75 кг. победи 2 срещи 3:0 съдийски гласа и стана за пореден път Шампион на България за юноши; Божидар Джуров 48кг. би убедително в 3 мача на ДЛШ по бокс за юноши и за пореден път стана шампион на България; Стилиян Христов 57 кг отказа (ТКО) и тримата си съперници по пътя към четвъртата си Шампионска титла за юноши; 4 златни медала за учениците на Локомотив СФ на турнир "БЕЛАСИЦА 2016" спечелиха: Красимир Джуров 38,5кг Даниел Стефанов 40кг Емил Харизанов 41,5кг Кристиян Йорданов 44,5кг снимки може да видите на https://www.facebook.com/BoksovKlubLokomotivSofia [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 26 Септември 2016 / Бокс
Tags: Еми-Мари Тодорова, Розалия Пайчева, европейска шампионка, Горяна Стоева, Мелек Закифова, Мелиз Йонузова
Младата българска надежда в бокса Еми-Мари Тодорова спечели европейската титла за девойки. На финала в категория до 48 кг на шампионата в Орду (Турция) тя проведе перфектно боя си срещу рускинята Агнеса Митко и триумфира със златото след пълното единодушие на съдиите. За Тодорова това е втора европейска титла, след като през миналата година стана номер 1 на континента, но при момичетата. Другата ни финалистка - Горяна Стоева, отстъпи във финала в кат. до 52 кг при момичетата пред представителката на домакините Айтен Кументор. Така България завърши първенството с общо 5 отличия, след като Мелек Закифова (46 кг) при момичетата, Розалия Пайчева (54 кг) и Мелиз Йонузова (69 кг) при девойките се окичиха с бронзови отличия. Старши треньор на отбора ни бе олимпийският шампион от "Москва ′80" Петър Лесов, а негов помощник - Веселин Тодоров. [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 14 Юли 2016 / Видео
Tags: видео, пълен запис, Ливраменто, Линкълн, Селтик, Шампионска лига
gq9InI5-pNA WGEVoYEc7ko [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 14 Юли 2016 / Футболисти
Tags: Шампионска лига, Божидар Митрев, Шериф
Българският национален вратар и бивш футболист на Локомотив Божидар Митрев и неговите съотборници от Шериф Тираспол записаха злощастна загуба с 2:3 в гостуването си на Апоел Беер Шева в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Митрев бе титуляр на вратата на своя отбор и дори спаси дузпа, но фактът, че отборът му игра с човек по-малко почти цял мач натежа и в крайна сметка Шериф загуби. Куриозен факт е, че Апоел получи общо три дузпи в двубоя като реализира останалите две. Всички започна отлично за тима от Тираспол, който откри в 22-ата минута след гол на Йосип Иванчич. 4 минути по-късно обаче гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Фидан Алити. Митрев обаче спаси отсъдената дузпа, изпълнена от Маор Бузагло. Джон Огу все пак успя да изравни за Апоел с гол в края на първото полувреме. Елянив Барда даде аванс на домакините в 52-ата минута, когато реализира втората дузпа, отсъдена за своя отбор. Шериф все пак успя да изравни в 64-ата минута ... [ +++ ]
Добавен на Вторник, 12 Юли 2016 / Футболисти
Tags: Ливраменто, Линкълн, Селтик, Шампионска лига
Линкълн на Ливраменто победи Селтик с 1:0 в Шампионската лига. Бившият футболист на Локомотив остана резерва в двубоя. Селтик заложи на основните си футболисти, но те така и не успяха да намерят път към вратата на гибралтарските футболисти. Единственият гол в двубоя реализира 34-годишният Лий Каскиаро в 48-ата минута. Репортаж и пълен запис: Линкълн - Селтик 1:0 [ +++ ]
Добавен на Събота, 09 Юли 2016 / Футболисти
Tags: Ливраменто, Селтик, Шампионска лига, шампион, Гибралтар Линкълн, Ред Импс
Отборът на Ливраменто, 22-кратният футболен шампион на Гибралтар Линкълн Ред Импс за втори път в своята история отстрани съперник в първия квалификационен кръг в Шампионска лига. На своя „Виктория стейдиъм” Ред Импс победиха естонския Флора (Талин) с 2:0 и продължиха напред към втория кръг с общ резултат 3:2. Жозеф Чиполина вкара дузпа в 15-ата минута, а испанската резерва Калдерон удвои 11 минути преди края. Така шампиона на Гибралтар си осигури големи мачове срещу шотландския гранд Селтик в средата  на месеца. Всички резултати и победители в първия квалификационен кръг на Шампионска лига: Линкълн Ред Импс – Флора (Талин) 2:0 (общ 3:2) [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 04 Юли 2016 / Пълен запис
Tags: водна топка, шампион, титла, видео, пълен запис, набор 98, Аква спорт
wsvAGpa3_Iw [ +++ ]
Добавен на Събота, 25 Юни 2016 / Волейбол
Tags: волейбол, девойки, шампионат
Девойките (младша възраст) на Локомотив зарършиха седми в шампионата по волейбол. В оспорван мач за 7-8 място те победиха тима на ЙЕБ-05 Шумен. Във финалния мач Славия надделя с 3:1 (14:25, 25:12, 25:17, 25:15) над ЦСКА (София), като успяха да направят пълен обрат след загубения първи гейм. В спора за бронзовите медали малко по-рано домакините от Левски се наложиха с 3:1 (25:23, 25:21, 14:25, 25:23) над тима на Марица (Пловдив). Младите състезателки на Марица бяха близо да вкарат мача в тайбрек, въпреки че изоставаха с 0:2 гейма. Крайното класиране: 1. Славия 2. ЦСКА 3. Левски 4. Марица 5. Казанлък Волей 6. Берое 7. Локомотив 1929 8. ЙЕБ-05 Шумен Всички резултати от шампионата за девойки младша възраст за сезон 2016/17, виж ТУК. [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 23 Юни 2016 / Водна топка
Tags: водна топка, титла, шампион, юноши старша възраст, набор 98
19.06.2016 г. Отборът за юноши старша възраст на Локомотив Никола Нанов, воден от Георги Гаджев, триумфира с титлата в държавното първенство за родени 1998 г. и по-малки. Локомотивци спечелиха и петте си мача в много оспорвания финален турнир на първата шестица, двубоите от който се играха на столичния басейн "Диана". Така Локо НН за седми пореден път зае първото място в държавното първенство при юношите старша възраст. В първия си мач Локо НН спечели срещу варненския Комодор с 11:9, а във втория срещу ЦСКА с 8:7. Последва важен успех срещу Ченоморец със 7:6. После дойде победа с 11:4 срещу Славия и триумф срещу Аква спорт с 8:7 (4:0, 3:3, 1:1, 0:3). Последният двубой на практика се превърна във финал за златните медали, защото до този момент варнеският Аква спорт също бе взел 4 победи, сред които и успех с 15:9 срещу Черноморец. Титлата е 26-а за Локомотив Никола Нанов от създаването на клуба преди 12 години, като в този период са спечелени и 2 Купи на България за мъже. 19 от ... [ +++ ]
Добавен на Неделя, 29 Май 2016 / Двубои А отбор
Tags: финал, шампиони, Търо, снимки, фенове
В хубав празник се превърна финалния бараж за определяне на шампион на Софийската регионална група. Срещата премина под връчването на куп награди и с показване на подкрепа към големия Локомотивец - Търо. Търо се възстановява след втора операция, първата го застигна още преди началото на сезона, но това не му попречи да подкрепя любимия отбор от трибуните дори на много от гостуванията в селата около София. Локомотив стартира ударно в мача. Подкрепяни от около 2000 души от трибуните (любопитно е дали това е рекордна посещаемост с среща от СРГ?) футболистите в червено-черно се развихриха. Още в 4-тата минута Калоян Бонев отбеляза за 0:1. Последва канонада от удари, вкл. и две греди, но втория гол падна чак в 43-тата минута отбелязан от Калоян Караджинов. В началото на второто полувреме Бонев отбеляза отново за 0:3. След класиката Локомотив сериозно намали оборотите и второто полувреме бе много вяло. Единствено головете на Ризов за Локомотив и на Пасхалис за Витоша 2 показаха живина. На ... [ +++ ]