2016

Добавен на Понеделник, 14 Октомври 2019 / Локомотивци
Tags: Локомотив 2016, Младен Стоев, Никола Димитров
Локомотив 2016 победи Житен с 3:1 в мач от 7-ия кръг на столичната Четвърта лига – Север. В герой на мача в кв. Требич се превърна Младен Стоев. Ветеранът (35 години) на практика донесе трите точки на домакините. Стоев заби първите два гола във вратата на Васил Георгиев и реши крайния изход още преди почивката. В 24-ата минута Маджо, както е известен сред почитателите си техничарят, сам си изработи дузпа. Той нахлу в наказателното поле, където беше спънат от Николай Катранджиев от гостите. Главният съдия Александър Вангелов побърза да посочи „бялата точка“ – дузпа! Стоев хладнокръвно я реализира за 1:0. Само 3 минути по-късно домакините удвоиха преднината си. Отново най-опитният в техните редици вкара гола. Стоев се отскубна от отбраната на Житен, излезе сам срещу вратаря и технично копна топката над него в мрежата за 2:0! Малко след началото на второто полувреме гостите успяха да намалят резултата. Резервата Даниел Бечев се разписа след колективна грешка в „червено-черната“ защита. ... [ +++ ]
Tags: ретроспекция, есен 2016, скандал, противоречив, чудо
След като "на пожар" бе сглобен отборът, който бе поканен да участва във Втора професионална лига, не можеше да се очакват някакви "чудеса от храброст". Чудо обаче се случи на 21-ви септември в 1/16 финала за Купата на България срещу прехвалените чужденци на ЦСКА-София. В този мач момчетата на Ангел Колев успяха да дерайлират "червените" и след като поведоха и бяха изравнени, ги надиграха и победиха с 2:1. Емоциите от победата бяха неописуеми и този успех вдигна самочувствието и увереността на играчите. На 1/4 финала в Ловеч се стигна до дузпи и късметът обърна гръб на Локомотив и отборът отпадна за Купата на България. В сезона играчите, които се отличиха, бяха капитанът Даниел Пеев, вратарят Любенов, централният защитник Емо Виячки и нападателят Митко Георгиев. Освен Пеев, тримата други споменати футболисти дойдоха в началото на сезона. През самия полусезон бяхме свидетели на много драматични обрати и голеади, като в Хисаря с "Левски" (Карлово), от 2:0 за домакините, Димитър ... [ +++ ]
Добавен на Вторник, 17 Януари 2017 / Локомотивци
Tags: топ 10, 2016
10-те най-добри спортиста за 2016 г. на ОСК "Локомотив" София No:1 Деница Елисеева No:2 Станимира Петрова No:3 Калина Стефанова No:4 Розалия Пайчева No:5 Цветелина Любомирова, Владислав Паризов, Ивайло Григоров и Георги Граматиков За най-добър треньор бе избран Борислав Георгиев. [ +++ ]
Добавен на Вторник, 10 Януари 2017 / Новини А отбор
Tags: първа тренировка, 2016/2017, пролет, зима, Даниел Васев, Александър Манолов, Никола Иванов, Цветан Генков
Първата тренировка на мъжкият отбор на Локомотив, ще се състои на 11 януари 2017 г. (сряда) от 13:30 часа на стадион Локомотив. Сигурно е завръщането в родния клуб на Даниел Васев и Александър Манолов, като се очаква и Никола Иванов да се присъедини към тях, а Цветан Генков също е сред спряганите имена. Централният защитник Евгени Зюмбюлев, играл за последно в Царско село вероятно ще играе за Локомотив, както и футболистите на "Левски" Мики Орачев и Илия Димитров, които обаче ще изкарат първо лагер в Кипър, преди да бъдат преотстъпени. [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 02 Януари 2017 / Водна топка
Tags: водна топка, 2016, топ събития
02-01-2017 11:54 | Снимки: Евгени Цеков и Делян Господинов | Слави Борисов BGswim.com припомня и отсява десетте най-важни събития в българската водна топка през изминалата 2016-а година. 1. Възстановяването на международния турнир „Диана“. След деветгодишно прекъсване Българската федерация по водна топка успя да възстанови традиционния международен турнир за юноши „Диана“. През април 2016 г. едноименния басейн в столицата прие 36-ото издание на състезанието, в което България игра с два национални отбора – за родени 2000 и 2001 г.   Трофеят спечели съставът на Сърбия. В турнира също така играха националните отбори на Румъния, Турция и Молдова. Специално за състезанието „Национална спортна база“ ЕАД закупи ново игрище и нова измерителна уредба за басейн „Диана“ – нещо, което не се бе случвало от 15 години.   2. Участието на девическия национален отбор на европейското първенство в Холандия. За първи път в историята българският национален отбор за девойки игра ... [ +++ ]
Добавен на Сряда, 21 Декември 2016 / Бокс
Tags: 1929, бокс, Станимира Петрова, спортист на годината, 2016, Кубрат Пулев
Мирела Демирева, която спечели сребро от Олимпиадата в Рио в скока на височина е Спортист номер 1 на България за 2016-а година! След нея се наредиха бронзовата медалистка от Бразилия в женската борба Елица Янкова и сноубордиста Радослав Янков. Състезателката на Локомотив Станимира Петров зае почетното 8 място, но остана учудена от факта, че попадна в Топ 10 на анкетата за Спортист на годината. Тя определи като провал представянето си на Олимпийските игри, но обеща реванш в Токио след четири години.  "Не очаквах да бъда в десетката, защото смятам, че се провалих на Олимпиадата. Това обаче не означава, че ще спра да се боря и да спра да защитавам името на България." "Имам много мечти. Най-важното, което разбрах след Олимпиадата в Рио е, че трябва да живея за всеки един момент." "Подготовката ми за Токио 2020 започна веднага след края на европейското първенство", сподели Петрова веднага след награждаването си. 1. Мирела Демирева, лека атлетика - 1398 точки 2. Елица Янкова, ... [ +++ ]
Добавен на Вторник, 20 Декември 2016 / Джудо и самбо
Tags: джудо, медали, Олимпия, турнир, 2016, международен
На 14-тия международния турнир "Олимпия", отборът на "Локомотив София" спечели  10 златни медала, 9 сребърни и 5 бронзови медала! Ново отлично представяне на нашите спортисти! Турнира се проведе в зала Локомотив през отминалия уикенд.   [ +++ ]
Добавен на Събота, 17 Декември 2016 / Бокс
Tags: бокс, Станимира Петрова, спортист на годината, 2016, Кубрат Пулев
Станимира Петрова заслужено попадна в десетката на Спортист на годината. Европейската шампионка по бокс и избрана за най-добра боксьорка на ЕВРО 2016 в София е представителя на Локомотив сред определените за най-добри спортисти на България! Кубрат Пулев, започнал първите си тренировки в боксова зала на стадион Локомотив също е сред най-добрите. Ежегодната  церемония по връчване на най-престижните награди за спортист, отбор и спортист с увреждания на годината, организирана от Нове АД Холдинг ще се проведе на 20 декември 2016 г. от 20:00 ч. в  НДК. На официалното награждаване ще бъде обявен и победителят в анкетата на вестник “Труд”   за “Треньор на годината”. 59-тата церемония по връчването на най-престижните награди в българския спорт ще бъде излъчена на живо по БНТ, БНТ HD и Дарик радио. В анкетата „Спортист на годината“ своя вот дадоха 154 действащи спортни журналисти от общо 51 електронни и печатни медии.  Според гласуването им, в челната десетка в класацията ... [ +++ ]
Добавен на Събота, 17 Декември 2016 / Водна топка
Tags: водна топка, набор 2001, юноши младша, турнир, 2016 ...
С пет победи от 5 мача отборът на юноши младша възраст на "Локомотив Никола Нанов" се класира за финалната шестица на държавното първенство.Съставът с ватерполисти, родени 2001 г. и по-малки, завърши първи в крайното класиране на квалификационна група "Б", двубоите от която се играха от 9 до 11 декември 2016 г. на столичния басейн "Диана". Резултати на "Локомотив Никола Нанов": с "Арда 2008" (Кърджали) - 22:2, с "Левски" 15:2, с "Аква спорт" - 16:1, с ЦСКА 16:1 и с КПС "Варна" - 9:7. Освен "Локомотив НН" за финалната шестица се класираха още отборите на КПС "Варна" и "Аква спорт". Мачовете в другата квалификационна група ще се играят през януари в София. След това два турнира във финалната шестица ще определят медалистите. източник: http://loko-nnanov.com/  ... [ +++ ]
Добавен на Събота, 17 Декември 2016 / Футбол
Tags: ВИДЕО, ОБЗОР, мачове, 17 кръг, ВПЛ, втора лига, 2016, есен
или ГЛЕДАЙТЕ НА ВРЪЗКИТЕ ПО–ДОЛУ: ПЪРВА ЧАСТ ВТОРА ЧАСТ с Оборище - Локомотив 2:1 ТРЕТА ЧАСТ [ +++ ]
Добавен на Събота, 17 Декември 2016 / Мъже
Tags: ВИДЕО, Оборище, Панагюрище, 17 кръг, ВПЛ, 2016/2017, втора лига
Добавен на Неделя, 11 Декември 2016 / Двубои А отбор
Tags: втора лига, последен кръг, есен, 2016, Оборище, Панагюрище
Верни на традицията отново предавахме на живо гостуване на Локомотив, този път от град Пангюрище - чуйте записите по-долу. Близо 80 железничари подкрепиха Отборът ни на стадион Орчо войвода. Даниел Пеев откри от дузпа в 8-та минута, но с голове в края на двете полувремена Пангюрище обърнаха резултата. Грешки в защита и пропуски, от 100% положения в нападения, доведоха до нова неприятна загуба в мач близнак на мача Несебър - Локомотив. Това бе последният двубой за 2016 г., а очакванията са шампионата да се поднови около 25 февруари, когато в дерби Локомотив приема Спартак Плевен. Развоя на срещата по минути вижте тук! Резултати на живо от другите двубои и временно класиране във втора лига вижте ТУК Your browser does not support iframes. Your browser does not support iframes. [ +++ ]
Добавен на Сряда, 07 Декември 2016 / Футбол
Tags: ВИДЕО, ОБЗОР, мачове, 16 кръг, ВПЛ, втора лига, 2016, есен
или ГЛЕДАЙТЕ НА ВРЪЗКИТЕ ПО–ДОЛУ: ПЪРВА ЧАСТ ВТОРА ЧАСТ ТРЕТА ЧАСТ с Локомотив - Левски 6:0 [ +++ ]
Добавен на Сряда, 07 Декември 2016 / Мъже
Tags: ВИДЕО, Левски, 16 кръг, ВПЛ, 2016/2017, втора лига
Добавен на Сряда, 30 Ноември 2016 / Футбол
Tags: ВИДЕО, ОБЗОР, мачове, 14 кръг, ВПЛ, втора лига, 2016, есен
или ГЛЕДАЙТЕ НА ВРЪЗКИТЕ ПО–ДОЛУ: ПЪРВА ЧАСТ ВТОРА ЧАСТ с Несебър - Локомотив 2:1 ТРЕТА ЧАСТ [ +++ ]
Добавен на Сряда, 30 Ноември 2016 / Мъже
Tags: ВИДЕО, Несебър, 13 кръг, ВПЛ, 2016/2017, втора лига
Добавен на Вторник, 29 Ноември 2016 / Пълен запис
Tags: водна топка, пълен запис, 2016, Юноши младша, Набор 2000+, финален турнир ...