Tags: шахмат, Матей Петков, Средец, турнир
  SNo   Name FED Rtg Pts.  TB1   TB2   TB3  1 1   Raykov Stefan BUL 2198 5,0 0,0 19,0 21,5 2 2   Tsekov Svetozar BUL 2196 4,5 0,0 18,0 19,5 3 4   Vaklinov Vasil FRA 2093 4,5 0,0 17,5 20,0 4 7   Metev Martin BUL 2060 4,0 0,0 20,5 23,0 5 6   Dereshki Dario BUL 2082 3,5 0,0 19,5 21,5 6 9   Shentov Petar-Delian BUL 1937 3,5 0,0 18,0 20,5 7 11   Ruschukov Boyan BUL 1878 3,5 0,0 17,5 20,0 8 3   Petkov Matey BUL 2161 3,5 0,0 17,5 19,0 9 8   Gelemerov Yane BUL 2014 3,5 0,0 14,0 15,5 10 20   Ralchev Lachezar BUL 1524 3,0 0,0 17,5 19,5 11 10   Tzonev Kirjl BUL 1892 3,0 0,0 16,0 18,5 12 21   Dimov Nikola ... [ +++ ]
Добавен на Неделя, 04 Септември 2016 / Шахмат
Tags: шахмат, Светлен Иванов, Матей Петков
  Младите шахматисти на Локомотив София се представиха отлично на завършилото  в Прага Европейското индивидуално първенство. Светлен Иванов раздели второ-седмо място, като съвсем малко не му достигна да грабне медал. Все пак петото място е отлично постижение за талантливия ни шампион. Много силно първенство направи и Матей Петков - при стартов номер 57, Матей завърши на 19-то място с 6 точки и увеличи личния си рейтинг с цели 83,6 Ело-точки! източник: https://www.facebook.com/LokoChess [ +++ ]
Добавен на Неделя, 07 Август 2016 / Шахмат
Tags: шахмат, олимпиада, 16 години, Габриела Антова, Лъчезар Йорданов, Нургюл Салимова, Калоян Попвасилев, Матей Петков
След отличното начало в първите кръгове, лош късмет преследваше шахматистите ни до 16 години в последните 2 дни на световната младежка олимпиада в Попрад-Татри (Словакия). В 8-мия кръг нашите загубиха от тима на Унгария, а в последния - 9-и, завършиха реми с отбора на Турция. Така шахматистите не успяха да сложат край на негативната серия, започнала с поражението от Индия и се смъкнаха до 31-ото място в класирането, като приключиха турнира с актив от 9 точки. Срещу Унгария българите бяха в състав Габриела Антова, Лъчезар Йорданов, Нургюл Салимова и Калоян Попвасилев. Само Йорданов на втора дъска обаче измъкна половин точка от съперника си Адам Козак и то с черните фигури, докато останалите ни представители загубиха партиите си. Така тимът ни падна след 0,5:3,5 точки, което ги отпрати с 9 позиции надолу до 28-ото място. В последния ден на олимпиадата капитанът Стефан Стоянов направи смяна и вместо Попвасилев в мача игра Матей Петков от ШК Локомотив. Въпреки че имаше един ден почивка ... [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 14 Април 2016 / Шахмат
Tags: 1929, шахмат, Матей Петков, шампион, 14 годишни, Петър-Делян Шентов
Завършиха Държавните индивидуални първенства за момчета и момичета, юноши и девойки до 12, 14, 16 и 18 години за 2016 г. по стандартен (класически) шахмат. На ДИП в Пловдив Матей се представи прекрасно и спечели златните медали както в класическия шах, така и в рапида! Освен титлата Матей си спечели и квота за участие в Световното първенство в Ханти-Мансийск. Браво, Мати! Много добре се представи в рапида и Петър-Делян Шентов, който завоюва сребърен медал! Момчил Петков, Матей Петков, Мартин Петров, Емил Стефанов, Елиф Мехмед, Габриела Антова, Виктория Радева и Нургюл Салимова са шампионите за 2016 година в отделните групи в стандартния шахмат. [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 17 Август 2015 / Шахмат
Tags: Светлен Иванов, Цветан Стоянов, Матей Петков, Надя Тончева, шахмат, шампион
Светлен Иванов, Цветан Стоянов, Матей Петков и Надя Тончева спечелиха купите в своите възрасти от 13-ото издание на първенството на Европейския съюз по шахмат за деца от 8 до 14 години в австрийския град Мурек. С 9 точки от 9 възможни Светлен Иванов (на снимката) при момчетата до 8 години и Цветан Стоянов при момчетата до 12 години „прегазиха“ шахматните си опоненти. В турнира до 8 години Светлен изпревари втория Маттео Метздорф от Германия с 3,5 т. До 12 години с 9-те си точки Цветан Стоянов изпревари с три точки втория и третия в турнирната група Адриан Зеточа и Давид Шернданер от Австрия. С актива си от 7 точки Надя Тончева изпревари с цели две точки втората в групата на момичетата до 10 години. Тя е и втора в главното класиране на турнира. В изключително оспорвана конкуренция, шампионската титла на Матей Петков в турнира до 14 години стана притежание в последния момент. Със 6,5 т. от 9 възможни завършиха трима шахматисти. С третия допълнителен ... [ +++ ]
Добавен на Неделя, 01 Юни 2014 / Шахмат
Tags: шахмат, Матей Петков, Мартин Василев, Лора Симидчиева, Деница Драгиева
Viasport 07/04/2014 13:15 В Пловдив завършиха държавните индивидуални първенства по класически шахмат за 2014 г. за момичета и момичета, юноши и девойки до 12, 14, 16 и 18 г. От 31 март до 6 април 2014 г. в залите „Париж” и „Москва” на „Новотел Пловдив“ 184 деца и младежи демонстрираха шахматните си умения. При момчетата до 12 г. шампион с 8 точки от 9 възможни стана Матей Петков от Локомотив (София). Втори със 7,5 точки е съотборникът му Мартин Василев. Трети е Стоян Ор. Стоянов (Асеновец 2006, Асеновград). При момчетата до 14 г. Мартин Петров (Столичен шахматен център, София) - на снимката, вдигна шампионската титла, след като постигна 7,5 т. от 9 възможни. Втори със 7 т. е Стефан Райков (ЦСКА). Трети с 6,5 т. е Антон Славейков („Ан Пасан“, София). При юношите до 16 г. Владимир Сергеев Петров от Столичен шахматен център заслужи шампионската титла с цяла точка преднина пред следващия го. Той завоюва победата с 6 т. от 7 възможни. Сребърния медал заслужи Николай Валериев Христов ... [ +++ ]