зима

Добавен на Неделя, 11 Февруари 2024 / Новини А отбор
Tags: Селсо Рапосо, Мики Орачев, трансфери, 2024, зима
Седмица преди началото на пролетния полусезон Локомотив  осъществи първи зимен трансфер. В клуба се завръна десният халф-бек Селсо Рапосо. За последно португалецът се подвизава в гръцкия Каламата, където изигра 9 двубоя и се отличи с 2 асистенции. За него това ще е втори период в отбора, след като изигра 65 мача с екипа на тима през периода 2021-2023 година, в които отбеляза 4 гола и подаде за 8 попадения. Договорът му е за срок от 1 година и половина. Ден по-късно Мики Орачев отново стана част от Локомотив . За последно той игра за състава на ЦСКА 1948. Крайният бранител също се подписа договор за 1 година и половина с клуба. [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 21 Декември 2023 / Новини А отбор
Tags: трансфери, зима, 2024, Филипе Райън, Алън Диас, Селсо Рапосо, Мики Орачев, Карлос Франса, Стефан Ламбезе, Николай Ганчев, Кевин Мaи
Вижте в таблицата трансферите в Локомотив, като курсив (болд) са отбелязани сигурните такива.  Нови  от отбор  Напускащи  в отбор  Селсо Рапосо  Каламата, Гърция  Филипе Райън    Мики Орачев  ЦСКА 1948  Алън Диас    Кевин Мaи  Анкара Кечиоренгюджю, Турция  Карлос Франса  Китай Николай Ганчев  Марек (Дупница)  Даниел Ками    Върджил Пинсон  Ботушани, Румъния  Стефан Ламбезе    Мартин Петков  Туран Товуз, Азербайджан             [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 18 Декември 2023 / Програма А отбор
Tags: зима, контроли, 2024, програма, Локомотив
ФК Локомотив се отказа от лагер вТурция и ще се подготвя на родна земя. Подготовката на "червено-черните" за пролетта на 2024 г. започва на 8 януари, за момента начален час на заниманието е 11:00 часа. В следващите два дни футболистите на старши треньора Данило Дончич ще преминат медицински тестове. Първата проверка е на 20 януари срещу втория отбор на ЦСКА 1948. Следващите контроли са фиксирани така: на 26 януари срещу Балкан (Ботевград) като гост, на 27 януари срещу Септември, а на 3 февруари "железничарите" гостуват на Пирин в Благоевград. Последните две приятелски срещи преди началото на пролетта са на 7 февруари срещу Марек на стадиона в квартал "Надежда", както и на 10.02 срещу друг тим от второто ниво - Спортист (Своге). Последната проверка би трябвало да се състои в Своге, а ако времето не позволява - на терен покрайнините на София. 20 януари 2024 Локомотив - втори отбор ЦСКА 1948 26 януари 2024 Балкан (Ботевград) - Локомотив 27 януари 2024 Локомотив - Септември ... [ +++ ]
Добавен на Събота, 11 Февруари 2023 / А отбор
Tags: трансфери, зима, 2023, Бруно Франко, Бубакар Гай, Мартин Райнов, Станислав Костов, Камен Хаджиев, Дамян Дамянов, Симеон Славчев, Илия Димитров, Димитър Митков
Вижте в таблицата трансферите в Локомотив, като курсив (болд) са отбелязани сигурните такива. Нови от отбор Напускащи в отбор Бруно Франко Спартак (Плевен) Дамян Дамянов Дунав (Русе) Бубакар Гай Рьодингхаузен, Германия Симеон Славчев Лехия (Гданск), Полша Мартин Райнов Арджеш (Питещ), Румъния Илия Димитров Оцелул (Галац), Румъния Станислав Костов Пирин (Благоевград) Димитър Митков Рубин (Казан), Русия, Дижон, Франция / Университатя (Крайова) Георги Николов Спортист (Своге) Красимир Милошев Нидерландска Ередивизия Неделчо Метушев   Станислав Генчев Ботев (Пловдив) Октавио ЦСКА 1948 (София) Камен Хаджиев напуснал в средата на есен 2022 (от зимата в Хебър (Пазарджик)) [ +++ ]
Добавен на Събота, 06 Февруари 2021 / Двубои А отбор
Tags: контроли, зима, 2021, приятелска среща, ЦСКА-София
6 февруари 14:00 ч. ЦСКА-София - Локомотив, ст. Българска армия, пряко предаване по Диема спорт [ +++ ]
Добавен на Събота, 30 Януари 2021 / Двубои А отбор
Tags: Контролна среща, подготовка, Рилски спортист, зима, 2021
Локомотив  спечели с 3:0 контролната среща с Рилски спортист, която се проведе на игрището до стадион "Локомотив". Два гола за тима на Иван Колев реализира новото попълнение Григор Долапчиев. Проби при "железничарите" кара игралия в Спортист (Своге) Калоян Стефанов. Долапчиев откри резултата още в третата минута и се размина с още един гол в 23-ата минута, когато засече подаване отляво, но стражът на Рилецо изби. В 50-ата минута Калоян Стефанов беше близо до гол, но не сполучи при опита си да прехвърли вратаря. След 60 секунди обаче Томислав Павлов направи добавка с коляно за 2:0. В 74-ата минута Долапчиев оформи крайния резултат. Локомотив стартира в състав Митрев, Василев, М. Петков, Д. Иванов, Орачев, Семерджиев, Милошев, Матеус, К. Стефанов, Долапчиев, Денис Стефанов, като постепенно в игра влязоха повечето футболисти от основния състав на Локомотив. Вижте галерия от спортал кликвайки тук.     [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 28 Януари 2021 / Двубои А отбор
Tags: подготовка, контрола, Лебница, Септември, Симитли, зима, 2021, Николай Цветков, терен
Локомотив и Септември (Симитли) завършиха наравно 0:0 в контролна среща. Въпреки лошите метеорологични условия двата отбора направиха здрав мач с голови възможности на терена в село Лебница. Това е второ нулево равенство за "железничарите" в контролите, след като преди дни направиха 0:0 и с Локомотив (Горна Оряховица). За Септември това бе първа проверка на родна земя след подготвителния лагер в Турция. За Локомотив повторен неофициален дебют направи  Николай Цветков -Демона. [ +++ ]
Добавен на Сряда, 27 Януари 2021 / Двубои А отбор
Tags: подготовка, контрола, Лебница, Септември, Симитли, зима, 2021
Днес Локомотив ще излезе в поредната си проверка. Възпитаниците на Иван Колев ще се излизат срещу отбора на Септември (Симитли) от 14:30 часа в село Лебница. Първоначално срещата трябваше да се играе в Симитли, но дъждът и снегът в последните 24 часа не позволяват това. В контролите до момента Локомотив има победа и равен Програма зимна подготовка 2021, а в състава е привлечен от Монтана Николай Цветков Локомотив - Трансферна зима 2021 (обновява се). Срещата утре ще бъде първа на родна земя за отбора от Симитли, след като първите три контроли бяха изиграни в Анталия по време на подготвителния лагер. В тях Септември загуби с 0:3 от ЦСКА, но пък направи престижни равенства с елитния руски Химки и вторият отбор на Локомотив (Москва). И двете срещи завършиха при резултат 1:1. [ +++ ]
Добавен на Събота, 23 Януари 2021 / Футбол
Tags: видео, зима. 2021, Локомотив (ГО), Светослав Диков, Григор Долапчиев
Във втората си контролна среща от зимна подготовка 2021 Локомотив завърши 0:0 срещу съименниците ни от Горна Оряховица. Столичните железничари доминираха, но пропуснаха да отбележат като удариха и гредите на вратата на съперника. Светослав Диков пък бе изгонен за ритник без топка след като съперников футболист го издърпа грубо опитвайки се да го тушира. Неофициален дебют за Локомотив направи ново привлечения Григор Долапчиев. Припомняме че в първата контрола Локомотив победи Сливнишки герой с 3:1 с два гола на Диков и един на Валентин Йорданов.   [ +++ ]
Добавен на Събота, 23 Януари 2021 / Двубои А отбор
Tags: Приятелска среща, подготовка, зима, 2021, Локомотив (ГО)
Втората контрола от зимната подготовка на Локомотив ще бъде срещу отобора на Локомотив Горна Оряховица.  Срещата ще се изиграе на тренировъчния изкуствен терен на спортен комплекс "Локомотив"  в събота, 23.01.2021 | 14:00 часа wYGmQ6bW8pQ [ +++ ]
Добавен на Сряда, 06 Януари 2021 / Новини А отбор
Tags: трансфери, 2021, зима, Томислав Павлов, Георги Бабалиев, Божидар Митрев, Деян Иванов, Ивайло Василев, Денислав Станчев, Наско Милев, Павел Петков, Траян Траянов, Илиян Стефанов, Любомир Трайков, Флодин Балоки, Юри де Винтер, Григор Долапчиев
Таблицата по-долу се обновява при нова актуална информация    нови идва от  напуснали отива в Томислав Павлов Миньор (Перник)  Ивайло Василев   Добруджа Георги Бабалиев Витоша (Бистрица)  Денислав Станчев   Божидар Митрев Септември (София)  Наско Милев  Румъния 2 дивизия Деян Иванов Левски (София)  Павел Петков   Григор Долапчиев Спортист (Своге)  Тодор Траянов  Септември (Симитли) Николай Цветков  Монтана (Монтана)  Илиян Стефанов Берое (Стара Загора) - 50000 лв Калоян Стефанов  Спортист (Своге)      Любомир Трайков - селекционер Трансферите в подсилен (болд) шрифт са 100% сигурни. Приходящите трансфери на Флодин Балоки (Германия/Конго) и Юри де Винтер (Нидерландия) не бяха одобрени.   Съставът на Локомотив вижте тук. [ +++ ]
Добавен на Вторник, 28 Януари 2020 / Новини А отбор
Tags: зимна подготовка, Турция, 2020, Белек, Радослав Здравков, зима, двубои
Отборът на Локомотив София отлетя вчера сутрин към Анталия, където ще проведе подготовката си преди началото на пролетния полусезон от Втора лига. В чартъра бяха още два отбора от Втора лига, един от Първа и националите до 19 години. Двубоите в Турция са: 29.01. Локомотив - Младост Лучани (Сърбия) 01.02. Локомотив - Фероникели (Косово) 04.02. Локомотив - Валмиера (Латвия) Радослав Здравков обяви, че железничарите ще гонят промоция за елита с наличните футболисти. „Очаквам хубаво време на лагера в Турция. Контролите, по моя информация, са на ниво. Нещо, което търсим на този етап. Нови попълнения не чакаме. Ще гоним целта с наличните футболисти. Няма на света треньор, който да е напълно доволен от това, с което разполага. Но аз съм доволен от старанието и  желанието на футболистите, които треньрат. Има някои пропуски, но се надявам, че през сезона ще имаме късмет – няма да има контузии и наказания”, пожела си Здравков.     [ +++ ]
Добавен на Петък, 01 Март 2019 / Набор 2009
Tags: ДЮШ, набор 2009, набор 2008, Купа София, Sofia Cup, 2019, зима ...
Младите локомотивци родени през 2008 и 2009 участваха в големия зимен турнир Купа София 2019. След силното си представяне на Пирин Къп 2019 набор 2008 записаха 3 загуби, съответно от ПФК Левски (София), и игралите за бронз ПФК Дунав (Русе) и ДФК Делфините. Момчетата от набор 2009 достигнаха до финала на турнира, където загубиха с 0:2 от ФК Национал. Локомотив и Национал си разделиха по едно полувреме надмощие, но противникът на червено - черните беше по-точен в завършващата фаза. Томи Петров получи приза за голмайстор на турнира с девет попадения!    ... [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 14 Февруари 2019 / Двубои А отбор
Tags: контрола, Рилски спортист, зима, подготовка, 2019
Локомотив направи 2:2 с Рилски спортист в контрола, играна на помощния терен в квартал "Надежда", където е базата на столичните "железничари". Домакините откриха резултата в 21-ата минута чрез Марио Йорданов, но три минути по-късно след изпълнение на ъглов удар Тихомир Крумов засече с глава за 1:1. В 31-ата минута каращият проби в състава на столичани - Андраде Талеб, от статично положение отново даде аванс на "железничаите", а крайният резултат 2:2 оформи Доминик Аврамов с удар от дистанция. Последната контрола на Локомотив е в събота от 14,30 часа срещу Локомотив (Горна Оряховица). източник: https://www.sportal.bg [ +++ ]
Добавен на Събота, 09 Февруари 2019 / Двубои А отбор
Tags: контроли, подготовка, зима, 2019
Отборът на Локомотив (София) записа класическа победа с 3:0 над Вихрен в Сандански. Това бе последната контрола за "железничарите" от лагера им и те ще получат два дни почивка преди да продължат подготовката си в столицата за новия полусезон във Втора лига. В края на първото полувреме, Тодор Чаворски откри резултата, а в 72-ата, Мартин Василев удвои. Крайното 3:0 бе оформено от Романов в 84-ата минута. Старши треньорът Младен Додич ще даде на футболистите си два дни почивка. Стартов състав на Локомотив: Александър Любенов Марио Петков, Мартин Василев, Евгени Зюмбулев, Ани Николаев Джихат Кямил, Краси Милошев, Александър Александров Цветомир Вачев, Тодор Чаворски, Влади Романов  Голмайстори: 1:0 Тодор Чаворски, 2:0 Мартин Василев, 3:0 Влади Романов   [ +++ ]
Добавен на Сряда, 06 Февруари 2019 / Двубои А отбор
Tags: контрола, Симитли, Септември, зима, 2019
Септември (Симитли) победи Локомотив (София) с 2:1 в проверката, играна днес на стадион "Септември" в Симитли. Само след три минути игра Кирил Николов отбеляза първото попадение в мача за домакините. В 15-ата минута гостите от София вкараха изравнителен гол чрез дошлия от Калиакра Ани Николов. В 40-ата минута точен за Септември беше Борислав Хазуров, който реализира победното попадение за 2:1. През второто полувреме Владимир Каптиев пропусна за домакините, а за гостите младият 15 годишен Владимир Николов пропусна сам срещу вратаря на домакините. Следващата контрола за "железничарите" е в събота с Вихрен на градския стадион Сандански. източник: https://www.sportal.bg [ +++ ]
Добавен на Неделя, 03 Февруари 2019 / Двубои А отбор
Tags: зима, подготовка, Кариана, 2019, Скалве
Локомотив записа първа загуба в предсезонната подготовка. Kонтролната среща се състоя на село Склаве край Сандански, където тима от Ерден също е на подготвка. Единственото попадение в двубоя отбеляза Николай Дичев в 28-та мин от дузпа. В края на полувремето 42-та мин. грубата игра на Кариана бе олицетворена от Цветомир Тодоров, който получи втори жълт и червен  картон. Поради предварителната договорка на треньорите на двата отбора след почивката ерденчани не продължиха с 10 души, а бе извършена смяна и влезе Янислав Иванов. През вторто полувреме на мача, въпреки открилите се положения, двата отбора не си отбелязаха гол и мача завърши 0:1.                                 Стартов състав на Локомотив                                        Цветомир Витков Марио Петков, Евгени Зюмбулев, Мартин Василев, ... [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 31 Януари 2019 / Двубои А отбор
Tags: контроли, зима, 2019, Спортист, Требич
Локомотив победи Спортист (Своге) с 3:0 в контролна среща. Първата част на двубоя завърши без попадения, а през второто полувреме "железничарите" вкараха три попадения. Голмайстори бяха Вачев, Веселинов и Чаворски. В четвъртък футболистите на на Младен Додич заминават на лагер в град Сандански.  Там първия двубой е срещу Кариана на 6 февруари, а след това срещу Септември в Симитли и накрая срещу Вихрен в Сандански.  Последната проверка преди подновяването на полусезона във Втора лига е в столицат срещу Локомотив (Горна Оряховица).   [ +++ ]
Добавен на Събота, 26 Януари 2019 / Двубои А отбор
Tags: контрола, зима, 2019, Надежда, Доброславци
Локомотив победи с 4:2 третодивизионния Надежда (Доброславци). Контролната среща бе втора от зимната подготовка. В този студен и снежен ден Младен Додич даде шанс за изява на футболистите, които карат пробен период при столичните железничари. Гостите от Доброславци се ориентираха по-добре на големия изкуствен терен в спортен комплекс Локомотив и се отеглиха с прединина през първата част. Чаворски бе голмайстор за Локомотив, но гостите обелязаха две попадения, като едното, бе много красиво и дойде от топовен шут от 30 метра. През втората част капитана на Локомотив Владислав Романов възстанови равенството, а Марио Йорданов отбеляза с глава за 3:2. Крайния резултат оформи отново Йорданов след като реализира от дузпа. Състав на Локомотив първо полувреме: Александър Любенов, Христос Контохристос, Евгени Зюмбулев, Мартин Василев, Георги Пунев, Исмаил Тайдер, Джихат Кямил, Александър Веселинов, Александър Александров, Цветомир Вачев, Тодор Чаворски. Състав на Локомотив второ полувреме: ... [ +++ ]
Tags: зима, Надежда, Доброславци, 2019, контрола
 В събота 26 януари от 14,00 часа Локомотив ще изиграе втората си контролна среща от подготвителния период. Противник на червено-черните ще бъде третодивизионния Надежда Доброславци. Срещата ще се проведе на изкуственият терен на стадион Локомотив гр. София. В първата си предсезонна проверка Локомотив победи Оборище Панагюрище с 2:0 след голове на Марио Йорданов и Божидар Атанасов. източник: https://www.fclokomotiv1929.com [ +++ ]