Локомотив не успя да се класира за финалите на държавното първенство по волейбол за девойки старша възраст

Lokomotiv 1929 Sofia devoyki U20

Отборите на ЦСКА и Звезди 94 станаха последните два участника на финалите на държавното първенство по волейбол за девойки старша възраст (до 19 г).

Двата тима спечелиха първите две места на заключителната квалификация, която се проведе в зала "Васил Симов" в София. В нея за две квоти участваха трите отбора спечели турнирите в София - ЦСКА, Звезди 94 и Локомотив .

"Червените" и "звездите" надиграха Локомотив с по 3:0 гейма, като влязоха в спор за първото място. В своеобразния финал ЦСКА надигра Звезди с 3:2 гейма, като и двата тима се класираха за финалите на държавното първенство. Отборът на Локомотив 1929 отпада от по-нататъшната борба.

В спора за титлата за девойки старша участват осем отбора от България. Финалният турнир ще бъде от 11 до 15 май в Казанлък.