Печат

Локо (София) спечели битката за върха с Марек (98)

вкл. .

Локомотив (София) спечели с минималното 1:0 срещата с Марек от 18-ия кръг на зоналното първенство при юношите старша възраст, родени през 1998 г.

Мачът бе директен сблъсък за първото място в класирането. Преди кръга Локомотив бе на лидерската позиция с 43 точки, а Марек - на второто място с 41.

След днешната победа "железничарите" се откъснаха с 5 точки преднина пред дупничани. На третата позиция е Чавдар (Етрополе), който има равен брой точки с Марек.

Срещата не започна добре за гостите. Още в 5-ата минута Михаил Йорданов се контузи и бе принудително заменен.

Първата ситуация в мача се откри пред деветката на Локомотив Александър Григоров. След центриране от пряк свободен удар, той засече с глава, но топката излезе в аут.

В 15-ата минута пробив на Мартин Вълчинов отляво завърши с центриране, но Кристиан Наков нямаше късмет да се разпише за домакините.

Малко по-късно футболистът на Марек Мирослав Николов опита от пряк свободен удар да затрудни вратаря на Локомотив Драгомир Петков, който не допусна да бъде изненадан.

В 22-ата минута атака на Локомотив, отново отляво, завърши с подаване на Мартин Вълчинов към Антонио Стойков, който с хубав диагонален удар откри резултата.

Марек отговори с нов изстрел на Николов, но над вратата.

През второто полувреме нямаше много чисти положения пред двете врати. Локомотив имаше възможност да удвои аванса си след центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле, но Майкъл Георгиев изби от голлинията. Малко по-късно Мартин Вълчинов пропусна да се разпише.

Удар на Николай Ганчев от Марек бе спасен от стража на Локомотив.

Гостите се опитаха в още няколко ситуации да стигнат поне до равенството, но така и не намериха верния път към вратата на "червено-черните".