Печат

Драматични самолетни неволи за Гамбия и Гайе

вкл. .

gaye_foul_no_ne_1

Десният бек на Йънг Бойс Саиди Янко разказа за самолетните неволи, които имаше гамбийският национален отбор по пътя си към Кот д‘Ивоар за Купата на Африканските нации. Полетът на гамбийците трябваше да кацне аварийно след няколко минути, а причината е била липса на кислород. Сред засегнатите са футболистите на Локомотив и Лудогорец – Бабукай Гайе и Ноа Сонко Сундберг.

„Неприемливо. След 32-часово пътуване от Саудитска Арабия до Гамбия с дълги престои в Истанбул и Казабланка, трябваше да летим за Кот д'Ивоар. Веднага щом се качихме в малкия самолет, който беше нает да ни транспортира, забелязахме огромната топлина в кабината, която ни накара да се изпотим. Екипажът ни увери, че климатикът ще се включи веднага щом сме във въздуха“, написа Янко в Instagram.

„Нечовешката жега, примесена с липсата на кислород, остави много хора със силно главоболие и силни световъртежи. Освен това, хората започнаха да заспиват дълбоко в рамките на минути след влизането си в самолета. Докато все още е във въздуха, ситуацията се влошава, оставяйки пилота без друга възможност, освен да започне аварийно кацане на летището в Банджул девет минути след излитането. Това, което се случи успешно“, продължи той.

„Ако не беше това, последствията можеха да бъдат много по-лоши, като знаем какво можеше да се случи, ако бяхме изложени на ситуацията по-дълго, в самолет, без кислород... Благодарни сме, че всички се чувстват добре, но това е ситуация, която трябва да бъде решена преди Купата на Африканските нации. Това е недопустимо и трябва да се прекрати незабавно", завърши Саиди Янко.

Печат

Валентин Николов с нова повиквателна за България U21

вкл. .

bulgaria u21 2023

Селекционерът на младежкия национален отбор на България Александър Димитров обяви група от 23-ма футболисти за предстоящите мачове от група D на квалификациите за Евро 2025 срещу Косово и Естония.

Ето и разширения състав:

Вратари: Дамян Христов (Лудогорец II), Пламен Андреев (Левски), Никола Виденов (Спартак Вн).

Защитници: Атанас Чернев (Ботев Пд), Велко Йеленкович (Славия), Християн Петров (ЦСКА-София), Мартин Стойчев (Арда), Симеон Василев (ЦСКА 1948), Мартин Атанасов (ЦСКА 1948 II), Ефе Али (Локомотив Пд).

Полузащитници: Емануел Мирчев (Теутония), Кристиян Стоянов (Славия), Асен Митков (Левски), Емил Ценов (ЦСКА 1948), Станислав Шопов (ЦСКА-София), Никола Илиев (ЦСКА 1948), Валентин Николов (Локомотив).

Нападатели: Марин Петков (Левски), Петър Андреев (Локомотив Пд), Роберто Райчев (Славия), Мартин Сораков (Славия), Георги Николов (Хебър), Николай Златев (Черно море).

България U21 гостува на Косово на 17 ноември от 18:00 ч. и приема Естония на ст. „Александър Шаламанов“ в София на 21 септември от 18:00 ч.

Печат

РЪГБИ: ЛОКОМОТИВ-НСА 31:24

вкл. .

lokomotiv nsa 2023 32 24

На стадиона в кв. Требич отборите на РК '''ЛОКОМОТИВ ''СОФИЯ И РК ''НСА ''предложиха на публиката един истински Ръгби спектакъл в мач с много есета ,здрава борба и интрига до самия край на срещата.
Мача започна с бързо есе за гостите още в 2та минута на мача .След хубав пробив Ал.Александров задържа противник без топка и съдията не се поколеба да даде наказателно есе и жълт картон за провинилия се номер 15 на Локомотив. (0-7).
В 13та минута Християн Иванов отбеляза за Локомотив, неуспешен допълнителен удар и резултат (5-7 )
В 37та минута гостите получиха право на наказателен удар след грешка и последвал жълт картон за Станислав Борисов и Светослав Насвади реализира ,добавяйки 3 точки за ''НСА'' за 5-10. Резултат, при който приключи и полувремето.
Двата отбора излязоха на терена за втората част от мача мотивирани да победят, Локомотив на собствен терен подкрепян от публиката си, а отбора на НСА окрилен от резултата на полувремето .
Наложената от отбора ни преса даде резултат още в 42 мин. когато капитана ни Илиян Чаков блокира шут на противник, овладя токата и отбеляза. Костадин Дебренлиев бе точен при допълнителния (12-10) .
Само две минути по късно гостите отново излязоха напред в резултата, наказвайки груба грешка в отбраната ни есе на Костантин Бернер. (12-17).
В отговор в 47 минута Мариян Пенов завърнал се след едногодишно отсъствие поради контузия, отбеляза след мощен солов пробив. К.Дебренлиев бе безгрешен при добавката(19-17). В 53 та минута Александър Желязков отново изведе гостите напред отбелязвайки есе. Светослав Насвади добави още 2 при допълнителния удар и резултата стана 19- 24.
Десет минути по късно Християн Иванов с второто си есе в мача изравни резултата (24-24).
Последвалите минути предложиха много атаки и хубави отигравания с топката и от двата отбора .
В 68та минута Илиян Чаков отново отбеляза с второ есе в мача, а Костадин Дебренлиев реализира допълнителния удар 31-24. С запомнящо се спасяване Александър Александров блокирал на сантиметри от точковото поле противников състезател, се реваншира напълно за грешката си в началото на мача .
Краен резултат ЛОКОМОТИВ 31 -НСА 24
Благодарим на отбора на НСА, на съдийската бригада, на публиката и на всички които бяха част от Ръгби празника.
САМО ЛОКО !!

Печат

Локомотив U16 е новият носител на Купа БФБ

вкл. .

basketball Lokomotiv Sofia u16 2023 kupa

След оспорван финал в Стара Загора срещу домакина Берое Стара Загора, отбора на Лилия Георгиева се завърна в София със златния трофей Купата на България Кадетки до 16 годишна възраст. Благодарение на отборната игра и положения труд от страна на :
11. Ина Димова
12. Ванеса Кокалова капитан на отбора получи и приз за най-полезен играч на купа България Кадетки до 16 годишна възраст.

basketball Lokomotiv Sofia u16 2023 stadion

Момичетата излязоха на стадион "Локомотив" с черно-червени балони преди началото на футболния мач между Локомотив София и Славия и обраха овациите от събралите се фенове.
Баскетболен клуб Локомотив София им благодари за подкрепата.
Печат

Локомотив завърши 4-ти в шампионата

вкл. .

vodna topka Lokomotiv mazhe 2022

Във финалната четворка, в която силите на всички участници – Локомотив НН, ЦСКА, Черноморец и Аква Спорт бяха изравнени както никога досега, новият шампион наложи волята си с дисциплинирана игра, добра тактика и сериозен принос на всички играчи в състава.

И двата полуфинала завършиха с по един гол разлика след драматични обрати и показаха много от хубавите страни на водната топка. Първо Черноморец се добра до победата срещу Аква Спорт с решителен гол на Николай Тодоров в последната минута на мача с 11-10. Така бургазлии за четвърта година поред стигнаха до финал при мъжете – през 2018 и 2019 за Купата на България и в първенството през 2020-а и 2021-а. Другият полуфинал поднесе много здрав сблъсък между традиционните най-големи съперници в мъжката водна топка през този век – ЦСКА и Локомотив НН. Целият двубой протече в гонитба в резултата, но като цяло по-често ЦСКА беше напред и спечели с 14-13.

На следващия ден в двубоя за бронзовите медали отборът на Аква Спорт излезе по-мобилизиран и достигна до успеха срещу Локомотив НН с 14-12.

Най-добър вратар: Боян Торосов (ЦСКА)

Най-добър защитник: Мартин Петров (Локомотив НН)

Най-добър нападател: Виктор Узунов (Черноморец)

Голмайстор: Ангел Стоянов (Локомотив НН)

Най-полезен в Суперфинала: Николай Димитров (ЦСКА)

Печат

Милошев и Октавио с награди за футболист на полусезоните през 2021 година

вкл. .

miloshev oktavio nagradi futbolist prolet esen 2021

Феновете на Локомотив наградиха своите избранници за футболисти на полусезоните през 2021 година

Красимир Милошев бе избран за Футболист на Пролетния полусезон за 2021 година. Октавио Мантека събра най-много гласове във вота на феновете за Футболист на Есенния полусезон за 2021 година!

Печат

Локомотив София - Славия | Полуфинал на Държавно Първенство по Баскетбол Кадетки (16)

вкл. .

Отборът на Локомотив София по баскетбол - Кадетки (16) ще се изправи срещу Славия в полуфинален сблъсък от държавното първенство. Мачът е в Събота - 26/06/2021 от 19:00 часа в зала Универсиада.

Локомотив София спечели група Б от финалите. В драматичен сблъсък от последните срещи на фазата, Локо София се наложи над Дунав Русе, с което реши изхода на групата. Локомотив победи с 44:42, с което финишира с актив 5-0, докато Дунав остана с 3-2 на трето място и извън четворката.

Локомотив се справи с НСА след това с 59:38, с 9 точки и 10 борби на Ренета Димитрова и по 8 от Мария Кузманова и Гергана Цекова.