"Локомотив НН" отново ще играе на турнира в Кикинда

kikinda 2017

Юношеският отбор на „Локомотив НН“ за втора поредна година ще играе на международния турнир в Кикинда. Миналото лято тимът, воден от старши треньора Георги Гаджев, спечели купата в конкуренцията на 3 сръбски отбора, 2 отбора от Русия, а също така на съперници от Казахстан и Унгария. Титлата бе първа в историята, спечелена от български отбор по водна топка въобще на състезание в Сърбия. Затова в края на 2016 г. Юношите на „Локомотив НН“ получиха приз „За вдъхновяващ успех“ по време на церемонията за награждаването на най-добрите млади спортисти в анкетата на сайта Viasport.bg.

Сега в Кикинда освен „Локомотив НН“ във възрастова група U17 (родени 2000 г. и по-малки) ще играят следните отбори: сръбските „Спартак Прозивка“, „Зак“ и „Форс Ол старс“, руският ЦСКА (Москва), унгарският „Сегед“ и българските КПС „Варна“ и „Аква спорт“. Точно срещу „Спартак Прозивка“ преди година „Локомотив НН“ спечели трофея след равенство (10:10) в редовното време на финала и изпълнение на дузпи.

Мачовете са от 26 до 30 август 2017 г. На спортен комплекс „Йезеро“ в Кикинда. Участието на „Локомотив НН“ на турнира за втора поредна година е подкрепено от Столична община.

Регламентът предвижда участващите 8 отбора да изиграят по 7 мача по системата „всеки срещу всеки“. Накрая във финалите (1-2, 3-4, 5-6 и 7-8) ще се определи крайното класиране.