Печат

Локомотив завърши 6:6 с националите, гледайте мачовете тук

вкл. .

loko sportmediatv

Националният отбор на България по водна топка за юноши, родени 2000-ата година, спечели 12-ия международен турнир в тази възраст за купата „Никола Нанов“.

В решителния мач за трофея на специализирания за този спорт открит басейн „Диана“ в София, националите завършиха 6:6 с Локомотив Никола Нанов, но с по-добра голова разлика взеха купата.

Двата български отбора спечелиха мачовете си с гостите от Расина (Крушевац) и Оксижен (Солун) и така двата тима излязоха в пряк спор за 3-ото място в последния ден на състезанието. За бронзовите медали се пребори сръбския Расина, които в последния ден надигра гръцките си съперници със 17:3. Момчетата от Солун пък не успяха да запишат нито една победа в турнира и очаквано останаха на последното 4-о място.

Надпреварата у нас бе подкрепена от Столина община и бе част от инициативата „София 2018 - Европейска столица на спорта“.

С приз за най-добър защитник бе отличен Мартин Петров от тима на домакините - Локомотив Никола Нанов, а Денис Бечев от националния отбор взе наградата за най-добър вратар.

Веднага след турнира националните отбори за юноши (вече със състезатели и на Локомотив НН) и този на девойките заминаха за Белград, където от петък до неделя са балканските първенства.

Мачовете от турнира за купа „Никола Нанов“ бяха първите официални двубои от 11 години на специализирания басейн за водна топка на открития плувен комплекс „Диана“ в столицата. Любопитно е, че последните официални двубои на същия басейн през 2005 г. бяха от... първия турнир за трофея „Никола Нанов“.

И столичния клуб Локомотив НН, и турнирът носят името на легендарния треньор по водна топка Никола Нанов - баща на един от най-добрите български ватерполисти в историята Васил Нанов, който сега е президент на клуба.