Обезкървения Локомотив бе излъган в Пловдив

vsLokoPd kade e topkata

Локомотив загуби с 1:0 при гостуването с в парк Лаута. Домакините бяха по-активния отбор в голяма част от мача, но за пореден мач, ВАР работи със странни виждания. В 9-тата минута на двубоя удар на Бакалов бе спрян с ръка в наказателното поле, но дузпа не последва.

Стадионът в Пловдив вече разполага с нова държавно финансирана трубуна, а стабилна бройка фенове на софийските железничари бяха настанени в временния сектор за гост намиращ се в сектор А.

gostuvane Loko Pd

Ерик Сорга (59) донесе трите точки за пловдивчани с дебютното си попадение, след като топката премина между краката на Бубакар Гай. Локомотив не можеше да разчита на изгонените в двубоя срещу Септември, Любенов и Вутов. Гай на 2 пъти отрази сериозни опасности, а Франса на 2 пъте не успя да стреля добре от добри ситуации. В добавеното време на срещата Костов от позиция близка до точката на дузпата стреля над вратата и не успя да изравни резултата.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЛОКОМОТИВ (СФ) 1:0
1:0 Ерик Сорга (59)

ЛОКОМОТИВ (ПД) : 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 4. Мартин Паскалев, 5. Тодор Павлов, 13. Матеус да Силва, 34. Петър Витанов, 15. Пиер Зебли, 14. Димитър Илиев /к/, 7. Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга, 10. Джовани

Резерви: 1. Илко Пиргов, 99. Джовани Трупе, 33. Георги Каракашев, 19. Денислав Александров, 11. Ивайло Димитров, 20. Милош Петрович, 6. Христо Иванов, 21. Аксел Велев, 91. Петър Андреев

Треньор: Александър Томаш

ЛОКОМОТИВ (СФ) : 1. Бубакар Гай, 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко, 44. Божидар Кацаров, 94. Юлиан Ненов, 26. Красимир Милошев /к/, 8. Мартин Райнов, 70. Димо Бакалов, 15. Лука Иванов, 11. Карлос Франса

Резерви: 88. Жарко Истатков, 89. Матеус Роча, 21. Станислав Костов, 3. Марио Петков, 13. Селсо Рапосо, 18. Християн Чипев, 18. Теодор Иванов

СЪДИЯ: Н. Попов