5 медала за боксьорите на Локомотив от силния Мемориал "Емил Жечев"

loko boks zhechev 2018

5 медала спечелиха състезателите на Локомотив на силният международен турнир по бокс Мемориал "ЕМИЛ ЖЕЧЕВ", който се проведе в зала Диана.

Общо 22 медала, 7 от които златни, спечелиха българските боксьори. Момчетата на старши треньорите Борислав Георгиев и Александър Александров взеха още 7 сребърни и 8 бронзови отличия. По общия брой на спечелените медали нашите са победители в класирането по нации от общо 15 страни, стигнали до тях.

В днешните финали при юношите нашите спечелиха 5 титли и още 4-има останаха със сребърни медали във всички 13 категории.

За най-добър боксьор на турнира при юношите бе определен шампионът при 75-килограмовите Николай Зафиров, а №1 при младежите е американецът Ейса Стивънс, златен медилист в кат. до 52 кг.