Печат

Отлично представяне за боксьорите на Локомотив в София и Румъния

вкл. .

loko rumania2017

Българските боксьори спечелиха 6 златни, 1 сребърен, 1 бронзов медал, както и купа от международния турнир по бокс за ученици, юноши и мъже до 22 години Moldavian Belt, който се проведе от 4-ти до 9-ти декември в Яши, Румъния. Младите надежди на Локомотив Красимир Джуров, Стилян Христов и Даниел Любенов отново спечелиха надпреварите в категориите си.  На Коледния турнир за ученици в София боксьорите на Локомотив спечелиха още 15 медала.

На финал при ученици в категория до 44,5 кг. с убедителна победа над представител на домакините се отчете Красимир Джуров, с което си завоюва и златен медал.  При юношите Стилян Христов (до 60 кг.) и Даниел Любенов (до 80 кг.) надвиха отново представители на домакините и триумфираха като шампиони. При мъжете до 22 години в категория до 49 килограма, Димитър Илиев победи чрез технически нокаут във втория рунд румънеца Юнут Дариус, а Пламен Петков (до 81 кг.) и Иван Мечков (91+ кг.) завоюваха златните медали след победи с 5:0 съдийски гласа срещу боксьори от Румъния. След успорвана среща в категория до 69 килограма, Здравко Попов спечели сребърен медал, а с бронзов медал в категория до 64 килограма трябваше да се задоволи Юлиян Бонзов. На финала на събитието българските национали спечелиха и купата за най-добър отбор на турнира.

На Коледния турнир за ученици в София боксьорите на Локомотив спечелиха 5 златни 7 сребърни 3 бронзови медала.