Локомотив София триумфира с титлата при жените в ББЛ Б група

basketball lokomotiv zheni 2021

Локомотив София стана шампион при жените в ББЛ Б група. В съставът на железничарките са редица от девойките до 16 години. В изключително драматичен и оспорван финал тази вечер в столичната зала „Триадица“ тимът надви Инстрейд с 44:43. Двата отбора многократно си разменяха водачеството и въпреки че Локомотив на няколко пъти изоставаше с 8 точки в хода на мача, успя да измъкне успеха в края.

Любопитното е, че тимът имаше две загуби от този съперник през сезона, но го победи в най-важния мач от всички. Предимството на Локомотив дойде от петте вкарани тройки (макар и от 35 опита) срещу само една за съперника, както и от борбите (54 срещу 49), а освен това опонентът им изпусна и 11 наказателни удара.

На трето място в шампионата и с бронзовите медали завършва съставът на КИМ.

След размяна на кошове на старта, баскетболистките в сини екипи взеха инициативата и дръпнаха с 8 точки разлика. В края на частта обаче съперникът им се възползва от грешките им и намали за 11:13. Въпреки лошия мерник и на двата тима от тройката, в началото именно Инстрейд имаше сериозно предимство в подкошието и на почивката отново бе напред – 27:21.

Тимът вкара първия кош след паузата, но близо шест минути след това не успяваше да се разпише. Локомотив София направи серия от 9:0 и стигна до пълен обрат, а след няколко размени на водачеството, преди последната част се оттегли при 35:33 в своя полза. „Черно-червените“ вече играеха значително по-добре под коша и дръпнаха с 39:33 в началото на решителния период, но четири минути преди края равенството бе възстановено. Естер Мичева отново даде аванс на Инстрейд за 43:41, но тройка на Ивета Андреева при оставащи 43 секунди донесе победата на Локомотив.

Анна-Мария Сарафска бе най-резултатна за успеха с 10 точки, като овладя и 9 борби. Гергана Цекова се отчете с 9 точки и 10 борби, а по 8 точки добавиха Ивета Андреева (13 борби) и Шеввал Мехмед.

За Инстрейд Естер Мичева завърши с дабъл-дабъл от 14 точки и 16 борби, по 8 точки вкараха Ивана Ерандицова (7 борби) и Михаела Кунчева.