Локомотив обърна ЦСКА за 4-а победа при жените

volej predsezon zheni 2020

Страхил Балов: Винаги е приятно да победиш емблематичен клуб в родния волейбол

Волейболистките на Локомотив 1929 Нидо (София) записаха 2-а поредна и общо 4-а победа в женската "Демакс" лига. Воденият от Страхил Балов се наложиха над ЦСКА с 3:2 (25:22, 18:25, 17:25, 25:21, 15:12) в мач от 8-ия кръг, игран в зала "Васил Симов".

Това е втора поредна победа след тайбрек, след като преди седмица волейболистките на Страхил Балов надиграха като домакини и водача Казанлък. Локомотив е 3-и във временното класирането с 10 точки след 4 победи и 3 загуби, а ЦСКА е втори с 14 точки след 4 победи и 3 загуби.

Първата част премина при игра на амплитуди, двата отбора си разменяха лидерството, но в ключовите моменти Локомотив показа повече възможности и поведе след 25:22. В следващите минути "червените" набраха инерция и поддържаха темпото, като напълно владееха положението - 25:18 и 1:1. Третата част повтори предходната - домакините заиграха по-спокойно и това даде резултат. Момичетата на Юлия Иванова уверено излязоха напред след 25:17.

Впоследствие, в четвъртия гейм те не започнаха по най-добрия начин, но постепенно си върнаха ритъма и всичко изглеждаше решено. 18-та точка бе повратният момент, когато състезателките на Локомотив направиха обрат и успяха да извоюват победата в частта с 25:21. Тайбрекът започна ударно за Локомотив - 4:0, които изпълняваха силен начален удар и с това се получи разликата между отборите. До края момичетата на Страхил Балов почти не срещнаха затруднения и се поздравиха с победата след 15:12 и 3:2.

ЦСКА - ЛОКОМОТИВ 1929 НИДО (СОФИЯ) 2:3 (22:25, 25:18, 25:17, 21:25, 12:15)
ЦСКА: Александра Костадинова, Ивана Ефремова, Виктория Димитрова, Дария Иванова, Александра Съйкова, Моника Тодорова - Михаела Михайлова-либеро (Благовеста Миланова, Александра Пейчева, Никол Нягин)
Старши треньор: ЮЛИЯ ИВАНОВА
ЛОКОМОТИВ: Ива Парталева, Лияна Стойчева, Елина Сандолова, Никол Накова, Денка Гачева, Стефка Чифтеева - Лилия Бучова-либеро (Евелина Лазарова, Елица Пенева, Роберта Ди Романо, Цветелина Герова)
Старши треньор: СТРАХИЛ БАЛОВ.

временното класиране в Демакс лига вижте тук.