Локо (София) взе важна битка при младшата в София

Валентин Маринов 30/11/2013 16:53

Родените след 1 януари 1997 г. юноши на Локомотив (София) ще посрещнат 2014-а като лидери в столичното първенство при младша "А", след важен и ценен успех на терена на Люлин - пряк конкурент в челото и за квотата за баражите към Елитната до 17 г.

Двата съперника си спретнаха бърз и як сблъсък, който не мина без нерви, най-вече край терена. Но това може да се очаква от представители на квартали като "Надежда" и "Люлин", където темперамента винаги е във високи дози. Типично като за ж.к. "Люлин" имаше бомбички и димка - от страна на гостите.

"Червено-черните" напоследък играят доста трудно срещу люлинци. През пролетта те паднаха на същия терен, а първата среща тази есен завърши 2:2. Двата отбора рядко връзваха креативни действия в началото, като битката на заледения на места терен се водеше предимно в центъра. Стигна се до удари и пред двете врати, но нападенията се ограничиха само с това.

Първи от напрежението и хаотичните действия почнаха да се отърсват гостите, пък и да чуват треньора си Кирил Метков, който призоваваше топката да не се рита напред, а да се подава на къси разстояния. По-сериозно положение за гол обаче създаде Люлин - при статично положение Марио Велинов не успя да уцели кълбото пред вратаря Димитър Гълъбов.

В 19-ата минута след корнер за Локо се стигна до разбъркване в пеналта на домакините, Цветомир Ангелов отправи удар и след рикошет кълбото влезе в мрежата - 1:0 за "железничарите". Следващите минути принадлежаха на Йордан Ризов и Иван Голчев - най-опасните за противника играчи в редиците на Локомотив. Двамата разиграха отлично, а Ризов последен игра с топката, като уцели напречната греда.

В 22-ата Йордан Ризов изведе съотборника си, който обаче стреля от чиста пизиция в стража Цветомир Каменов. Около 120 секунди по-късно голът все пак падна, заби го откъсналия се Голчев. Асистентът е ясен - плеймейкърът Ризов. Това бе ознаменувано с димка от група привърженици на Локо.

До края на полувремето "червено-черните" контролираха срещата. Както и в първите минути на втората част, които доста приличаха на началните в срещата. Повече напрежение имаше пред Каменов, пропуск направи Голчев, а няколко пъти негови съотборници доста нехайно не успяваха да нанесат решителен удар.

Стигна се допознат сценарий: гол падна във вратата на Локомотив след добавка на Жорж Добрев. Това нажежи емоциите, а вратарят Каменов е късметлия, че не получи червен картон за обида по адрес на съдията. В крайна сметка Люлин, който днес бе далеч от най-добрата си форма, успя само няколко пъти да центрира опасно пред Гълъбов. Докато Локомотив не бе концентриран при контрите си.

Двубоят бе проследен от селекционера на националния тим на родените след 1 януари 1998 г. Александър Георгиев. А за пролетта надпреварата в тази група остава доста интересна.

----
Люлин - Локомотив (Сф) 1:2

голмайстори: 0:1 Цветомир Ангелов (19), 0:2 Иван Голчев (24), 1:2 Жорж Добрев (65);

Люлин: Цветомир Каменов, Ивелин Тодорин, Емил Тодоров, Георги Марков, Теодор Надков (Дейвид Еленков), Владимир Иванов, Иван Методиев, Жорж Добрев, Атанас Бадалов-капитан, Мартин Радков, Марио Велинов (Константин Борисов);
Треньор: Ивайло Василев

Локомотив: Димитър Гълъбов, Богомил Апостолов, Петър Христов, Цветан Христов, Цветомир Ангелов, Марио Граховски, Ерик Борисов, Илиян Тасев (Мартин Яньов), Йордан Ризов, Християн Станев (Даниел Йорданов), Иван Голчев;
Треньор: Кирил Метков

Съдии: Павел Цеков, Мартин Венев, Любин Димитров
Делегат на БФС: Илиан Младенов

Жълт картон: Цветомир Каменов (Люлин);