peev amkar

В изключително драматичен и динамичен сблъсък Амкар отпадна от шампиона Зенит на 1/2 финал за Купа на Русия. Двубоя се игра пред 15 660 зрители изпълнили стадиона в Перм въпреки дъждовното време. Амкар поведе в 19 минута след скоростна контратака завършена от Идову, а Зенит изравни в края на първото полувреме след грешка на Зайцев, който остави непокрит Хави Гарсия. Лекуващият контузия Георги Пеев се появи в игра в 68-та минута, а Петър Занев игра цял мач. В края на редовното време Пеев отправи хубав удар, който премина на сантиметри от вратата на Зенит. След две продължения се стигна до дузпи. Първата бе изпълнена от Георги Пеев, който може би за първи път в официален мач пропусна. Топката се вплете в мрежата, но от външната страна, като за момент заблуди дори и него, че е вътре, но всъщност премина на 5-10 сантиметра от страничния стълб. Последва още един пропуска на футболист от Амкар, но и Зенит не успя да вкара 2 дузпи и се достигна до допълнителни наказателни удари. Зайцев от Амкар сбърка, а Зенит отбелязаха и се класираха на финал срещу ЦСКА. Вижте видео обзор и драмата с дузпите по-долу: