втора лига

Добавен на Събота, 22 Май 2021 / Двубои А отбор
Tags: завръщане, Разград, Лудогорец 2, Втора лига, Ефбет лига, Първа лига, 2021, Светослав Диков. голмайстор
Светослав Диков спечели приза за голмайстор на шампионата. В последния си мач от първенството осигурилия си място в елита тим на Локомотив победи силно играещият втори отбор на Шампионите на България за сезон 2020/2021 с 1:4 . Вижте крайното класиране във Втора професионална лига кликвайки тук или тук. Двубоят на стадион "Гнездо на орли" започна с гол за Лудогорец II. Още в 3-та минута Илкер Будинов реализира за 1:0. В 43-та минута "железничарите" изравниха чрез Владимир Семерджиев. Почивката дойде при този резултат. През втората част Локомотив отбеляза още три попадения във вратата на Владимир Русанов. На два пъти точен бе Владимир Семерджиев, съответно в 67-та и 74-та минута. Крайният резултат оформи Светослав Диков в 83-та минута. Вижте статистика от мача кликвайки тук, резултатите от всички мачове може да видите тук и тук. Лудогорец II: Владимир Русанов, Димитър Илиев, Кристиян Райчев, Методий Стефанов, Мартин Русков, Велислав Минков, Цветослав Петров, Хюсеин Кельовлуев, ... [ +++ ]
Добавен на Неделя, 16 Май 2021 / Двубои А отбор
Tags: видео, празник, Созопол, 2021, Втора лига
  [ +++ ]
Добавен на Събота, 15 Май 2021 / Новини А отбор
Tags: ВХОД СВОБОДЕН, ВРЕМЕ ЗА ПРАЗНИК, Локомотив, Созопол, Втора лига, ВПЛ
Нека отпразнуваме заедно завръщането! ЕДНА ЛЕГЕНДА СЕ ЗАВЪРНА! Чакането свърши! Заповядайте тази неделя от 17:45 часа на стадион "Локомотив" за последният домакински мач от сезон 2020/2021 на любимия отбор. Отборът мъже ще бъде награден със сребърни медали, ще бъдат наградени и двата набора от ДЮШ спечелили своите първенства. На полувремето ще отдадем заслужилото и на отборът дал рестарта в А окръжна група преди 6 години, а фенклуба на Локомотив организира шествие преди мача, което ще стартира в 17:00 пред паметника на Никола Котков в "Надежда" Your browser does not support HTML video. Главен съдия е Мустафа Шефкет от Кърджали с асистенти Станимир Трифонов и Петър Балтов от Сливен. Четвърти съдия е Веселин Минев от София. Делегат на БФС е Николета Вълкова от София. Съдийски наблюдател е Крум Стоилов от Благоевград. [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 06 Май 2021 / Двубои А отбор
Tags: Втора лига, свирка, Гутева, 31 кръг, БФС
Локомотив игра неуверено, а свирката на съдия Гутева отсъди спорните ситуации в полза на родния и град. Пред близо 2000 зрители Локомотив загуби с 1:3 от Янтра Габрово в мач от 31 кръг на Втора лига. Ръководството на клуба бе обявило вход свободен и много хора изпълниха стадиона. Победа за Локомотив изпращаше железничарите в Първа лига и предпоставките за празник в Надежда бяха налице. Локомотив обаче изигра пореден мач, в който футболистите доминираха на терена, но това не бе материализирано. Железничарите пропуснаха да отбележат от 3 чисти положения, а вратаря на Янтра се намеси отлично при две други положения. Празника за Локомотив бе развален и от екипа на съдия Гутева, които отсъдиха 2 спорни ситуации за дузпа в полза на Янтра, "наградиха" удар с лакът срещу Милошев само с жълт картон и отмениха гол на Милошев с дискусионна засада. Линиите са изчислени на база на перспективата в изображението по-долу: Припомняме, че засада не се отсъжда, когато в момента на подаването топката ... [ +++ ]
Tags: Втора лига, Янтра, класиране, ВПЛ, 2021
Вход СВОБОДЕН за Локомотив - Янтра Следете резултата от двубоя кликвайки тук Прякото излъчване в интернет по Диема Спорт, може да потърсите кликвайки тук В класирането Локомотив е на второ място с 6 точки пред Септември София и Спортист Своге. За да се класират в efbet Първа Лига железничарите трябва да спечелят 6 точки или съперниците да не спечелят повече от 6 точки до края на сезона. Отказване на Септември (Симитли) и победа днес ще означават класиране и на теория. Янтра са на 7-мо място през втория полусезон. Програма от 31-ти до 34-ти кръг на Втора лига Септември (Симитли) напуска Втора лига заради "простотиите на БФС"? [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 06 Май 2021 / Новини А отбор
Tags: БФС, мафия, липси, пари, Втора лига
Дарик радио и dsport обаче започнаха проверка по сигнал, че футболната централа не спазва собствените си нормативни документи, от което са финансово ощетени отборите, които се състезават във Втора лига. Нашата проверка започна още преди завръщането на Борислав Михайлов, но обхваща и период, в който той е действащ президент на БФС. Къде се крие проблемът? Проблемът са средствата, които, по наредба, БФС събира от клубовете, поддържащи дублиращи отбори и които трябва да бъдат разпределени към останалите тимове във Втора лига. Според член 8, ал. 2, т. 2 от Наредбата за първенствата и турнирите за 2020/2021 всеки клуб, който поддържа „Втори отбор“, е длъжен да внася ежегодна такса в размер на 50 000 лева, а сумата трябва да се разпредели поравно между останалите клубове от Втора лига. Изглежда, че тези пари не са разпределяни и клубовете от Втора лига са ощетени с 400 000 лв. и средно по над 10 000 лв на клуб. Вижте цялото разследване кликвайки тук. [ +++ ]
Добавен на Вторник, 04 Май 2021 / Новини А отбор
Tags: Вход, СВОБОДЕН, Янтра, Локомотивци, 2021, Втора лига, ВПЛ
Мачът е в четвъртък от 15:00 часа.   Публикуваме съобщението от официалната фейсбук страница на тима: Приятели, ЛОКОМОТИВЦИ! Малко остана по пътя към мечтаната цел - завръщане във висшия ешелон на българския футбол (Ефбет Лига). Четири кръга преди края имаме отлична преднина пред конкуренцията. Този четвъртък 06/05/2021 г. - на връх празника Гергьовден приемаме отбора на Янтра (Габрово) в мач, който може да се окаже решаващ за промоцията. ФК "Локомотив София 1929" обявява Вход СВОБОДЕН, нека направим истински празник на стадион Локомотив! Призоваваме всеки фен на Локомотив да заповяда на стадиона и да подкрепи истински Любимото Локо. ВСИЧКИ ЗАЕДНО САМО ЛОКО! [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 03 Май 2021 / Двубои А отбор
Tags: Хебър, Пазарджик, Втора лига, ВПЛ, 2021
В дербито на 30-ия кръг от Втора лига  Локомотив и Хебър завършиха при резултат 1:1. Светослав Диков откри резултата в 14-ата минута, а Тодор Чаворски от домакините изравни в 85-ата минута. Над 100 железничари подкрепиха любимия отбор на стадион "Георги Бенковски" в град Пазарджик. Вижте събитията и състава кликвайки тук. В първите минути от мача домакините бяха по-активни, но в 14-ата минута  Светослав Диков засече подаване в наказателното поле на Хебър и Локомотив поведе с1:0! След три минути "червено-черните" достигнаха до втори гол чрез Александър Александров, но бе вдигнат флаг за дискусионна засада. В 25-ата минута Цветомир Витков отби шут след разбъркване в наказателното поле. Последва нов изстрел, който спря в горната греда на вратата. В 34-ата минута Октай Хамдиев нанесе неточен удар от шест-седем метра пред голлинията на Локомотив. В последната минута на първото полувреме Витков спаси изстрел от фаул на Тодор Чаворски. Втората част започна с пробив на Ферари ... [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 03 Май 2021 / А отбор
Tags: БФС, Втора лига, Апостол Апостолов, Борислав Михайлов, Симитли, Септември (Симитли), напуска, мафия, 2021, ВПЛ
  Септември (Симитли) се отказва от Втора лига и разпуска всички свои футболисти. Това обяви кметът на Община Симитли Апостол Апостолов. Градоначалникът е гневен на оттеглената оставка на президента на БФС Борислав Михайлов.  Клубът от Симитли не можел повече "да се занимава с простотиите на Българския футболен съюз!". "Изграждаме собствен футболен съюз и догодина ще участваме с 16 отбора в общинска футболна група", допълва кметът Апостол Апостолов, цитиран от "24 часа". В момента Септември е на десето място във Втора лига. Ако грдоначалникът изпълни заканата си на Локомотив ще бъде присъдена служебна победа за гостуването ни в Симитли от 32 кръг на 13 май 2021 г.   [ +++ ]
Добавен на Петък, 30 Април 2021 / Новини А отбор
Tags: Хебър, ТВ излъчване, БФС, мафия, Втора лига, ГЕРБ, efbet
Получихме потвърждение от Диема Спорт, че мача между Локомотив и Хебър в Пазарджик е отпаднал от пряко ТВ излъчване. Двубоят не присъства в програмата на никоя от спортните телевизии притежаващи правата за Втора лига https://nova.bg/schedule/index/5/2021/5/3/ . Тук идва въпросът защо го насрочиха за тази дата и защо мача срещу Янтра е след само 3 дни? След падането на ГЕРБ от власт, Борислав Михайлов пък изведнъж реши, че ще върне подадената си оставка и отново е президент на БФС. В същото време изпълкомът на БФС взе решение да бъде увеличен броя на отборите в efbet Лига за сезон 2021/2022 година. Новият сезон ще бъде с 16 отбора, като отново ще има плейофи, след като първоначалното предложение да се върне класическият формат е отхвърлено от повечето членове на днешното заседание. Най-вероятно става въпрос за първа шестица, която ще се бори за първите три места. Втората четворка ще се бори за седмата позиция, която дава възможност на седмия да играе плейофи за влизане в Лига Европа, ... [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 29 Април 2021 / Новини А отбор
Tags: Виртуални билети, Хебър, дерби, Втора лига, ВПЛ, 2021, Пазарджик
Както е известно стадионите в България бяха частично отворени за привърженици. Всеки който желае може да подкрепи Локомотив с виртуален билет. Следващата среща на Локомотив е гостуване на Хебър. Домакините от Пазарджик пускат "Вход свободен" за тази среща. Средствата от виртуалните билети ще бъдат насочени към ремонтната дейност на "Секор А" на стадиона в квартал "Надежда" Благодарим Ви! САМО ЛОКО! Линк към билетите: https://epaygo.bg/5086971198  източник: https://www.fclokomotiv1929.com   [ +++ ]
Добавен на Сряда, 28 Април 2021 / Програма А отбор
Tags: програма, Втора лига, ВПЛ, пролет, 2021
м.май XXXI кръг 18.00 06.05/четвъртък/ Локомотив - Янтра Гб 15.00 Диема спорт 07.05 /петък/ Миньор Пк - Хебър Пз 13.45 Диема спорт   Спортист Своге - Лудогорец ІІ       Локомотив ГО - Созопол     08.05/събота/ Литекс - Струмска слава       Нефтохимик 1962 - Септември Сим       Пирин Бл - Септември Сф 20.30 Диема спорт   Добруджа - почива     XXXII кръг 18.00 11.05 /вторник/ Хебър Пз - Добруджа 17.00 Диема спорт   Лудогорец ІІ - Локомотив ГО     12.05 /сряда/ Септември Сф - Спортист Своге ... [ +++ ]
Добавен на Неделя, 28 Март 2021 / Програма А отбор
Отложена за доиграване на среща от 23-ти кръг на Втора лига 08.04/четвъртък/ Миньор Пк - Септември Сф 15.15 Доиграване XXVI кръг 17.00 часа 09.04 /петък/ Пирин Бл - Локомотив 17.00 Диема спорт   Хебър Пз - Лудогорец ІІ 17.00   10.04/събота/ Литекс - Добруджа 15.00 Диема спорт   Струмска слава - Локомотив ГО     11.04 /неделя/ Септември Сф - Септември Сим 14.30 Диема спорт   Янтра Гб - Созопол       Кариана   0-3 Миньор Пк          Спортист Своге и Нефтохимик 1962 - Почиват     XXVII кръг 17.00 часа 13.04 /вторник/ Спортист Своге - ... [ +++ ]
Tags: ВПЛ, Втора лига, Добруджа, 2021, пролет
Следете резултата от двубоя кликвайки тук Прякото излъчване в интернет по Диема Спорт, може да потърсите кликвайки тук [ +++ ]
Добавен на Петък, 12 Март 2021 / Футбол
Tags: ВИДЕО, Миньор, Перник, ВПЛ, Втора лига
[ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 11 Март 2021 / Двубои А отбор
Tags: ВПЛ, втора лига, 21 кръг, Миньор, Перник, 2021, билети
Следете резултата от двубоя кликвайки тук Купи билет дарение за мача с Миньор кликвайки тук. Прякото излъчване в интернет по Диема Спорт, може да потърсите кликвайки тук   [ +++ ]