Юношите младша възраст на "Локомотив Никола Нанов" спечелиха 25-ата титла в историята на клуба

iunoshi2015zlato

Отборът за юноши младша възраст (родени 1999 г.) на „Локомотив Никола Нанов” донесе трета титла за клуба през 2015 г. Съставът, воден от Васил Нанов и Илия Георгиевв - Бомбата, спечели златните медали в шампионата без да загуби мач. Преди седмица отборът за момчета (родени 2001 г) стана шампион също във Варна, а преди месец юношите старша (1997 г) се окичиха със златни медали в шампионата в София.

Титлата на юношите младша възраст е и под юбилейния № 25 в пребогата колекция от трофей от държавните първенства за "Локомотив Никола Нанов". Най-успешният роден клуб във водната топка през последното десетилетие, вече има точно 25 триумфа в държавните първенства във всички възрасти на мъжкото направление във водната топка за 11 години откакто бе създаден и продължи здравите традиции на водната топка в столичния "Локомотив".

Сега в Бургас младите локомотивци взеха 5 победи от 5 двубоя във втория турнир на финалната шестица в Бургас. Преди 3 месеца тимът на „Локо НН” триумфира в още 4 мача и завърши един наравно в първия турнир от Топ 6 в София. А през февруари отборът спечели и всичките си срещи в квалификационната група.

Ключов в Бургас се оказа мачът с досегашния шампион „Аква спорт” (Варна) в предпоследния кръг в Бургас, игран в неделя сутрин. Локомотивци стигнаха до победата с 5:3 (1:0, 0:1, 4:1, 0:1) след голове на Валентин Григоров (3), Ангел Стоянов и Траян Кръстев (по 1) в много напрегнат, качествен и оспорван двубой. Така в последния кръг преди двубоя с „Черноморец” столичани вече бяха сигурни шампиони, но не си позволиха отпускане и победиха и бургазлии със 7:6.

Титлата на „Локо НН” е и личен триумф на треньора Илия Георгиев, който води почти всички играчи в този отбор още от деца. Преди месец наставникът се върна на басейна и поднови заниманията си с отбора, след като отсъства половин година поради сериозно заболяване.

Купите на призьорите връчи Димитър Николов – кмет на Бургас и член на УС на Българската федерация по водна топка.

Трима играчи на младшата възраст на „Локо НН” – Ангел Стоянов, Траян Кръстев и Драго Димитров, всичките родени през 2001 г., се окичиха с три златни медала през годината. И тримата бяха в трите шампионски отбора на клуба за 2015 г.

Резултати: петък – „Черноморец” – „Славия 8:3, „Аква спорт” – „Комодор” 11:4, „Локомотив НН” – КВТ „Ботев” 15:4, събота сутрин – КНТ „Ботев” – „Комодор” 10:8, „Локомотив НН” – „Славия” 11:3, „Аква спорт” – „Черноморец” 10:6, събота следобяд – „Локомотив НН” – „Комодор” 10:1, „Аква спорт” – „Славия” 12:7, „Черноморец” – КВТ „Ботев” 10:5, неделя сутрин – „Славия” – КВТ „Ботев” 9:5, „Черноморец” – „Комодор” 11:7, „Локомотив НН” – „Аква спорт” 5:3, неделя следобяд – „Комодор” – „Славия” 14:8, „Аква спорт” . КВТ „Ботев” 7:5, „Локомотив НН” – „Черноморец” 7:6.

Крайно класиране: „Локомотив НН” 28 т., „Аква спорт” 22, „Черноморец” 21, „Комодор” 9, „Славия” 6, КВТ „Ботев” 3.