Локо НН спечели купата на България

vodna mazhe 2015 2ri

Ватерполистите на Локо НН спечелиha купата на България след категорична победа с 17:7 над Аква спорт Варна

Двубоят се игра на столичния басейн „Диана“

В група „А“ още преди последните мачове бе ясно, че „Локомотив НН“ отива на финал, а КВС „Бургас“ ще е втори.

Затова двубоят между „железничарите” и носителя на купата за миналата година ЦСКА бе само за престиж, но се превърна в украшение на турнира. „Локомотив НН“ спечели с 15:11 (4:3, 5:2, 1:1, 5:5) в сблъсък, какъвто рядко се вижда между родни отбори.

След това в групата КВС „Бургас“ се наложи над „Левски“ с 12:8.

В група „Б“ интригата бе жива до последния момент. В събота след обяд първо „Аква спорт“ (тр. Стефан Георгиев), победи шампиона „Комодор“ с 9:7, а после „Славия“ се наложи над „Черноморец“ с 11:7.

Така „Аква“ ще играе на финала за втора поредна година (точно преди 12 месеца варненци загубиха сблъсъка за отличието от ЦСКА с 6:11).

От цялата ситуация големият губещ е „Черноморец“, който стартира турнира с шумно 11:6 именно срещу „Аква спорт“, но после загуби два пъти.

„Локомотив НН“, воден от Георги Гаджев, взе купата през 2013-а и 2014-а година.