Печат

СНИМКИ: Локо Сф на косъм от изненадата в Подгумер

вкл. .

Spartak Podgomer Lokomotiv

Локо Сф остана на косъм от неприятна за себе си изненада, но все пак победи мъчно Спартак в село Подгумер с 3:2. Домакините откриха резултата още в 6-ата минута чрез Веселин Шекеров и подсказаха, че ще бъдат костелив орех за локомотивци в мача от петия кръг на СРГ-север.

Локомотив изравни бързо чрез Йордан Ризов в 9-ата, но така и не успя да върже своята игра и полувремето дойде при 1:1.

Веднага след почивката Локомотив нанесе решителен двоен удар, с което поведе с 3:1. Точен в 49-ата минута бе Калоян Ангелов, а само 60 секунди по-късно Калоян Бонев изскочи сам срещу вратаря и вкара третия гол за своите.

Спартак обаче не се отказа и се наложи вратарят на „железничарите“ Асенов на два пъти да отбива силни далечни удари на подгумерци. Домакините имаха претенции и за дузпа за предполагаема игра с ръка на Савич в пеналта. Съдията не отсъди нищо, както бе и при подобно желание на гостите през първата част.

В 83-ата минута Венцислав Кръстев се измъкна от защитата и намали на 2:3, за да има напрежение до края на мача за локомотивци. Те все пак измъкнаха най-трудната си победа досега с 3:2 и с пълен актив от 15 точки и 43-3 голова разлика водят в класирането, но разбраха, че не във всеки мач ще бият с двуцифрени резултати.

Локомотив бе воден в мача от треньора си Тони Велков, излязъл от болницата специално за случая. На трибуната пък бе министърът на икономиката Божидар Лукарски, известен фен на Локомотив.

В следващия кръг Локомотив приема в петък от 16 ч. очерталия се като основен свой конкурент в групата Левски Чепинци.

СПАРТАК – ЛОКО СФ 2:3

1:0 Веселин Шекеров 6

1:1 Йордан Ризов 9

1:2 Калоян Ангелов 49

1:3 Калоян Бонев 50

2:3 Венцислав Кръстев 83

СПАРТАК: Живко Стоилков, Мариян Петков, Кирил Артъчки, Николай Василев, Георги Гълъбов, Венцислав Кръстев, Веселин Шекеров, Кристиян Илиев /Борислав Борисов/, Иво Здравков, Любомир Любомиров /Методи Миланов/, Янко Димов /Александър Ангелов/. Неизползвани резерви – Кристиян Георгиев и Дойчин Божков

ЛОКО СФ: Асен Асенов, Юлиян Петков, Антон Славчев, Дарко Савич, Васил Вакадинов, Калоян Караджинов, Йордан Ризов, Сибил Карагьозов /90-Валентин Удев/, Калоян Ангелов /74-Григор Андреев/, Росен Йорданов, Калоян Бонев /77-Радостин Нгуен/. Неизползвани резерви – Драгомир Петков, Денислав Петров, Валентин Йочев и Георги Пунев. Старши треньор – Антон Велков.