Локомотив загуби от ЦСКА 1948

kontrola CSKA1948 Lokomotiv 3 0

Локомотив загуби в град Рила от ЦСКА 1948. Играчите на Любо Пенев записаха пореден убедителен успех (5:0 срещу Спартак, 3:0 срещу Пирин и 4:1 срещу Локомотив Пловдив) в контролите това лято. До него се стигна след солиден принос и от съдийската бригада, но така или иначе в първенството Локомотив го очаква същото съдийство.  Червените доминираха сериозно през първата част от мач, но не можеха да достигнат до гол. Така се стигна до 35-тата минута, когато Славчев бе грубо фаулиран на 3 метра пред наказателното поле, но сигнал не последва и Николов бе принуден да стреля за да не загуби топката. След изстрела играта бе спряна и Славчев напусна терена за да му бъде оказана медицинска помощ. В това време се стигна до щастлив рикошет и бърза контраатака на ЦСКА 1948, при която Мики Орачев изчисти топката във вратата си. В края на полувремето Октавио надбяга Славчев и центрира на Колев, който удвои с неспасям удар с глава.

kontrola CSKA1948 Lokomotiv 3 0 2

В началото на втората част след подаване на Славчев Франса отбеляза за Локомотив, но съдиите видяха засада при горния стоп кадър. Малко след като измина час игра Стоян Стоичков реализира трети гол за ЦСКА 1948. Той показа страхотна индивидуална класа и с точен изстрел преодоля влезлия на почивката Александър Любенов. След това Локомотив доминира на терена, но не успя да отбележи гол и загуби с 0:3.