Печат

ПРЕДАВАХМЕ НА ЖИВО: ФИНАЛ Локомотив 97 - Ботев 97 0:3

вкл. .

97

lokosf.info отново ще е там където Локомотив играе следете прякото видео предаване (вижте вграденото видео по-долу) на финала от стадион "Раковски" в Севлиево между Локомотив и Ботев (Пловдив). Новият шампион на България за набор 1996-1997 ще бъде определен в един двубой, играят се две полувремена по 45 минути. При равенство в редовното време направо се изпълняват дузпи. Момчетата от Локомотив са родени 1997 и 1998 година, но въпреки това и лошите условия за подготовка се пребориха мъжки и заслужено са на финал.

Очаквайте предаването да започне около 18 часа. Качеството на картината не очакваме да е добро.

След първото полувреме резултата е 0:0. Ще продължим с предеването с началото на второто полувреме. Моля, презаредете страницата в 19 часа.

Краен резултат 0:3 отборът на Локомотив е сребърен медалист. Железни юнаци!

Печат

1/2 финал Локомотив - ЦСКА 2:3

вкл. .

loko97 cska97 2 3

В първи двубой от 1/2 финалите в Локомотив загуби с 2:3 от ЦСКА. Двубоя бе оспорван като Локомотив владеше топката, но ЦСКА с добри контраатаки постигна успешен за тях резултат. Лошо впечатление остави съдията Баяйцалиев, позволил атаката за третия гол на ЦСКА да се развие след нарушение срещу Ризов от Локомотив.

Печат

Скандално съдийство опорочи 1/4 финал срещу Спартак

вкл. .

В първи 1/4 финал от Републиканско първенство набори 1996-1997 Локомотив и Спартак Плевен завършха 1:1. Двубоя премина изцяло под диктовката на футболистите на Локомотив, като гостите от Спартак разчитаха изцяло на опасните си контраатаки. В 4-тата минута след груба грешка на локомотивци в центъра на терена Преслав Антонов изкочи сам срещу вратаря на домакините и не сгреши0:1. Локомотивци натиснаха съперника още от началото, но 3 пропуска от чисти позиции им попречиха да обърнат резултата. Игонването на Паунов не промени това. След силен рейд Никола Димитров бе близо до гола, не намери целта. Все пак логичното се случи в последната минута, когато след центриране от фаул Денис Мартинов изравни с глава. През втората част младите железничари продължиха да натискат, но отново пропуснаха 3 сериозни положения. Все повече обаче си личеше, че умората от това, че се наложи да играят с човек по-малко около 60 минути се е натрупала. Гостите от Спартак на 3 пъти подложиха на изпитание качествата на вратаря на Локомотив, но той се справи блестящо и не допусна да бъде преодолян.

Главния съдия на двубоя Людмил Павлов направи всичко по силите си за да попречи на малките железничари да достигнат до заслужена победа. Нарочения за млад и добър рефер (редовно бит в аматьорските групи) заслужено изгони Даниел Паунов от Локомотив в 32-та минута, отмени гол на Никола Димитров, подмина 2 спъвания на футболисти на Локомотив в наказателното поле на Спартак, накъса играта с неадекватни критерии за фаул и авантаж, а в синхрон с него помощтниците му демонстрираха, че им е трудно да са на линията на засадата. Етрополецът Павлов дотолкова изнерви обстановката с отсъжданията си, че се случи прецедент за Локомотив и близо 150 души не му позволиха след края на мача да достигне съблекалните. Същите тези хора изпратиха с аплодисменти момчетата от Спартак. Ще следим с интерес каква ще е оцената за съдийството от делегата на двубоя Павел Панов. Тя ще ни даде ясна представа относно решенията на БФС спрямо Локомотив.

Печат

Ангел Колев: Обстановката на реванша с Арда бе скандална

вкл. .

Шефът на детско-юношеската школа на Локомотив (София) Ангел Колев поиска думата чрез Viasport.bg по повод осминафиналния реванш на републиканското при юношите старша срещу Арда (Кърджали), игран в село Перперек пред много публика.

"Червено-черните" спечелиха с 2:1 и с общ резултат 3:1 са на четвъртфинал, където на 13 юни (събота) приемат ОФК Спартак-Плевен в първи сблъсък.

Малко след срещата Viasport.bg получи сигнали от зрители, че играчите на Локо са замеряни с бутилки от минерална вода и камъни. Че публиката била много близо до терена и проявявала враждебност към гостите.

Президентът на Арда Рамадан Яшар, треньорът Яшар Дурмушев и шефът на областния съвет на БФС Тургай Али отрекоха това. Те обявиха, че е имало много полиция и че не се стигало до проблеми, като изключим обичайните подвиквания.

"Играл съм футбол на най-високо ниво и не само в България, но такова нещо не съм виждал, още по-малко пък на юношески мач, обяви Ангел Колев. - Обстановката бе меко казано неподходяща, дори взривоопасна. Да, зрители хвърлиха няколко камъка към терена, а също така смачкани кенове от бира. Имаше и навлизане на публика. Един тъпан ми проглуши ушите. Зрителите стояха и се разхождаха много близо до терена, който не бе обезопасен."

"Радвам се, че нашите момчета не се стъписаха и доказаха, че са по-добри", завърши Колев.

Проверка на Viasport.bg в БФС показа, че в доклада на длъжностните лица за срещата не са описани нередности.

Обзор на реваншите, ЧЕТЕТЕ ТУК.

Печат

Юноши старша Арда (Кърджали) - Локомотив (София) 1:2 (0:1)

вкл. .

За финал оставихме един от двата най-посетени мача - заедно с този в "Коматево". И ако в Пловдив може да се очаква да се стекат няколкостотин зрители, когато гостува Левски, то в кърджалийското село Перперек това си е събитие за юношески мач в България.На типично футболен терен домакините устройват страхотна атмосфера - като за голям мач. От Локомотив се оплакаха, че били замеряни с бутилки с минарална вода и няколко камъка.

Факт е, че след края на срещата двата отбора са си стиснали ръцете, а "железничарите" са тръгнали към София напълно спокойно.

А на терена те са убедили с играта си, че имат повече качества, за да продължат напред. Локо повежда след гол с глава на Денис Мартинов при центриране на Радостин Нгуен. В 70-ата Атанас Хаджиев остава сам срещу вратаря на гостите и изравнява.

Това връща Арда в битката (след 1:0 за Локо край София). Малко преди края Никола Димитров носи втора победа на "червено-черните", след като Йордан Ризов изработва попадението му.

Източник  viasport.bg

Печат

Жребий за 1/8-финалите юноши старша възраст (1996-1997)

вкл. .

Днес бе теглен жребият за осминафиналите за републиканските първенства при децата (набор 2000) и юношите старша възраст (1996-1997).Играят се по двама мача на разменено гостуване, изтеглените на второ място са домакини в реваншите. При равенство от двете срещи направо се изпълняват дузпи.Отборът на Локомотив воден от Кирил Метков ще има за съперник Арда (Кърджали)

Юноши старша възраст, 4 юни, 18:00 часа

Локомотив (София) - Арда (Кърджали), "Требич"

Реванши, 7 юли, 18:00 часа

Арда (Кърджали) - Локомотив (София), с. Преперек

Печат

Момчетата от набор 97 спечелиха квота за Елитната група до 17 години за Локомотив.

вкл. .

loko 97Момчетата от набор 97 на Локомотив разгромиха връстниците си Ботев Враца с 8:0. Финалната среща за класиране Елитната група до 17 години се проведе на стадиона в град Правец. С победата си момчетата от набор 97 спечелиха квота за Елитната група до 17 години за Локомотив. Успехът показва качеството на работа на Кирил Метков и момчетата в отбора. Формата на първенствата в детско-юношеския футбол и силата на възрастите в ДЮШ на Локомотив обаче за пореден път няма да са в полза на набор 97. За съжаление БФС закриха елитната група до 19 години и момчетата на Кирил Метков за пореден път няма да имат шанса да играят на национално ниво.
С оглед кризата за футболисти в мъжкия отбор на Локомотив, Димитър Васев трябва да извика в разширения си състав футболисти от набор 97. Антон Велков вече е викал в А отбора Йордан Ризов,така, че това няма да е новост.