Скандално съдийство на финалите U19 баскетбол

Lokomotiv Sofia u19 2024

В най-завързания мач на финалите до момента Рилски спортист победи Локомотив София с 58:57. Най-голямата разлика в целия мач бе 6 точки, като в по-голяма част от 40-е минути двата тима стояха на не повече от 1 кош един от друг. Рилски спечели първата четвърт, но Локомотив настъпи във втората и поведе на почивката с 34:32. Домакините успяха да ограничат противника до само 9 точки в третата четвърт, но не намериха път към това да се откъснат. Локомотив нанесе сериозен удар със серия от 7-0 в в последните три минути от двубоя, с които направи обрат и поведе с 3 точки. След това обаче гостите пропуснаха важни нападения и Катрина Бозова отбеляза решителна тройка за 58:57.

В последната атака на Локомотив Рилски избра да фаулира, тъй като имаше още до бонус, а след това самоковки отново направиха фаул, който скандално не бе отсъден, с което подариха победата на домакините. Ивана Бонева и Катрина Бозова вкараха по 19 за успеха, 12 и 14 борби записа Деница Манолова. 13 за Локомотив вкара Ванеса Кокалова, 10 добави Магдалена Георгиева.

sambo euro 2024 belgrad

Българските самбисти спечелиха пет медала в първия ден от европейското първенство в Белград. Надпреварата продължава и днес (10.05).

Световният шампион в спортното самбо Иван Хърков направи силен турнир в една от най-конкурентните категории – до 79 кг. Той записа четири победи, но беше спрян на четвъртфинала от бъдещия шампион Иля Затилкин (Рус). Въпреки това националът се събра и взе още две победи, за да завоюва бронз.

В бойното самбо Борис Къндов (58 кг) отпадна на полуфинал от бъдещия шампион Ай-Херел Кертек и остана с бронз.

Още в първия кръг Емил Незиров (71 кг) се падна с бъдещия шампион Андрий Кучеренко (Укр) и отпадна.

Кристиян Анев (88 кг) записа победа над руски самбист, с което си осигури бронз. На полуфинала той отпадна от златния медалист Петро Давиденко (Укр).

sambo kristian anev

Делян Алишахи (+98 кг) достигна до финал на европейското първенство по самбо. Той отстъпи в битката за златото в бойното самбо на руснака Михаил Кашурников.

Стефани Пешева (54 кг) беше елиминирана на полуфинала от шампионката Вера Лоткова (Рус) и остана с бронз.

В спортното самбо Димитър Стоянов (64 кг) завърши пети, след като загуби мача за бронз от Милош Самарджич (Сър). Ива Иванова (59 кг) отпадна на четвъртфинал.

Тимът е воден от старши треньора Васил Соколов и президента на федерацията Росен Димитров.

153-то Спортно училище "Неофит Рилски" ден на отворените врати

den na otvorenite vrati sportno 153s

На 27.05.2024 година в 153-то Спортно училище "Неофит Рилски" ще се проведе ден на отворените врати!
Може да посетите класни стаи, компютърни кабинети, зона за отдих и хранене, обновения ни физкултурен салон и др. от 17:00 часа.
От 18:00 часа ще се проведе среща с ръководството и преподаватели на 153. СУ в актовата зала на училището.

Lokomotiv Momicheta U18 2023 2024 1

Момичетата ни до 18 взеха участие в трудната квалификация провела се в Пловдив. Те завършиха на 3-та позиция след драматична победа над Миньор Перник, с което продължават участието си на следващата допълнителна квалификация 9-10 май, както и в борбата за места сред финалистите на републиканското първенство. Други четири столични клуба - Левски София, Славия, Звезди 94 и ЦПВК станаха първите финалисти в Държавното първенство по волейбол за момичета под 18 години.

Резултати и класиране в група Д вижте тук.

В държавните финали по волейбол за момичета под 18 години играят 8 отбора. Останалите 4 участника ще бъдат излъчени след допълнителни квалификации.

Момчета U18 продължават напред

Lokomotiv Momcheta U18 2023 2024 2

Момичетата ни до 18 години се класираха на второ място в квалификационния турнир, провел се в град София. Нашите записаха две победи, над Дунав Русе 3:0 и Етрополе 3:1, както и загуба от домакините ЦСКА. Локомотив и Етрополе продължават на допълнителни квалификации. Победителите в групита, сред кото е и шампионът от изминалия сезон Левски София, както и отборите на ЦСКА, Софийски университет и Пирин (Разлог) станаха първите четири финалиста в Държавното първенство по волейбол на България за момчета под 18 години. Последни са представителите на Дунав (Русе), които отпадат от по-нататъшно участие.

Резултати и класиране в група З вижте тук.

В спора за титлата за момчета под 18 години участват 8 отбора. Останалите четири участника ще бъдат излъчени след изиграването допълнителни квалификационни турнири.