СКХГ Локомотив на Academic Winter Cup

mezhdunaroden turnir academic 2023

Над 520 състезателки от 12 държави участваха в осмото издание на международния турнир по художествена гимнастика "Зимна купа Академик", който се проведе през уикенда в зала "София". Състезанието се организира от КГХ Академик със съдействието на Министерството на младежта и спорта, Българската федерация по художествена гимнастика и Национална спортна база.
В надпреварата се включиха 312 чужди грации от Кипър, Гърция, Сърбия, Малта, Австрия, Норвегия, Ирландия, Чехия, България и други.
Главен съдия на турнира беше вицепрезидентът на БФХГ Невяна Владинова.
При жените многобой (два уреда) категория А шампионка стана Яна Стайкова от Академик, следвана от съотборничките си Анжелика Казакова и Мария Мехлемова. В категория Б първа е Рада Куатлин (Академик).
Турнира "Academic Winter Cup" завърши с изпълнения и Коледно тържество за най-малките гимнастички, всички те получиха подаръци от Дядо Коледа, имаше много настроение и радост и така празнично завърши прекрасния турнир, организиран от клуб "Академик" "Winter Cup".