Печат

Локомотив се класира за държавни финали за девойки U20

вкл. .

Lokomotiv Devoyki U20 2021 2022

Девойките от волейболен клуб Локомотив се класираха за държавните финали. Във волейболна зала Локомотив те записаха три победи над съперниците и с 8 точки спечелиха надпреварата в група Л.  По пътя към първото място те се наложиха след петгеймова битка над Перун с 3:2 гейма. Варненки останаха втори с две победи, една загуба и 5 точки. Двата състава ще продължат в спора за титлата. Трети се нареди съставът на Велбъжд с един успех и три загуби и 4 точки. На четвърта позиция приключи Ахил без успех и с 1 точка. Те завършват в дванадесетицата на страната.

Резултати и класиране в група Л вижте тук.

На финалите в държавното първенство за девойки под 20 години ще участват осем отбора. Ето и всички достигнали до този етап: Локомотив, ЦСКА, Левски, Марица (Плодвив), Казанлък, ЦПВК, Славия и Перун (Варна). Турнирът ще бъде в края на април.

Снимки от двата турнира вижте тук.

Печат

Локомотив загуби 1/4 финала от Казанлък

вкл. .

demax liga

Волейболистките на Казанлък се класираха за полуфиналите в женската Демакс лига. Воденият от Атанас Петров тим се наложи като гост над Локомотив  с 3:1 (25:18, 25:21, 22:25, 25:17) във втория мач от 1/4-финала помежду им.

Гостенките стартираха силно в първия гейм на мача, повеждайки с 3:0. Въпреки, че Локомотив изравни, състезателките на Казанлък спечелиха гейма след 25:18. Във втория гейм авансът бе удвоен след 25:21. В третата част "розите" поведоха с 14:10, след което постепенно дистанцията бе скъсена. След лека интрига Локомотив пое инициативата и намали пасива си след 25:22 в своя полза. В решителният четвърти гейм гостите доминираха и спечелиха мача след 25:17 и 3:1 гейма.

На полуфиналите продължават Марица, ЦСКА, Казанлък и ДКС Варна. Локомотив завърши на 6-то място в редовния сезон на Демакс лига.

Печат

Локомотив - Варна ДКС в 1/4-финал за Купа България

вкл. .

Lokomotiv volleyball Women 2021

В офиса на БФВ бе теглен жребия за турнира за Купа България по волейбол при жените.

u17 national team volley 2021

Националният отбор за жени под 17 години, воден от Диян Боюклиев, ще бъде събран за подготовка на 27 декември за предстоящата Балканиада. Турнирът е квалификация за Европейското първенство 2022. Домакин на състезанието е Балъкесир (Турция), а мачовете са между 12 и 16 януари. В разширения състав на националния отбор място заслужиха две състезтелки на Локомотив Христина Зашева и Виктория Нинова.

Участват седем отбора разделени в две групи. България е в група с Гърция и Турция. В другата са Сърбия, Румъния, Черна гора и Албания. Първите два отбора от всяка група продължават на полуфиналите. Само победителят се класира директно за Европейското първенство, което ще е от 16 до 24 юли в Чехия.

Печат

ВК ЛОКОМОТИВ - ВК БЕРОЕ 3 : 0 Жени, 1-ви кръг НВЛ "Демакс"

вкл. .

demax liga

Волейболистките на Локомотив 1929 (София) започнаха отлично новия сезон в Демакс лигата. Железничарките надиграха Берое (Стара Загора) с 3:0 (25:11, 25:21, 25:20) в първия си двубой от първенството. Успехът бе факт за малко повече от час.

Локомотив е на третата позиция във временното класиране с 3 точки, старозагорки са шести.

В шампионатът  ще се включат същите осем отбора, които участваха и през миналия сезон.

В първият кръг двубоите бяха:

Марица (Пловдив ) – Славия (София) 3:0

ЦСКА (София) - Варна ДКС ( Варна) 3:0

Перун (Варна) – Казанлък (Казанлък) 0:3

Локомотив 1929 Нидо (София) – Берое (Стара Загора) 3:0

Столичанки имаха пълен превес над съперника в първата част, като отбелязаха ударен старт с 5:0. До края доминацията бе пълна, но във втория гейм последва обрат. Беройки водеха до 17:15, но допуснаха отпускане и домакините взеха своето и дръпнаха в резултата.

Третата част отново бе под диктовката на Локомотив и, въпреки че тимът от Стара Загора успя да се доближи, не позволиха нещо повече.

В следващия кръг Локомотив среща Казанлък Волей, Берое излиза срещу Славия. Мачовете са на 5 ноември (петък).

Lokomotiv volleyball Women podgotovka 2021 2022 1

Дамският дует Бригита Славова – Христина Атанасова води волейболистките на Локомотив 1929 (София) за новия сезон в женското първенство „Демакс лига“.

В селекцията бе привлечена опитна състезателка и легионерка – Емилета Рачева. Волейболистката играе на поста посрещач и през последния сезон бе във Франция. В състава остават други две опитни – Ива  Парталева и либерото Лилия Бучова. Тимът бе напуснат от диагонала Елина Сандолова, която пое в посока Славия. На нейно място на този пост ще се изявява Никол Накова.

Целта ни е да развиваме собствената школа, да даваме поле за изява на наши състезателки, които да израстват и да се развиват. Затова и повечето от волейболистките в женския тим са именно от школата на Локомотив.“, коментира за BGvolleyball.com Бригита Славова.

voley lokomotiv u20 2021

Отборите на Локомотив 1929 (София), Велбъжд (Кюстендил), Бдин Вида (Видин) и Ахил (София) се класираха за финали в държавното първенство по волейбол на България за девойки под 20 години. Четирите тима завършиха на първите две места  в последните два квалификационни турнира от първенството и с това спечелиха квоти за спора за титлата.

Допълнителен турнир, група Л, се проведе в столичната зала „Локомотив“, с участието на домакините, Велбъжд,  Перун (Варна) и КДС (Варна). Волейболистките на Локомотив спечелиха надпреварата на свой терен с три победи над съперничките. Втори се нареди тимът на Велбъжд с една загуба, като домакините и кюстендилки продължават напред.

Трети е съставът на Перун, четвъртата позиция е за ДКС Варна. Двата тима прекратяват участие в държавното първенство.

Допълнителен турнир, група М, се проведе в зала „Чавдар“ в Етрополе, с участието на ЦПВК (София) като домакин, Бдин Вида, Ахил и Хебър (Пазарджик). Напредавара бе спечелена от волейболистките на Видин с три победи. Втори се нареди тимът на Ахил, като и двата състава продължават напред. Трети останаха представителките на ЦПВК, четвърти е отборът на Хебър. Двата тима прекратяват по-нататъшно участие в държавното първенство.

Резултати и класиране в група М вижте тук.

Всички отбори, които достигнаха до спора за титлата за девойки U20: ЦСКА, Славия, Марица, Казанлък, Локомотив 1929, Велбъжд (Кюстендил), Бдин Вида (Видин), Ахил (София).