Втора лига

Добавен на Събота, 30 Ноември 2019 / Двубои А отбор
Tags: НА ЖИВО, Хебър, втора лига
    В последен кръг за полусезона и предпоследно домакинство за 2019 година железничарите посрещат Хебър.    Следете събитята от двубоя кликвайки тук. Мутрите срещу футбола в България и Локомотив София [ +++ ]
Добавен на Петък, 29 Ноември 2019 / Новини А отбор
Tags: втора лига, Хебър, ВПЛ, 17 кръг, 2019
В последен кръг за полусезона и предпоследно домакинство за 2019 година железничарите посрещат Хебър. Двубоят е от голяма важност за Локомотив, да подкрепим железничарите в битката за първите места.   [ +++ ]
Добавен на Вторник, 12 Ноември 2019 / Двубои А отбор
Tags: Втора лига, Кариана, ВПЛ, 2019, Илиян Стефанов
Локомотив победи Кариана с 2:0 в двубой от 15 кръг на ВПЛ, верни на традицията на живо развитието на двубоя. Железничарите изиграха силен двубой. Резултатът бе открит от Цветомир Вачев в 29-ата минута. Шест минути по-късно преднината бе удвоена. При един далечен удар топката срещна гредата, а при добавката Светослав Диков я прати за втори път в мрежата. И при двата гола се отличи Илиян Стефанов, който направи силен мач. През втората част Локомотив пропусна да направи резултата класически. Кариана също бе близо до гол, но Ивайло Василев с няколко отлични намеси запази вратата си суха. Подробности за развитието на двубоя вижте кликвайки тук!   [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 07 Ноември 2019 / Новини А отбор
Tags: ВПЛ, Кариана, 15 кръг, 2019, Втора лига
В неделя на емблематичния 10 ноември, но не 1989, а 2019 година Локомотив ще играе с отбора на Кариана (Ерден) в град София, двубой от ВПЛ.  Началният час на двубоя е от 14:30. Наставникът на "червено-черните" Младен Додич сподели: "Корав и неприятен съперник. Безспорно приятната изненада от началото на сезона. Макар че за мен не е изненада. Играят добър футбол. Твърди са при единоборствата и няма да ни е лесно. Надявам се да покажем нашата си игра и да спечелим" В отбора на гостите ще липсва игралия и в Локомотив титулярен защитник на Стоян Предев. Вероятно за него полусезонът свърши предварително. Левият бек се контузи при домакинското равенство 0:0 с Ботев (Гълъбово), а ядрено-магнитния резонанс, който си направи, показа, че има разтегната вътрешна връзка на лявото коляно. До края на ноември 26-годишният футболист ще ходи със специална шина. В най-добрия случай Предев да се завърне на терена на 8 декември, когато карианци гостуват на Монтана на стадион "Огоста" в регионалното ... [ +++ ]
Добавен на Събота, 02 Ноември 2019 / Програма А отбор
Tags: Програма, Втора лига, 2019, промени, Нефтохимик, Бургас
Срещата от ХVI -ти кръг на Втора лига, между отборите на ПФК „Нефтохимик 1962“ Бс и ФК „Локомотив“ Сф – ще се играе на 24.11/неделя/2019 г. от 12.15 часа, вместо на 23.11/събота/2019 г. и ще се излъчва по Диема спорт. Срещата от ХVI -ти кръг на Втора лига, между отборите на ПФК „Хебър 1918“ Пз и ФК „Ботев“ Гълъбово – ще се играе на 24.11/неделя/2019 г. от 14.30 часа, вместо от 12.15 часа и няма да се излъчва по Диема спорт. Срещата от ХV-ти кръг на Втора лига, между отборите на ПФК „Лудогорец 1945“Рз и ФК „Хебър 1918“ Пз – ще се играе на 09.11/събота/2019 г. от 14.30 часа, вместо на 11.11/понеделник/2019 г. Срещата от ХV -ти кръг на Втора лига, между отборите на ПФК „ЦСКА 1948“ и ПФК „Пирин“ Бл – ще се играе на 08.11/петък/2019 г. от 19.00 часа, вместо на 10.11/неделя/2019 г. Програма за XVII -ти и XVIII -ти кръг на Втора лига XVII кръг 14.30 29.11 /петък/ Локомотив ГО - Септември Сф 13.30 Диема спорт 30.11 /събота/  ... [ +++ ]
Добавен на Събота, 02 Ноември 2019 / Двубои А отбор
Tags: ВПЛ, Черноморец, Балчик, 2019, втора лига
Локомотив загуби ценни точки в борбата за топ 3 във Втора лига. "Железничарите" се препънаха срещу Черноморец (Балчик), завършвайки 0:0 край морето. Така футболистите на Младен Додич пропуснаха възможността да се откъснат пред Монтана - двата отбора вече са с по 13 мача, като столичани водят с точка  в гонитбата за третото място. 25 срещу 24 точки. Следващия кръг Локомотив приема Кариана (Ерден) в следващата неделя от 14:30 часа.   [ +++ ]
Добавен на Събота, 05 Октомври 2019 / Двубои А отбор
Tags: Верея, Контрола, Сливнишки герой, юноши, Втора лига, ВПЛ, Даниел Генов, Ботев
Локомотив победи с 1:0 третодивизионния Сливнишки герой в контролна среща играна на стадиона в район "Надежда". Младен Додич даде шанс за игра на редица футболисти, които имат по-малко записани минути в шампионата на Втора лига. Срещата премина в тренировъчно темпо, като единствения гол отбеляза Алексадър Александров през втората част. Вижте галерия с Локомотив Сф - Сливнишки герой от football24.bg кликвайки тук В паузата заради националните отбори Локомотив ще играе нова контролна среща. Очаква се тя да е в събота от 16:00 часа срещу Ботев (Враца), които днес победиха с 3:0 Ботев (Пловдив) в Първа лига. В този двубой се открои локомотивеца Даниел Генов, който отбеляза първия гол и изкара червенкартон за пловдивчани. След днешните двубои във Втора лига Монтана победи  и се изравни с Локомотив (който почивав този кръг, поради изваждането на Верея) на третото място с 21 точки, но е с мач повече. Отборът на Септември се добра до трудна победа при визитата си на Ботев (Гълъбово) ... [ +++ ]
Добавен на Събота, 05 Октомври 2019 / Програма А отбор
Tags: Програма, Втора лига, 2019, есен, ВПЛ
XII кръг 16.00 18.10/петък/ Черноморец Бч - Лудогорец ІІ     19.10 /събота/ Локомотив ГО - Монтана       Струмска слава - Спартак Вн       Кариана - ЦСКА 1948       Литекс - Ботев Гълъбово 17.30     Нефтохимик 1962 - Хебър Пз 17.30     Пирин Бл - Поморие 18.00   20.10 /неделя/ Септември Сф - Локомотив Сф 15.00 Диема спорт   Спартака Пл - почива     XIII кръг 16.00 24.10 /четвъртък/ Локомотив Сф - Литекс 15.00 Диема спорт   Хебър Пз - Пирин Бл       Спартака Пл ... [ +++ ]
Добавен на Петък, 20 Септември 2019 / Двубои А отбор
Tags: Локомотив, 9 кръг, Втора лига, Светослав Диков, Цветомир Вачев
Отборът на Локомотив София се наложи с класическото 3:0 над Локомотив (ГО) в мач от 9-ия кръг на Втора лига. Столичните железничари изиграха добър мач като Светослав Диков откри резултата за в продължението на първата част. Отново той в 47-ата удвои, а Цветомир Вачев в 78-ата оформи крайното - 3:0.   Доклад от мача Додич: Трябва да продължаваме така (видео) [ +++ ]
Добавен на Събота, 14 Септември 2019 / Двубои А отбор
Tags: Поморие, Несебър, 8 кръг, Втора лига, 2019
Локомотив прекъсна негативната си серия от три поредни загуби след победа с 3:1 над Поморие при гостуването си на стадион "Несебър" от 8-ия кръг на Втора лига. Двубоят обаче стартира с гол във вратата на Локомотив. Новото попълнение на Поморие и бивш играч на Верея Нтойа отбеляза в 8-ата минута. Локомотив успя да изравни в 22-та минута с попадение на младежкия национал Цветомир Вачев, който се разписа след разбърване отблизо. Пет минути преди края на първото полувреме Александър Александров от фаул вкара втори гол за железничарите. След почивката Локомотив затвърди превъзходството си и в 71-та минута, отново Александров останал сам срещу вратаря пусна топката покрай него за крайното 1:3. С победата Локомотив остава на 4-то място във временното класиране, след като на Монтана ще бъде присъдена служебна победа над Спартак (Плевен). Всички резултатати от кръга и класирането след тях вижте кликвайки тук. Следващия кръг Локомотив е домакин на горнооряховските железничари, а мачът ще ... [ +++ ]
Добавен на Вторник, 10 Септември 2019 / Футболисти
Tags: голмайстор, Втора лига, Светослав Диков
Локомотив привлече бившия голмайстор на Втора лига Светослав Диков. Нападателят подписа договор с тима от "Надежда"  за 1 година и ще играе с №18. Диков започна сезона в Царско село, но бе освободен преди две седмици. Именно с екипа на тима на Стойне Манолов той стана най-добър реализатор на Втора лига през сезон 2017/18 . След това премина през ЦСКА 1948 и словенския Табор (Сезана) преди отново да се върне в Царско село, откъдето си тръгна преди десетина дни. [ +++ ]
Добавен на Вторник, 27 Август 2019 / Програма А отбор
Tags: Програма, Купа на България, Втора лига, 7 кръг, 8 кръг, 9 кръг
Купа на България Купа България втори предварителен кръг 16.00 часа Дата Домакин   Гост 04.09 /сряда/ Миньор Пк - Струмска слава   Светкавица Тщ - Спартак Пл   Хитрино Хитрино - Кариана Ерден   Върбица 2006- Бенковски - Черноморец Бч   Лато – Алеко - Спартак 1918 Вн   Загорец Н.Загора - Пирин Благ.   Марица Пд - Локомотив ГО   Созопол Соз. - Поморие 05.09 /четвъртък/ Суворово 1-Суворово - ЦСКА 1948 Сф   Партизан Ч. бряг - Хебър 1918 Пз   Добруджа 1919 Дч - Локомотив Сф   Вихрен Санд. - Ботев Гъл   Дреновец Дреновец - Литекс 06.09/петък/ ... [ +++ ]
Добавен на Неделя, 25 Август 2019 / Двубои А отбор
Tags: Снимки, Спартак (Вн), Балчик, Втора лига, 6 кръг
Железничарите допуснаха неприятна загуба, въпреки себераздаването си. ВИДЕО: Феновете на Локомотив и Спартак с общо скандиране Верни на традицията предавахме (за да отворите текста на живо, моля кликнете тук) на живо от град Балчик. Локомотив загуби след като позволи да му бъде отбелязан гол при върната топка и груба грешка в защита. Локомотив остана на трето място във класирането, а за това колко оспорван е шампионата и изравнени силите на отборите говори и загубата на Хебър от намиращите се в зоната на изпадане Струмска слава. Куриозното двубоят бе прекъснат за около 30 минути, заради токов удар на стадиона в град Балчик, а единият стълб с осветление така и не заработи. Румен Николов се разписа за единственото попадение в 23-ата минута мача. Железничарите владяха топката през целия мач, доминираха и отправиха много удари, но не отбелязаха. Спартак Варна геройски се бранеше често и с 9 души в защита, и в тези моменти си пролича липсата на мощен централен нападател, който ... [ +++ ]
Добавен на Неделя, 18 Август 2019 / Двубои А отбор
Tags: Втора лига, Спартак Плевен, 5 кръг, 2019
С победата железничарите събраха 12 точки, колкото имат и водачите в класирането. Верни на традицията следихме на живо развитието на двубоя тук. Локомотив започна с натиск мача, но Спартак отговори с бързи контраатаки, като при една то тях Василев спаси 100% положение. Постепенно железничарите заглушиха контраатаките на гостите, но високите защитници на Спартак не оставяха много пространства пред нападателите ни и в повечето случаи ударите им бяха твърде слаби за да затруднят Антонов. В заключителните 5 минути на полувремето Локомотив натисна, като първо Ферари стреля силно, но добре пласирания вратар спаси. Антонов все пак капитулира в добавеното време когато Георгиев отбеляза след големи карамболи центриране от корнер. През втората част Локомотив имаше няколко изгодни шанса да отбележи втори гол и да затвори мача, но или направили силен мач Антонов спасяваше или направилите силни включвания Орачев и Китан Василев не развиваха правилно финала на атаките. След 80-тата минута Спартак ... [ +++ ]
Добавен на Петък, 16 Август 2019 / Двубои А отбор
Tags: Втора лига, Спартак Плевен, 2019
Набралият скорост Локомотив посреща Спартак (Плевен). Уникалната симбиоза създадена от всички железничари, носи тотална положителна енергия, която наелектризира терена и трибуните.  Следете развитието на двубоя тук Билетите за двубоя вече се продават в касите на разпространителите в страната, за да видите списък моля, кликнете тук. Предвид новите разпоредби за закупуването им, е добре да се снабдите с билет предварително, за да не чакате на опашка.  https://besttickets.bg/node/655 [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 15 Август 2019 / Двубои А отбор
Tags: Втора лига, 4 кръг, Пирин, Благоевград, ВПЛ
Локомотив победи Пирин с 0:1 в среща от 4 кръг на Втора професионална лига. Близо 200 Локомотивци пропътуваха разстоянието до Благоевград за да подкрепят отбора в съботната вечер на 10 август от 20:00 часа. Това създаде чудесна футболна атмосфера, като агитките на Локомотив и Пирин засвидетелстваха уважение с мощно Българи Юнаци. Двубоят премина при двуостра игра, като гола падна в последните 10 минути след пресечен пас от Ферари и комбинация с Том, която бе ефектно завършена от Китан Василев. Верни на традицията следяхме развитието на резултата на живо тук. ВИДЕО: Пирин (Бл) - Локомотив 0:1 4 кръг ВПЛ 2019/2020    ... [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 15 Август 2019 / Програма А отбор
Tags: Програма, 4 кръг, 5 кръг, 6 кръг, 7 кръг, Втора лига, 2019
IV кръг 10.08 /събота/ Спартака Пл - Ботев Гълъбово 18.00     Поморие - Хебър Пз 18.00     Струмска слава - Кариана 18.00     Септември Сф - Литекс 18.00     Локомотив ГО - Нефтохимик 1962 19.30     Пирин Бл - Локомотив Сф 20.00   12.08/понеделник/ Спартак Вн - Лудогорец ІІ 18.00     Монтана - ЦСКА 1948 20.30 Диема спорт   Черноморец Бч - Почива     V кръг   16.08/петък/ Ботев Гълъбово - Спартак Вн 20.00   17.08 /събота/ Хебър Пз - Локомотив ГО 18.00     Локомотив ... [ +++ ]
Добавен на Събота, 03 Август 2019 / Двубои А отбор
Tags: Ботев Гълъбово, втора лига, Трейс арена
Верни на традицията предавахме двубоя с текст на живо (кликнете тук). Тимът на червено-черните излезе на терена с черни ленти в памет на Васил Методиев, а мачът започна с минута мълчание в негова памет! Първото полувреме започна с натиск на червено-черните, като само самоотвержената игра на Ботев запазваше резултата 0:0. В средата на полувремето "домакините" поизравниха играта, но домакинска бе обстановката за Локомотив, тъй като около 70 Локомотивци подкрепяха с песните си железничарите. Двубоят бе жив и енергичен, като и двата отбора се стремяха да играят бързо, а утболистите на Локомотив и да прилагат преса. В тези минути и двата отбора отправиха по три удара, като и на Ивайло Василев се наложи да спасява вратата си. Все пак 3 минути преди края, логичното се случи, при бърза атака на Локомотив, Траянов се измъкна, намери чудесно 15-годишния Николов, той залъга защитник и отбеляза гол за 0:1  Втората част започна вихрено за Локомотив, като още в първите и секунди железничарите ... [ +++ ]
Tags: на живо, втора лига, Ботев, Гълъбово, Стара Загора, Трейс Арена, 2019
Верни на традицията ще предаваме двубоя с текст на живо след 18:00 часа. Железничарите ще гостуват на Ботев в Стара Загора на Трейс Арена, тъй като домакините все още ремонтират стадиона си в град Гълъбово. Билетите за феновете на Локомотив ще бъдат на цена от 2 лева. Тимът на червено-черните ще излезе на терена с черни ленти в памет на Васил Методиев! За да проследите двубоя с текст на живо кликнете тук.   [ +++ ]
Добавен на Събота, 27 Юли 2019 / Двубои А отбор
Tags: Втора лига, Лудогорец II, 2 кръг, 2019-2020, есен
Верни на традицията, предавахме с текст на живо победата на железничарите. Отборът на Локомотив записа първа победа през този сезон във Втора лига. "Железничарите" надвиха с 2:0 Лудогорец II в първото си домакинство за този сезон на стадион Локомотив. Двете попадения паднаха след почивката, а техни автори бяха Домич (56) и Димитър Георгиев (78), които се разписаха с глава. Вторият пропусна дузпа (отсъдена за бутане срещу него) в 17-ата минута след като би слабо по земя. Локомотив започна двубоя с устрем, но след дузпата последваха слаби минути. В кара на полувремето железничарите отново натиснаха, като това продължи и през втората част. Натиска бе дотолкова сериозен, че Локомотив изпълни 8 корнера за 20 минути. Именно при 5-тия от тях Локомотив поведе. 20 минути по-късно Георгиев отклони топката след фаул и се реваншира за пропуска си. Следващия двубой на Локомотив е в събота 3 август от 18:00 часа срещу Ботев (Гълъбово), но се очаква срещата да се играе на Трейс Арена в град Стара ... [ +++ ]