2019

Добавен на Сряда, 16 Октомври 2019 / Новини
Tags: ДЮШ, резултати, 2019
Резултати от мачовете на децата и юношите на Локомотив Юноши старша възраст "Зона", р. 2001-2002 г. Беласица Петрич 5-0 Локомотив София   Юноши старша възраст, Зона Б, р. 2001-2002 Локомотив София 1-0 Елит София Юноши младша възраст "Зона" I, р. 2003-2004 г. Национал София 3-4 Локомотив София Юноши младша възраст, р. 2003-2004 г. Локомотив София 4-0 Надежда Доброславци Деца "А", р. 2005 г. Локомотив София 2-1 София Спорт Деца "Б", първа група, р. 2006 г Славия София 0–3 Локомотив София Футбол 11, р. 2007 г. - група "В" ЦСКА 1948 0-4 Локомотив София Футбол 9, р. 2008 г. - група "В" Локомотив София 11-0 Спортист 13 София Футбол 7, р. 2009 г. - група "Б" Локомотив София 4-1 Левски-Раковски   Футбол 7, р. 2010 г. - група "Б" Спартак София 1-4 Локомотив София  ... [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 10 Октомври 2019 / Новини А отбор
Tags: контрола, Даниел Генов, Даниел Гаджев, Ботев (Враца), 2019
2:0 за Локомотив  след първите 45 минути. Иванов и Шоко отбелязаха, железничарите играят добре и логично водят. Божинов води атаката на гостите.  Краен разултат 4:0 Диков и отново Шоко. Най-силния мач за Локомотив от много време. Качвествена игра от червено-черните. В събота от 15:30 в контрола среща Локомотив посреща Ботев (Враца). Ботев (Враца) се представят отлично в Първа лига след като в последния кръг победиха Ботев (Пловдив) с 3:0. В този двубой се открои локомотивеца Даниел Генов, който отбеляза първия гол и изкара червен картон за пловдивчани. За врачани силно се представя и Даниел Гаджев.   [ +++ ]
Tags: Младен Додич, подготовка, пауза, Тема Спорт, 2019
Треньорът на Локо София Младен Додич говори за "Тема Спорт" за работата с отбора в паузата. При железничарите тя е по-дълга, тъй като в последния кръг почиват заради изваждането на Верея. В събота червено-черните победиха Сливнишки герой с 1:0 в контрола, като точен бе крилото Александър Александров. "Получават се над две седмици без мачове. Правим мини подготовка, като ударението пада върху физическите занимания. Искам да видя и тези с по-малко минути в игра. Сега в събота ще имаме контрола и с Ботев Враца, който е много сериозен състав. Всичко е с цел да сме готови за това, което ни предстои след паузата, когато графикът ще е по-сгъстен. После имаме гостуване на Септември и домакинство срещу Литекс - все тежки двубои. Като цяло съм доволен от работата на футболистите", каза Додич. "Светослав Диков не ме изненадва, че бележи, защото го познавам добре. Когато стана топреализатор на първенството (сезон 2017/18 г.), аз го наблюдавах във всеки мач. Той е силно попълнение за ... [ +++ ]
Добавен на Събота, 05 Октомври 2019 / Програма А отбор
Tags: Програма, Втора лига, 2019, есен, ВПЛ
XII кръг 16.00 18.10/петък/ Черноморец Бч - Лудогорец ІІ     19.10 /събота/ Локомотив ГО - Монтана       Струмска слава - Спартак Вн       Кариана - ЦСКА 1948       Литекс - Ботев Гълъбово 17.30     Нефтохимик 1962 - Хебър Пз 17.30     Пирин Бл - Поморие 18.00   20.10 /неделя/ Септември Сф - Локомотив Сф 15.00 Диема спорт   Спартака Пл - почива     XIII кръг 16.00 24.10 /четвъртък/ Локомотив Сф - Литекс 15.00 Диема спорт   Хебър Пз - Пирин Бл       Спартака Пл ... [ +++ ]
Добавен на Събота, 28 Септември 2019 / Спорт
Tags: тенис, сребр, бронз, държавно, Габриела Михайлова, Сара Маздрашка, Васил Младенов, Вадим Урсу, 2019
ТК „Локомотив" спечели сребърни медали на Държавното отборно първенство по тенис жени "ВСК Кентавър & Ролпласт". Надпреварата се проведе на базата на Националния ОББ тенис център в Борисовата градина. Във финала ТК „Левски", гр.София -1 се наложи с 2-1 победи над ТК „Локомотив 1929", София. Гергана Топалова се отказа при резултат 2-3 в първия сет срещу Габриела Михайлова. Петя Аршинкова се наложи с 6-4, 6-3 над Сара Маздрашка. В решителната среща по двойки Аршинкова и Топалова победиха с 6-4, 6-4 Михайлова и Маздрашка. В спор за бронзовите медали ТК „Авеню", гр.Бургас се наложи с 2-0 победи над ТК „Дема", гр.София. Зиновия Ванева победи Мирела Шкумбова 3-6, 6-1, 6-3. Стела Пеева се наложи над Денислава Глушкова с 6-4, 6-1. 5-6 – място : ТК „НСА" гр. София – ТК „Малееви", гр.София 2-0 Дария Радулова – Стела Симеонова 6-3, 6-0 Ралица Александрова – Александра Ганева 6-2, 6-1 7-8 – място : ТК „Хасково 2015", гр.Хасково – ТК „Левски", гр.София -2 2-0 Далия Георгиева – Симона Илиева ... [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 26 Септември 2019 / Новини А отбор
Tags: Струмска слава, Радомир, ВПЛ, 10 кръг, 2019
В неделя от 17:00 часа Локомотив гостува в Радомир. Вече се оформи традиция това да е едно от най-посетените ни гостувания. Нека отново залеем Радомир и над 50 наши коли оформят традиционното задръстване по хълма за на връщане към София.   [ +++ ]
Добавен на Сряда, 18 Септември 2019 / Мъже
Tags: ВИДЕО, Поморие, Несебър, 8 кръг, ВПЛ, 2019/2020
[ +++ ]
Добавен на Събота, 14 Септември 2019 / Двубои А отбор
Tags: Поморие, Несебър, 8 кръг, Втора лига, 2019
Локомотив прекъсна негативната си серия от три поредни загуби след победа с 3:1 над Поморие при гостуването си на стадион "Несебър" от 8-ия кръг на Втора лига. Двубоят обаче стартира с гол във вратата на Локомотив. Новото попълнение на Поморие и бивш играч на Верея Нтойа отбеляза в 8-ата минута. Локомотив успя да изравни в 22-та минута с попадение на младежкия национал Цветомир Вачев, който се разписа след разбърване отблизо. Пет минути преди края на първото полувреме Александър Александров от фаул вкара втори гол за железничарите. След почивката Локомотив затвърди превъзходството си и в 71-та минута, отново Александров останал сам срещу вратаря пусна топката покрай него за крайното 1:3. С победата Локомотив остава на 4-то място във временното класиране, след като на Монтана ще бъде присъдена служебна победа над Спартак (Плевен). Всички резултатати от кръга и класирането след тях вижте кликвайки тук. Следващия кръг Локомотив е домакин на горнооряховските железничари, а мачът ще ... [ +++ ]
Добавен на Вторник, 10 Септември 2019 / Мъже
Tags: ВИДЕО, Монтана, 7 кръг, ВПЛ 2019/2020
начало 10:55 [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 05 Септември 2019 / Мъже
Tags: Купата на България, Добруджа, Добрич, Втори предварителен кръг, 2019/2020
eEwza9AcWs0 Локомотив загуби с 1:0 от Добруджа и отпадана рано-рано от турнира за Купата на България.   [ +++ ]
Tags: национален отбор, национали, U19, контрола, 2019
В двубой игран вчера на Националната база в Бояна, железничарите записаха категорична победа. Контролата даде възможност на Младен Додич да даде изгрови минути през първата част на редица юноши на Ломотив. Младите национали водиха на полувремето с 1:0 и изпуснаха още няколко положения да се приберат на почивката с по-голям аванс. През втората част националите пропуснаха дузпа. Постепенно в състава на Локомотив се появиха в игра играчите записали повече минути във Втора лига и младите национали получиха 4 безответни попадения. [ +++ ]
Добавен на Неделя, 18 Август 2019 / Двубои А отбор
Tags: Втора лига, Спартак Плевен, 5 кръг, 2019
С победата железничарите събраха 12 точки, колкото имат и водачите в класирането. Верни на традицията следихме на живо развитието на двубоя тук. Локомотив започна с натиск мача, но Спартак отговори с бързи контраатаки, като при една то тях Василев спаси 100% положение. Постепенно железничарите заглушиха контраатаките на гостите, но високите защитници на Спартак не оставяха много пространства пред нападателите ни и в повечето случаи ударите им бяха твърде слаби за да затруднят Антонов. В заключителните 5 минути на полувремето Локомотив натисна, като първо Ферари стреля силно, но добре пласирания вратар спаси. Антонов все пак капитулира в добавеното време когато Георгиев отбеляза след големи карамболи центриране от корнер. През втората част Локомотив имаше няколко изгодни шанса да отбележи втори гол и да затвори мача, но или направили силен мач Антонов спасяваше или направилите силни включвания Орачев и Китан Василев не развиваха правилно финала на атаките. След 80-тата минута Спартак ... [ +++ ]
Добавен на Петък, 16 Август 2019 / Двубои А отбор
Tags: Втора лига, Спартак Плевен, 2019
Набралият скорост Локомотив посреща Спартак (Плевен). Уникалната симбиоза създадена от всички железничари, носи тотална положителна енергия, която наелектризира терена и трибуните.  Следете развитието на двубоя тук Билетите за двубоя вече се продават в касите на разпространителите в страната, за да видите списък моля, кликнете тук. Предвид новите разпоредби за закупуването им, е добре да се снабдите с билет предварително, за да не чакате на опашка.  https://besttickets.bg/node/655 [ +++ ]
Добавен на Петък, 16 Август 2019 / Водна топка
Tags: водна топка, класиране, сезон 2019
Напомняме,че за трета поредна година Локомотив е шампион при мъжете.   КРАЙНО КЛАСИРАНЕ 2019 Г. ДЪРЖАВНИ ПЪРВЕНСТВА И КУПИ БЪЛГАРИЯ ДЕЦА U11 /08+/, КУПА БФВТ 1. КПС “ВАРНА” – ВАРНА 2. КВТ “ТИЧА” – ВАРНА 3. КВТ “ЛОКОМОТИВ Н.Н.” – СОФИЯ 4. КВР “СЛАВИЯ” – СОФИЯ 5. КВС “ БУРГАС - БУРГАС 6. КВТ “ЦДНА 2013” – СОФИЯ 7. СКВТ “БОТЕВ” – ВРАЦА 8. КВТ “ЛЕВСКИ “ – СОФИЯ 9. СКВТ “НЕПТУН “ – БУРГАС 10.КВТ “ЦСКА” – СОФИЯ 11.СКВТ “ЛОКОМОТИВ “ – РУСЕ   ДЕЦА U13 /06-07/, ДЪРЖАВНО ПЪРВЕНСТВО 1. КВТ “КОМОДОР” – ВАРНА 2. КВТ “ЧЕРНОМОРЕЦ “ – БУРГАС 3. КВТ “ЧЕРНО МОРЕ 1948” – ВАРНА 4. КВТ “ЛЕВСКИ “ – СОФИЯ 5. СКВТ “НЕПТУН” – БУРГАС 6. СКВТ “БОТЕВ” – ВРАЦА 7. КПС “ВАРНА” – ВАРНА 8. КВТ “СЛАВИЯ” – СОФИЯ 9. КВТ “ЦСКА” – СОФИЯ 10.КВТ “ТИЧА” – ВАРНА 11.КВС “БУРГАС” – БУРГАС 12.КВТ “ЦДНА 2013” –СОФИЯ 13.СКВТ “ЛОКОМОТИВ” – РУСЕ 14.СК “АКВА СПОРТ” – ВАРНА 15.СКПС “БОТЕВ” – ВРАЦА 16.КВТ “АРДА 2008” – КЪРДЖАЛИ   МОМЧЕТА U15 /04-05/ ДЪРЖАВНО ... [ +++ ]