Антоанета Стефанова

Добавен на Събота, 30 Декември 2017 / Шахмат
Tags: шахмат, Кирил Георгиев, Антоанета Стефанова, световно, блиц
Възпитаничката на шахматен клуб Локомотив  Антоанета Стефанова завърши на 35-о място с 11,5 точки на световното първенство шахмат на блиц в Рияд.  При дамите титлата стана притежание на грузинката Нана Дзагнидзе с 16,5 точки, пред Валентина Гунина (Русия) с 16 т.  и Цзюй Вънцзюн (Китай) с 14 т. При мъжете световен шампион е Магнус Карлсен  с 16.0 точки. Втори се нареди руснакът Сергей Карякин с 14,5, а трети със същият актив е Вишванатан Ананд от Индия. Бившият състезател  на шахматен клуб Локомотив Кирил Георгиев завърши на 56-о място с 11,0 точки, с колкото е и Иван Чепаринов,  който остана на 62-ата позиция, при класирането по допълнителни показатели.       [ +++ ]
Добавен на Събота, 31 Декември 2016 / Шахмат
Tags: шахмат, Антоанета Стефанова, световно
Възпинатаниката на шахматен клуб Локомотив Антоанета Стефанова завърши на осмото място със седем точки на Световното първенство по ускорен шахмат в Доха, Катар. Шампионка с 9 и половина точки е украинката Ана Музичук. При мъжете Иван Чепаринов е 13-и с 9 точки и половина, а шампион е също украинец - Василий Иванчук с 11 точки.   Три дни по-късно Стефанора завърши на 16-то място, с девет точки на световното първенство по блиц-шахмат съшо в Доха, Катар. Шампионка и тук е с 13 т. е украинката Ана Музичук. При мъжете Иван Чепаринов е 33-ти с 11 точки и половина. А шампион с 5 повече е руснакът Сергей Карякин.   по-материали на: http://bnr.bg [ +++ ]
Добавен на Събота, 19 Юли 2014 / Шахмат
Tags: шахмат, Антоанета Стефанова, европейско
  Рускинята Валентина Гунина стана европейска шампионка по шахмат за жени в Пловдив. В партия от последния, 11-и кръг рускинята Валентина Гунина завърши реми с Мария Музичук /Украйна/. Така международният гросмайстор Валентина Гунина събра 9 точки и спечели златния медал на 15-то индивидуално европейско първенство по шахмат за жени, което завърши днес в Новотел Европа в Пловдив. На второ място и сребърен медал спечели Татяна Косинцева /Русия/ с 8,5 точки, а носителка на бронзовия медал стана Мелиа Саломе от Грузия с 8 точки. Най-добре от домакините се представи бившата световна и бивша европейска шампионка Антоанета Стефанова, която се нареди на 9-то място с актив от 7,5 точки. В партия от последния кръг днес гросмайстор Антоанета Стефанова с белите фигури завърши реми на 11-тия ход с Нана Дзагнидзе от Грузия. Ива Виденова /България/ се класира на 23-то място с 6,5 точки. В партия от последния кръг младата Ива Виденова победи с белите фигури Зоя Шлайнинг /Германия/. Адриана ... [ +++ ]