БФБ

Добавен на Вторник, 01 Август 2023 / Баскетбол
Tags: баскетбол, сребро, U14, Лилия Георгиева, БФБ
В края на месец юни отборът на Локомотив - до 14 години спечели сребърните медали в град Стара Загора. На финалът за трофея на Купа на БФ момичетата ни загубиха от домакините от Берое. В полуфиналния двубой Локомотив надви Черно Море (Варна) с 66:59. Отборът на треньорката Лилия Георгиева обърна мача в своя полза след полувремето при изоставане от 11 точки. [ +++ ]
Добавен на Вторник, 06 Юни 2023 / Баскетбол
Tags: баскетбол, U16, Купа, Шампион, БФБ
След оспорван финал в Стара Загора срещу домакина Берое Стара Загора, отбора на Лилия Георгиева се завърна в София със златния трофей Купата на България Кадетки до 16 годишна възраст. Благодарение на отборната игра и положения труд от страна на : 1. Натали Михайлова 2. Теодора Големанска 3. Михаела Цецкова 4. Адриана Лазарова 5. Деяна Станиславова 6. Екатерина Дамянова 7. Галена Христова 8. Симона Янкулова 9. Кристин Николова 10. Румина Георгиева 11. Ина Димова 12. Ванеса Кокалова капитан на отбора получи и приз за най-полезен играч на купа България Кадетки до 16 годишна възраст.   Статия от мача https://bgbasket.com/new.php?id=99071   Момичетата излязоха на стадион "Локомотив" с черно-червени балони преди началото на футболния мач между Локомотив София и Славия и обраха овациите от събралите се фенове. Баскетболен клуб Локомотив София им благодари за подкрепата. [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 20 Декември 2021 / Бокс
Tags: 1929, Стойка Кръстева, бокс, Спортист на годината на Българската федерация по бокс, БФБ, 2021, олимпийски шампион, Токио 2020
Стойка Кръстева е "Спортист на годината" на Българската федерация по бокс. Това обяви президентът на централата Красимир Инински на пресконференция в столицата. През август Кръстева спечели олимпийската титла по бокс в категория до 51 килограма, като стана първата българка с медал от олимпийски боксов турнир. С оглед на постижението и наградата, която ще и бъде връчена от БФБокс, е напълно очаквана.   "Вътрешно се чувствам много щастлив. Обикновено на пресконференции говорим за състезания и за очаквания, има напрежение, но сега съм много спокоен и щастлив. През изминалата година спечелихме не само олимпийската титла, но и общо над 100 медала от световни и европейски първенства във всички възрастови групи. Това няма как да не ме радва, както и фактът, че имаме 1500 регистрирани боксьори в цялата страна", каза Инински. "Да, съжалявам, че не успяхме да вземем медал и при мъжете от световното първенство, но съм сигурен, че отборът ще става все по-добър с увеличаването на конкуренцията. ... [ +++ ]