Виктория Нинова

Добавен на Сряда, 29 Юни 2022 / Волейбол
Tags: волейбол, прекадетки, държавно първенство, 2022, сребърни медали, Виктория Нинова, Димана Иванова
През настоящия сезон Локомотив направи мечтано завръщане в спор за титлата след дълги години отсъствие. В 3 възрасти момичета стична до сребърните медали. Днес публикуваме драматичния финал за прекадетки, а в следващите два дни ще се спрем и на останалите финали. Страхотна работа от Бригита Славова и екипа и, БРАВО. Левски София спечели с шампионската титлана България за прекадетки (състезателки, родени 2007/2008 година). На финала на Държавното първенство волейболистките, водени от Илиана Петкова, надиграха Локомотив 1929 след петгеймова драма 3:2 (18:25, 25:20, 28:26, 21:25, 15:10) в столичната зала „Христо Ботев“. Двубоят бе великолепен завършек на финалната четворка. Получи се истински сблъсък, в който и двата тима се бореха със зъби и нокти за крайния успех. Имаше всичко – интрига, обрати, смяна на водачеството и равностойност. Финалът събра над 150 зрители по трибуните, като и двата съперника имаха солидни агитки. Публиката пък аплодираше всички добри изяви, като мачът бе истински ... [ +++ ]
Добавен на Събота, 25 Декември 2021 / Волейбол
Tags: волейбол, националнен отбор, жени под 17 години, U17, Христина Зашева, Виктория Нинова, Бригита Славова
Националният отбор за жени под 17 години, воден от Диян Боюклиев, ще бъде събран за подготовка на 27 декември за предстоящата Балканиада. Турнирът е квалификация за Европейското първенство 2022. Домакин на състезанието е Балъкесир (Турция), а мачовете са между 12 и 16 януари. В разширения състав на националния отбор място заслужиха две състезтелки на Локомотив Христина Зашева и Виктория Нинова. Участват седем отбора разделени в две групи. България е в група с Гърция и Турция. В другата са Сърбия, Румъния, Черна гора и Албания. Първите два отбора от всяка група продължават на полуфиналите. Само победителят се класира директно за Европейското първенство, което ще е от 16 до 24 юли в Чехия. Разширен състав на националния отбор за жени под 17 години: Разпределителки: Маргарита Гунчева - Марица Симона Анастасова - Казанлък Киара Андонов – ЦПВК Диагонали: Ива Дудова - Марица Христина Зашева - Локомотив (София) Посрещачки: Мария-Габриела Миличевич - Марица Дияна Борисова ... [ +++ ]