Волейбол

Добавен на Вторник, 07 Май 2024 / Волейбол
Tags: волейбол, момичета, U18
Момичетата ни до 18 взеха участие в трудната квалификация провела се в Пловдив. Те завършиха на 3-та позиция след драматична победа над Миньор Перник, с което продължават участието си на следващата допълнителна квалификация 9-10 май, както и в борбата за места сред финалистите на републиканското първенство. Други четири столични клуба - Левски София, Славия, Звезди 94 и ЦПВК станаха първите финалисти в Държавното първенство по волейбол за момичета под 18 години. Резултати и класиране в група Д вижте тук. В държавните финали по волейбол за момичета под 18 години играят 8 отбора. Останалите 4 участника ще бъдат излъчени след допълнителни квалификации. [ +++ ]
Tags: волейбол, U18, квалификации
Момичетата ни до 18 години се класираха на второ място в квалификационния турнир, провел се в град София. Нашите записаха две победи, над Дунав Русе 3:0 и Етрополе 3:1, както и загуба от домакините ЦСКА. Локомотив и Етрополе продължават на допълнителни квалификации. Победителите в групита, сред кото е и шампионът от изминалия сезон Левски София, както и отборите на ЦСКА, Софийски университет и Пирин (Разлог) станаха първите четири финалиста в Държавното първенство по волейбол на България за момчета под 18 години. Последни са представителите на Дунав (Русе), които отпадат от по-нататъшно участие. Резултати и класиране в група З вижте тук. В спора за титлата за момчета под 18 години участват 8 отбора. Останалите четири участника ще бъдат излъчени след изиграването допълнителни квалификационни турнири. [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 02 Май 2024 / Волейбол
Tags: волейбол, девойки, U20
Отборът на Марица (Пловдив) спечели титлата в Държавното първенство по волейбол за девойки под 20 години. Турнирът се проведе в столичната зала „Христо Ботев“. На финала маричанки победиха ЦСКА с 3:0 (25:20, 25:23, 25:13 ) В мача за седмото място съставът на Локомотив 1929 надигра Миньор с 3:1. Най-тежкия сезон Локомотив осеян с контузии,болести и какво ли още не, от 15 момичета завършиха с 10. Крайно класиране: Марица (Пловдив) ЦСКА Левски София ЦПВК (София) Славия Дея спорт (Бургас) Локомотив 1929 Миньор (Перник) [ +++ ]
Добавен на Събота, 20 Април 2024 / Волейбол
Tags: волейбол, момичета, U16
Момичета U16 завършиха на второ място на квалификационния турнир, който се проведе в Димитровград на 18 и 19 април. Те загубиха първия си мач срещу домакина Раковски с 3:0, в следващия мач победиха отбора на Варна ДКС, а в последния мач надиграха 3:2 Тони спорт (Берковица). Локомотив и Тони спорт продължават борбата за класиране на Държавни финали на допълнителни турнири. Раковски (Димитровград) е първият финалист в Държавното първенство., а отборът на Варна ДКС остана на четвърта позиция без успех. Варненки преустановяват по-нататъшно участие за настоящия сезон. Резултати и класиране в група Д вижте тук. Останалите квалификационни турнири за момичета под 16 години са на 20 и 21 април. [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 15 Април 2024 / Волейбол
Tags: волейбол, U20, кадети, кадетки
Момичетата от ВК Локомотив до 20г . се класираха успешно за държавните финали. Те победиха отборите на Звезди 94 с 3:1 и ВАСК с 3:0, и отстъпиха на отбора на Славия с 3:0, с които става традиция мачовете да се печелят от отбора гост, бил той Локомотив или Славия. Мачовете се проведоха на 10-11.04 в зала Локомотив. https://bgvolleyball.com/ Кадетите спечелиха предквалификационния турнир, който се проведе този уикенд отново в зала Локомотив. Момчетата се пребориха с отбора на Черно Море - Варна 3:2, след това победиха отбора на Арда Кърджали и записаха служебна победа над отбора на Велинград. Продължавайки към следващите квалификации и борба за място на държавните финали! Кадетките също се справиха на квалификационния турнир, който се проведе в Кюстендил. Момичетата победиха 3:2 Перун Варна, 3:0 Велбъжд Кюстендил и 3:0 Благоевград. Така те също продължават към следващата квалификация и ще търсят място сред най-добрите в България! [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 11 Април 2024 / Волейбол
Tags: волейбол, квалификация, зала Локомотив, девойки, U20
Отборът девойки до 20 години на волейболен клуб Локомотив спечели 2 победи на квалификацията, даваща право за участие във финалната фаза на републиканското първенство. В ранната среща от деня червено-черните победиха отбора на Звезди 94 с 3:1, а в следобедните часове победиха ВАСК с 3:0. Локомотив е водач в класирането, като днес от 13:00 ч. ще посрещне Славия във своеобразен финал на групата. снимка от https://bgvolleyball.com/ [ +++ ]
Добавен на Сряда, 10 Април 2024 / Волейбол
Tags: волейбол. девойки, U20
На 10.04 и на 11.04 ВК Локомотив домакини на последната квалификация за девойки U20, даваща право за участие във финалната фаза на републиканското първенство. Заповядайте в залата да подкрепите червено-черните момичета! [ +++ ]
Tags: волейбол, момчета, U18
Елате събота и неделя да подкрепите момчетата ни! 16 отбора от всички региони на страната ще играят на предквалификациони турнири за момчета под 18 години този уикенд (13 и 14 април). Участниците са разделени в четири групи по четири, а домакини на турнирите са София, Перник, Пазарджик и Исперих. Във всяка група се играе по системата "всеки срещу всеки".  Първенецът се класира за квалификационните турнири, които дават квота за Държавни финали ( 2-3 май). Останалите отбори прекратяват участието си в шампионата за настоящия сезон. Група А ще се проведе в София, с домакин ВК Локомотив 1929-Нидо. Съперници на железничарите са Черно море (Варна), Велинград волей и Арда (Кърджали). Програма на група А вижте тук. [ +++ ]
Добавен на Неделя, 07 Април 2024 / Волейбол
Tags: волейбол, Етрополе, U16
Група В се проведе в спортна зала "Чавдар" в Етрополе. Първенец стана тимът на Локомотив с геймово съотношение 7:4. Втори останаха представителките на домакините от Етрополе с геймово съотношение 6:4. Локомотив и Етрополе продължават на квалификационни турнири. Останалите два участника – Бдин Вида (Видин) и Дунав (Русе) също приключиха с еднакъв актив от една победа, две загуби и 3 точки. С по-добро геймово съотношение тимът на Видин е трети, а на Русе е четвърти. Двата отбора преустановяват по-нататъшно участие на настоящия сезон. Резултати и класиране в група В вижте тук. Квалификационните турнири за момичета под 16 години са в началото на месец Май, като за тях след елиминациите се класираха и отборите на Люлин (София), Пирдоп, Дея спорт (Бургас), Славия,. Прекадетките бяха на терена без капитана си - Софи, която претърпя операция след тежка контузия. В дните преди турнира момичетата я посетиха и демонстрираха подкрепата си, както и тя нейната. [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 25 Март 2024 / Волейбол
Tags: волейбол, U20, девойки
Отборите на Локомотив 1929 и Миньор (Перник) завършиха на първите две места и по регламент продължават напред. Волейболистките на Локомотив, водени от Бригита Славова, спечелиха убедително турнира, като записаха три чисти победи над съперниците и са първенец с 9 точки и без загубен гейм. Група Е се проведе във Видин с домакин Бдин Вида. Трети е тимът на Велбъжд (Кюстендил) с 1 победа, 2 загуби и 3 точки. Домакините от Видин останаха на четвърта позиция. Представителките на Кюстендил и Видин преустановятат по-нататъшно участие за настоящия сезон. Резултати и класиране в група Е вижте тук. Ето всичките осем отбора, които продължават напред: Локомотив 1929, Миньор (Перник), Варна ДКС, Звезди 94 (София), Дея спорт (Бургас), ВА Стойчев-Казийски, Славия и Хебър (Пазарджик). Те ще бъдат разпределени в две групи по четири тима. Първите два от класирането на допълнителните турнири ще станат последните четири участника в Държавните финали. На финалите при девойките под 20 години участват ... [ +++ ]
Добавен на Вторник, 06 Юни 2023 / Волейбол
Tags: волейбол, U18, кадети
Отборът на Марица (Пловдив) спечели шампионската титла в Държавното първенство по волейбол на България за момичета под 18 години. Финалният турнир се проведе в столичната зала „Васил Симов“. В спора за златото пловдивчанки надиграха след петгеймова битка ЦПВК (София) 3:2 (25:13, 25:11, 23:25, 22:25, 15:10) . Така Марица е новият - стар шампион, след като защити титлата си от миналата година в тази възраст. В малкия финал домакините от ЦСКА победиха Левски София с 3:2 (17:25, 16:25, 25:18, 25:22, 25:11). Волейболистките на Локомотив завършиха на пета позиция в крайното класиране след победа над Славия 3:1 (22:25, 25:22, 25:20, 25:15). Добър финал на един драматичен и изтощителен сезон, в който момичетата показаха, че са истински бойци. В мача за 7 място  Казанлък победи Хебър с 3:0 (26:24, 25:17, 25:14.   [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 04 Май 2023 / Волейбол
Tags: волейбол, държавно, U20, Казанлък, Димана Иванова
Крайно класиране на финалите в Държавното първенство за девойки U20 Марица (Пловдив) ЦСКА Левски София ЦПВК (София) Казанлък Локомотив ДКС Варна Славия За най-добър разпределител бе избрана преминалата от Локомотив в дамския отбор на ЦСКА националка Димана Иванова.   [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 16 Март 2023 / Волейбол
Tags: Бригита Славова, жени, волейбол, БФВ, 2023
Българска федерация по Волейбол (БФВ) продължава представянето на кандидатите за нов Управителен съвет. Изборът ще бъде направен по време на Общото събрание, насрочено за 24 март. До всеки от 28-те кандидати бе изпратен набор от едни и същи въпроси. Всички отговори от кандидатите са получени по електронна поща. БФВ публикува получените отговори без каквато и да редакционна намеса.   Какво Ви мотивира да се кандидатирате за член на Управителния съвет на БФ Волейбол?  Като добър организатор, бих могла да съм полезна в управлението на БФ Волейбол. Най-много ме мотивира необходимостта от по-високи постижения в направление "Женски волейбол". Ако трябва да дадете отговор на въпрос на делегатите, на хората от клубовете – защо е в полза на волейбола да изберат Вас за член на Управителния съвет, какъв би бил той?  Занимавам се с волейбол във всичките му направление, но най-вече женския волейбол. Умея да намирам решение на всеки възникнал проблем или спор, което е ... [ +++ ]
Добавен на Събота, 09 Юли 2022 / Волейбол
Tags: волейбол, U12, момичета
През настоящия сезон Локомотив направи мечтано завръщане в спор за титлата след дълги години отсъствие. В 3 възрасти момичета стична до сребърните медали. Вижте Волейбол - прекадетки Локомотив спечели сребърни медали и Волейбол - кадетки Локомотив спечели сребърни медали. Днес публикуваме за финала за момичета до 12 години. Страхотна работа от Бригита Славова и екипа и, БРАВО. Отборът на Локомотив звърши на второ място в междурегионалното първенство за миниволейбол за момичета до 12 години на Витоша и Хемус. Турнирът се проведе в столичната зала „Панайот Пондалов“.  Във финалния турнир участие взеха осем тима - четирите най-добри от Витоша и четирите най-добри от Хемус. В тази възраст няма Държавни финали на цяла България, като се провеждат междурегионални финални турнири на всеки два региона от шестте волейболни такива. От останалите области обаче само Марица е конкурентно способна на отборите от София. За втора поредна година първите четири в крайното класиране са от София. ... [ +++ ]
Добавен на Неделя, 03 Юли 2022 / Волейбол
Tags: волейбол, кадетки, държавно първенство, 2022, сребърни медали
През настоящия сезон Локомотив направи мечтано завръщане в спор за титлата след дълги години отсъствие. В 3 възрасти момичета стична до сребърните медали Волейбол - прекадетки Локомотив спечели сребърни медали. Днес публикуваме за финала кадетки, а в следващите дни ще се спрем и столичнити финали за момичета до 12 години. Страхотна работа от Бригита Славова и екипа и, БРАВО. Пловдивчанки защитиха титлата си от миналата година, като триумфират отново на златния връх в тази възраст. Преди месец жълто-сините, с по-голямата част от тези състезателки в състава, спечелиха и титлата за девойки под 20 години. От своя страна Локомотив 1929 завършва със сребърните медали, като това е изключително голям успех за тима. Железничарките правят завръщане сред медалистите в тази възраст след дълги години отсъствие. Това е втори финал за клуба, след като игра в спора за титлата за прекадетки преди две седмици в зала „Христо Ботев“. Победата на Локомотив над ЦСКА с 3:2 на полуфинала и класирането им за ... [ +++ ]
Добавен на Сряда, 29 Юни 2022 / Волейбол
Tags: волейбол, прекадетки, държавно първенство, 2022, сребърни медали, Виктория Нинова, Димана Иванова
През настоящия сезон Локомотив направи мечтано завръщане в спор за титлата след дълги години отсъствие. В 3 възрасти момичета стична до сребърните медали. Днес публикуваме драматичния финал за прекадетки, а в следващите два дни ще се спрем и на останалите финали. Страхотна работа от Бригита Славова и екипа и, БРАВО. Левски София спечели с шампионската титлана България за прекадетки (състезателки, родени 2007/2008 година). На финала на Държавното първенство волейболистките, водени от Илиана Петкова, надиграха Локомотив 1929 след петгеймова драма 3:2 (18:25, 25:20, 28:26, 21:25, 15:10) в столичната зала „Христо Ботев“. Двубоят бе великолепен завършек на финалната четворка. Получи се истински сблъсък, в който и двата тима се бореха със зъби и нокти за крайния успех. Имаше всичко – интрига, обрати, смяна на водачеството и равностойност. Финалът събра над 150 зрители по трибуните, като и двата съперника имаха солидни агитки. Публиката пък аплодираше всички добри изяви, като мачът бе истински ... [ +++ ]
Добавен на Вторник, 22 Март 2022 / Волейбол
Tags: волейбол, държавни финали, девойки, U20, 2022
Девойките от волейболен клуб Локомотив се класираха за държавните финали. Във волейболна зала Локомотив те записаха три победи над съперниците и с 8 точки спечелиха надпреварата в група Л.  По пътя към първото място те се наложиха след петгеймова битка над Перун с 3:2 гейма. Варненки останаха втори с две победи, една загуба и 5 точки. Двата състава ще продължат в спора за титлата. Трети се нареди съставът на Велбъжд с един успех и три загуби и 4 точки. На четвърта позиция приключи Ахил без успех и с 1 точка. Те завършват в дванадесетицата на страната. Резултати и класиране в група Л вижте тук. На финалите в държавното първенство за девойки под 20 години ще участват осем отбора. Ето и всички достигнали до този етап: Локомотив, ЦСКА, Левски, Марица (Плодвив), Казанлък, ЦПВК, Славия и Перун (Варна). Турнирът ще бъде в края на април. Снимки от двата турнира вижте тук. [ +++ ]
Добавен на Събота, 12 Март 2022 / Волейбол
Tags: волейбол, Демакс лига, Казанлък
Волейболистките на Казанлък се класираха за полуфиналите в женската Демакс лига. Воденият от Атанас Петров тим се наложи като гост над Локомотив  с 3:1 (25:18, 25:21, 22:25, 25:17) във втория мач от 1/4-финала помежду им. Гостенките стартираха силно в първия гейм на мача, повеждайки с 3:0. Въпреки, че Локомотив изравни, състезателките на Казанлък спечелиха гейма след 25:18. Във втория гейм авансът бе удвоен след 25:21. В третата част "розите" поведоха с 14:10, след което постепенно дистанцията бе скъсена. След лека интрига Локомотив пое инициативата и намали пасива си след 25:22 в своя полза. В решителният четвърти гейм гостите доминираха и спечелиха мача след 25:17 и 3:1 гейма. На полуфиналите продължават Марица, ЦСКА, Казанлък и ДКС Варна. Локомотив завърши на 6-то място в редовния сезон на Демакс лига. [ +++ ]
Добавен на Сряда, 09 Март 2022 / Волейбол
Tags: волейбол
В петък Локомотив посреща тима на Казанлък във 2-ри 1/4 финал от Демакс лигата при жените. С оглед класирането от редовния сезон гостите излизат в ролята на фаворите. При загубата в Казанлък с 3:1 (14:25, 25:19, 31:29, 25:14) в първия гейм момичетата от Локомотив обаче ясно показаха, че имат качества да излязат победители в серията. Двубоят е от 18:00 във волейболната зала в спортен комплекс Локомотив. В сериите се играе до две победи. Първенство на България по волейбол за жени, първи 1/4-финални срещи: ЦСКА - Берое                          3:0 (25:14, 25:19, 25:20) ЦСКА води с 1:0 в серията. Казанлък Волей - Локомотив 1929 София 3:1 (14:25, 25:19, 31:29, 25:14) Казанлък има преднина от 1:0 успеха. Варна ДКС - Славия                    3:2 (25:12, 25:21, 22:25, 14:25, 15:9) Варна ДКС води с 1:0 победи. 10 март: Марица Пловдив - Перун Варна програма ... [ +++ ]
Добавен на Събота, 25 Декември 2021 / Волейбол
Tags: волейбол, Локомотив, Варна ДКС, 1/4-финал, Купа на България
В офиса на БФВ бе теглен жребия за турнира за Купа България по волейбол при жените. 1/4-финали за Купата на България: Локомотив 1929 (София) - Варна ДКС Марица (Пловдив) - Славия ЦСКА - Берое (Стара Загора) Казанлък - Перун (Варна) [ +++ ]