Надя Тончева

Добавен на Понеделник, 17 Август 2015 / Шахмат
Tags: Светлен Иванов, Цветан Стоянов, Матей Петков, Надя Тончева, шахмат, шампион
Светлен Иванов, Цветан Стоянов, Матей Петков и Надя Тончева спечелиха купите в своите възрасти от 13-ото издание на първенството на Европейския съюз по шахмат за деца от 8 до 14 години в австрийския град Мурек. С 9 точки от 9 възможни Светлен Иванов (на снимката) при момчетата до 8 години и Цветан Стоянов при момчетата до 12 години „прегазиха“ шахматните си опоненти. В турнира до 8 години Светлен изпревари втория Маттео Метздорф от Германия с 3,5 т. До 12 години с 9-те си точки Цветан Стоянов изпревари с три точки втория и третия в турнирната група Адриан Зеточа и Давид Шернданер от Австрия. С актива си от 7 точки Надя Тончева изпревари с цели две точки втората в групата на момичетата до 10 години. Тя е и втора в главното класиране на турнира. В изключително оспорвана конкуренция, шампионската титла на Матей Петков в турнира до 14 години стана притежание в последния момент. Със 6,5 т. от 9 възможни завършиха трима шахматисти. С третия допълнителен ... [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 12 Март 2015 / Шахмат
Tags: Светлен Иванов, Надя Тончева, шахмат, шампион
... загуба. Победата на Петя Караилиева в срещата и първият допълнителен турнирен показател определиха за шампионка състезателката на Асеновец 2006 Петя Караилиева – 8 точки от 9 възможни. Сребърният медал, също с 8 точки, заслужи Диляна Иванова от Пристис (Русе). Трета със 7 точки е Ангелика Николова от Рицар (София). Снимки: radio.pleven.bg При 10-годишните момичета еднолична шампионка стана Надя Тончева от Локомотив (София) с 6,5 т. от 7 възможни. Сребърният медал спечели с 5,5 точки Ма Ичен от Шах ХХІ (София). Бронзова медалистка е Виктория Стрендева от „Ан Пасан“ (София) с 5 т. При 10-годишните момчета последната партия подреди състезателите в крайното класиране. Преди последния кръг двама състезателя бяха с по 7 точки от 8 възможни, на точка пред следващите ги. На първа дъска Атанас Кулев постигна победа срещу Момчил Петков. На втора дъска партията на Лъчезар Колев и Явор Николов завърши без победител. Така шампионската купа ... [ +++ ]
Добавен на Вторник, 04 Ноември 2014 / Шахмат
Tags: Мартин Василев, Надя Тончева, шахмат, Купа
Мартин Василев стана победител в „А” турнира на Открития шахматен турнир за Купа София, който се проведе през уикенда в културния дом на Красно село, София. Организатори на надпреварата за деца бяха Локомотив (Сф), Столична община, Район Красно село и НЧ Средец-1926 г. Състезанието беше разделено на две групи – турнир „А” за деца родени след 31.12.1999 г. и турнир „Б” за деца родени след 31.12.2003 г. Мартин Василев събра 6 т. и завърши като победител при по-големите. На второ място с 5,5 т. е Матей Петков, а трети с 5 т. е Николай Чолаков. Мартин Симеонов беше единственият участник над 12 години и завърши на 11-о място с 3,5 т. Три момичета завършиха с по 4 точки. С по-добър втори турнирен коефициент и 6-то място в главното класиране победителка е Христина Иванова. Втора, на 7-мо място, е Елизабет Ангелова. Трета е Лора Симидчиева (8-мо място). В „Б“ турнира победител е Лъчезар Колев (на снимката в средата) с ... [ +++ ]