Париж

Добавен на Понеделник, 26 Август 2024 / Джудо и самбо
Tags: Олимпиада, Париж, Марк Христов, джудо, Ивайло Иванов.
 "Дойдох за медал, затова разочарованието е голямо", заяви състезателя на СКДС Локомотив Марк Христов пред БНТ след загубата от японеца Соичи Хашимото (спечелил бронз в последвалите срещи в Париж 2024) в осминафиналите при 73-килограмовите на олимийския турнир по джудо в Париж (ВИДЕО ПО-ДОЛУ). Съперникът му е втори в ранглистата и №1 в света от 2017-а, а в кариерата си има още 6 планетарни титли в отборните надпревари. Българинът загуби с вадзари от японеца, а на старта в категорията победи след три предупреждения представителя на Джибути, Аден Александър Хюсеин, който всъщност е французин. На 31 юли на татамито излезе Ивайло Иванов. По-долу видео от срещите на Марк Христов. Първа среща с Адем Алесандър Хюсеин: https://bntnews.bg/…/judo-kategoriya-73-kg-1-16-finali… Осминафиналът със Соичи Хашимото: https://bntnews.bg/…/judo-kategoriya-73-kg-1-8-finali-mazhe… [ +++ ]
Добавен на Вторник, 06 Август 2024 / Бокс
Tags: олимпиада, Светлана Каменова, Париж, медал, мъж
Националката на България и състезател на БК Локомотив Светлана Каменова не успя да спечели втори медал за България от Летните олимпийски игри в Париж. На четвъртфинал представителката ни по бокс в категория до 57 килограма допусна поражение от поставената под номер едно (и спечелила олимпийското злато в последващите двубои) в дивизията Лин Ю Тин (Китайско Тайпе). Каменова не успя да си гарантира място на почетната стълбичка и минимум бронзово отличие, тъй като след три рунда битка съдиите във френската столица решиха да присъдят победата на Тин. Припомняме, че Тин е една от двете боксьорки, набедени за това, че не принадлежат към женските категории в бокса. Азиатката е една от боксьорките, които не са преминали тестове за полова принадлежност през последните години. Светлана Каменова след втория рунд: Сваляй! IBA: Хелиф и Ю-Тин са се провалили на тест за полови хромозоми Тервел Пулев: За мен Светлана Каменова спечели мача с Лин Ю Тин с малко Светлана: Ако бойкотираш, ти казват ... [ +++ ]
Добавен на Петък, 10 Май 2024 / Спорт
Tags: kettlebell, европейско, Париж
1.Milanova Zlatina Snatch 16 kg 10 min 1 място Armysnatch 16 kg 12 min 1 място 2.Antonia Hristova Snatch 24 kg 10 min 3 място LC16+16 kg 10 min 2 място 3.Parmakov Pavel All-in(jerk+snatch+LC) 1 място 4.Nikolov Pavel All-in(jerk+snatch+LC) 2 място 5.Dimitrov Martin Long Cycle 16+16 kg 2 място Army snatch 16 kg 3 място 6.Kolev Valentin Army snatch 24 kg 3 място 7.Ivanov Krasimir All-in(jerk+snatch+LC) 1 място Relay Jerk 24+24 kg 4 място [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 25 Март 2024 / Бокс
Tags: бокс, Олимпийски игри, Париж 2024, Златислава Чуканова, Джоана Нуамеруе
Смешни съдии отнеха олимпийската квотана Златислава Чуканова. Българката направи изключителен мач срещу Айра Вийегас. Тя доминираше, реферът отне точка от филипинката за непрекъснато държане, а в третия рунд българката свали в тежък нокдаун своята съперничка. Въпреки това съдиите дадоха единодушно решение на Вийегас 5:0 гласа. Страхотен малшанс и голямо разочарование споходиха Джоана Нуамеруе. Контузия в края на първия рунд доведе до отпадането на националката ни от олимпийската квалификация в Бусто Арсицио. В категория до 66 килограма тя стана жертва на неспортсменските действия на Юлианис Алварес. Венецуелката извъртя дясната ръка на Джоана при един от клинчовете, след което българката падна на земята.Срещата бе прекратена, а след прегледа от медицинските лица нашето момиче поиска да продължи двубоя. Съдиите обаче не позволиха това да се случи и присъдиха победа на Алварес, въпреки че именно Нуамеруе бе по-активната и спечели първия рунд с 5:0. Опитът за промяна на решението от нашия ... [ +++ ]