Пейчева

Добавен на Неделя, 26 Февруари 2017 / Бокс
Tags: бокс, Странджа, Борислав Георгиев, Станимира Петрова, Деница Елисеева, Розалия Пейчева
Боксов клуб "Локомотив"  взе участие с трите свои състезателки - Световната и Европейска шампионка СТАНИМИРА ПЕТРОВА (54 кг.), Европейската шампионка и бронзова медалистка от СП - ДЕНИЦА ЕЛИСЕЕВА (60 кг.) и Бронзова медалистка от ЕП за девойки - РОЗАЛИЯ ПАЙЧЕВА (54 кг.) на най - стария боксов турнир в Европа "Странджа". Станимира Петрова 54 кг.  завоюва златен медал за трета поредна година и бе одостоена с купа "СТРАНДЖА" като първа подгластничка в турнира. Деница Елисеева 60кг. отстъпи на финала на Вицеолимпийската шампионка (Рио 2016) от Китай по точки, но както винаги се раздаваше до последният гонг на мача. Розалия Пайчева напусна турнира достойно като остави добри впечатления за своето бъдеще в женският бокс. Станимира Петрова: Съперничката ми на финала ме бе разучила много добре, тъй като ние с нея играхме два мача преди това, а последният бе през есетна на европейското в София. И сега тя бе много мотивирана да вземе реванш от мен, затова ми бе и по-трудно. ... [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 26 Септември 2016 / Бокс
Tags: бокс, Еми-Мари Тодорова, Пейчева, финал, бронз, европейско, Горяна Стоева
Съзтезателката на БК Локомотив Еми-Мари Тодорова си осигури участие на финалана европейското първенство по бокс за момичета и девойки в Орду (Турция).  Тодорова, която е европейската шампионка за момичета от 2015 година, стигна до полуфиналите в категория до 48 килограма при девойките, след като победи Юлия Демяненко от Украйна. В спора за място на финала днес тя елиминира Анжела Бранкович от Сърбия, а за титлата утре ще боксира срещу рускинята Агнеса Митко. Другата състезателка на Локо Розалия Пайчева в категория до 54 кг спечели бронзов медал, след като загуби в атрактина битка на полуфинал. В категория до 52 кг при момичетата Горяна Стоева също ще се бие за златния медал. Състезателката на хасковския клуб “Севдалин Василев” победи в полуфинала силната унгарка Емилия Кондакор. Преди това тя се справи последователно с чехкинята Ленка Бернардова и италианката Бианка Мария Тесари. Стоева излиза във финала срещу туркинята Айтен Кументор. Финалите може да гледате  ТУК [ +++ ]