Tags: ВИДЕО, Локомотив, Славия
  [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 20 Юли 2023 / Локомотивци
Tags: БФС, глоба, Славия
БФС явно е решило да наказва доволно с парични глоби, всички отбори с фенове. След домакинството срещу Ботев (Враца) ФК Локомотив има глоба от 2000 лв. За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26, б. А от ДП /2023/2024/ – ДК наказва ФК "Локомотив" гр. София с имуществена санкция в размер на 2000 лева. За всеки, който е бил на този мач е ясно че тази глоба е безумна. Обстановка бе спокойна и да е имало едно две скандирания и някое друго  подвикване. "Браво" БФС само така направете от футбола театър и събирачница на глоби. Дербито в Пловдив пък е струвало на домакините 7300 лв.? За 1 кръг 15 000 лв, така се развива клубовете взимайки от тях БФС! Ето всички наказания на ДК към БФС: "За неспазване екипировката съгласно регламента на БФС, на основание чл. 37, ал.1, т.18 от ДП /2023/2024/ – ДК наказва ПФК "Крумовград" гр. Крумовград с имуществена санкция в размер на 1000 лева.  За нерегламентирано използване на факли и димки, на основание чл.37, ... [ +++ ]
Tags: дерби, Купа на България, Славия
В динамичен и оспорван двубой, тимът на Локомотив победи Славия с 2:1 и се класира за полуфиналите от турнира за Купата на България. Димо Бакалов даде аванс на домакините след гол в 15-ата минута, а в 32-ата Алан Диас удвои. Голът му обаче беше отменен след историческо десетминутно преразглеждане на ситуацията чрез ВАР. Никоя камера не даде убедителен кадър, че при първия удар кракът на Малембана е зад защитата на Славия, но тежестта на Венци Стефанов се оказа достатъчна за отмяна на гола. През втората част страхотен удар на Малембана от фаул срещна гредата. Малко по-късно и Тасев се очета с греда, а Ахмедов изравни резултата в 73-ата минута. Опит за рекорд: ВАР разглежда почти 10 минути гол на Локомотив Поройния дъжд в София, който вече няколко часа не спира и високите цени на билетите (20 лв. стандартен билет) доведоха само около 1000 зрители на стадиона. Публиката бе по-малко от колкото дори на много от мачовете на Локомотив във Втора лига, но твърдото ядро бе тук и подкрепата ... [ +++ ]
Добавен на Събота, 18 Март 2023 / Мъже
Tags: ВИДЕО, Славия, 2023
eU1HJvYo_4I [ +++ ]
Добавен на Петък, 17 Март 2023 / Двубои А отбор
Tags: Битка, Бойци, Победа, Локомотив, Славия
Отборът на Локомотив постигна успех с 1:0 над Славия в столичното дерби от 24-ия кръг на Първа Лига. Железничарите се раздадоха тотално в този оспорван двубой, битка и заслужено спечелиха оползотворявайки по-добре открилите се пред тях шансове. Славия започна по-добре мача и в първите 10 минути бе близо до попадение, след което Локомотив взе инициативата, но също пропусна добри ситуации. През втората част Славия отбеляза гол, като ВАР най-накрая влезе в действие и той заслужено бе отменен след фаул срещу Марио Петков в началото на атаката. Не правят чест на треньора на Славия Загорчич претенциите, че този ритник е борба за топката ... Локомотив изпълни фаула и след бърза атака Франса отбеляза отблизо. До края на мача Локомотив игра предимно с контраатаки, бранейки се разумно, а Славия пропусна едно много изгодно положение за гол. Феновете на Локомотив подкрепяха сърцато отбора, като и на два пъти прекъсваха срещата пускайки мощни димки, задимяването, от които пречеше за ВАР ... [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 16 Март 2023 / Новини А отбор
Tags: Славия, Антонио Вутов, призив, фенове, 2023
Поради натрупани 5 жълти картона БФС наказа Антонио Вутов със спиране на състезателните права за 1 двубой и той ще пропусне домакинството срещу Славия този петък от 17:30. Цените на билетите за тази среща ще бъдат следните: - VIP билет сектор "А"  - 50.00 лв. - Ложа 1  сектор "А" - 15.00 лв. - Пенсионери и ученици сектор "А"  - 5.00 лв. - Редовен билет - 10.00 лв. - Деца до 12 годишна възраст влизат без пари на стадиона, но с придружител. От ФК Локомотив излязоха със следния призив Напомняме на нашите привърженици, че клубът е с последно предупреждение за лишаване от домакинство. Затова ви призоваваме за по-умерени реакции, за да избегнем ексцесии по трибуните и евентуално последващо наказание, което ще е в ущърб, както на клуба, така и на вас феновете. Очакваме Ви на стадиона, САМО ЛОКО!   [ +++ ]
Добавен на Събота, 03 Септември 2022 / Мъже
Tags: видео, Славия, Александър Шаламанов
  [ +++ ]
Добавен на Петък, 02 Септември 2022 / Двубои А отбор
Tags: дерби, Славия, 2022
Локомотивци, На 02 септември 2022 г., на 93-я рожден ден на клуба, от 20:30ч. играем дерби със Славия на ст. “Александър Шаламанов”. Цената за нашите привърженици ще бъде 10.00 лв., за нас ще работи касата на сектор „В”, като от същия сектор ще се влезе на стадиона и ще бъдем настанени в сектора за гости. Обръщаме се към Вас с молба да отидете организирано на стадион „Александър Шаламанов”. Само ЛОКО! източник: https://www.fclokomotiv1929.com/ [ +++ ]
Добавен на Вторник, 08 Март 2022 / Двубои А отбор
Tags: Владимир Вълков, свирка, Славия, 2022, БФС
Локомотив загуби от Славия, като ключово въздействие оказа съдийската свирка на Владимир Вълков. Главния съдия на двубоя изгони с два измислени картона Божидар Кацаров. Преди първия картон Вълков препречи пътя на футболиста на Локомотив, а при втория Кацаров пръв стигна и подаде една спорна топка, след което футболист на Славия се хвърли в краката му. Така при резултат 0:0 по-активния отбор на Локомотив остана с човек по-малко в 63-тата минута.  Локомотив допусна гол за 1:0 в 70-тата минута. След 88-та минута на калния терен 10 железничари нямаха сили да се противопоставят на свежите резерви на Славия. Локомотив инкасира още два гола от избягалите от войната в Украйна, бивши футболисти на Левски, Цонев и Петков. ВИДЕО: Вълков, Славия - Локомотив 3:0 Феновете на Локомотив отново бяха на ниво в зимната вечер, макар и да влязоха с леко закъснение на стадиона след шествие в Овча Купел. [ +++ ]
Добавен на Вторник, 08 Март 2022 / Мъже
Tags: ВИДЕО, Владимир Вълков, Славия, 2022, съдия, свирка, БФС
  [ +++ ]
Добавен на Неделя, 06 Март 2022 / Двубои А отбор
Tags: Славия, стадион Славия, понеделник, сняг, 2022
Зимно дерби в Овча Купел. Футболен клуб Локомотив уведоми, че футболната среща от ХХII-ри кръг на Първа професионална лига между отборите на ПФК Славия София и ФК Локомотив София, ще се проведе на 07.03.2022 г., понеделник от 17:30 часа на стадион „Славия“. Локомотивците ще могат да закупят билет за срещата след 16:30 часа, на входа на Сектор „В“ и ще бъдат настанени в Сектор „Г“. Цената на билета ще бъде 10 лева. [ +++ ]
Добавен на Събота, 26 Юни 2021 / Локомотивци
Tags: Локомотив, баскетбол, ЦСКА 1948, Славия, полуфинал, Перник, 2021
Да подкрепим момичетата, в борбата за титлата на България! Локомотив София - Славия | Полуфинал на Държавно Първенство по Баскетбол Кадетки (16)  Контрола: Локомотив - ЦСКА 1948 събота 17:30 Перник ще бъде домакин на финали I дивизия за момчета на държавно първенство по баскетбол при 16-годишните. Срещите ще се играят в събота и неделя в зала "Борис Гюдеров". Ще участват 4 отбора - Миньор 2015, Сливен, Светкавица (Търговище) и Локомотив (София).  В първия ден ще бъдат изиграни полуфиналните срещи, като домакинът Миньор 2015 ще бъде съперник с отбора на Сливен. Сили ще премерят и баскетболистите от Търговище и Локомотив (София). Победителите от тези срещи на следващия ден ще изиграят финален мач в 12,00ч. , а загубилите ще се борят за 3 и 4 място от 10:00 часа сутринта. До следобяда продължава и работата по  НОВ ПРОЕКТ: Алея на славата на стадион Локомотив Локомотивска събота! [ +++ ]
Добавен на Петък, 25 Юни 2021 / Баскетбол
Tags: Локомотив София, Славия, Баскетбол, Държавно първенство
Отборът на Локомотив София по баскетбол - Кадетки (16) ще се изправи срещу Славия в полуфинален сблъсък от държавното първенство. Мачът е в Събота - 26/06/2021 от 19:00 часа в зала Универсиада. Локомотив София спечели група Б от финалите. В драматичен сблъсък от последните срещи на фазата, Локо София се наложи над Дунав Русе, с което реши изхода на групата. Локомотив победи с 44:42, с което финишира с актив 5-0, докато Дунав остана с 3-2 на трето място и извън четворката. Локомотив се справи с НСА след това с 59:38, с 9 точки и 10 борби на Ренета Димитрова и по 8 от Мария Кузманова и Гергана Цекова. [ +++ ]
Добавен на Неделя, 17 Ноември 2019 / Баскетбол
Tags: баскетбол, U14, момичета, Славия, Лилия Илиева
Един от най-силните отбори в школата на Локомотив, момичетата до 14 години от баскетболния клуб победиха заслужено Славия в з. Илия Мирчев на Герена. Те са с два мача по-малко от съперничките си, като те и основните им съпернички (не само в зоната,ноив България) от Левски са без загуба. В тази възрастова групаЛокомотив играе исвтори отбор, който също за писа победа днес на тима на Олимпия баскет.   Класиране   Отбор С П З Т. Разл. T 1 Левски 5 5 0 309:118 10 2 Славия 5 4 1 365:133 9 3 Шампион 2006 - СК 5 2 3 229:216 7 4 Септември 97 5 1 4 192:294 6 5 Академик - 17 4 2 2 171:194 6 6 Локомотив София 3 3 0 190:99 6 7 СК Олимпия баскет 5 0 5 102:360 5 8 Локомотив София II 4 1 3 127:271 5  Вижте всички резултати кликвайки тук.  ... [ +++ ]
Добавен на Вторник, 25 Юни 2019 / Баскетбол
Tags: баскетбол, Иван Коконов, Купа на България, ЖСК Славия
С прискърбие научихме, че на 83-годишна възраст ни напусна една от силните фигури в треньорството в българския баскетбол – Иван Коконов. Той е роден на 4 ноември 1935 г. в Крушари и посвети над 40 години от живота си на баскетбола, след като избира треньорството през 1967 г. както през 1968 г. пeчели Купа на България с Локомотив София. Следв нелепото обедениение ЖСК Славия, което почти закрива няколко спорта в Локомотив. С ЖСК Славия при дамите Коконов печели две Купи през 1970 и 1971, а през 1991 година печели Купата и с Левски Спартак.  След дългите години в женския баскетбол Иван Коконов работи с подрастващи. В последните си години като треньор Иван Коконов рабати като треньор в Левски като в периода 1998-2004 става шампион 6 пъти при подрастващите и 5 пъти е вицешампион с момчетата родени през 1986 и 1988. Печели редица международни турнири в Австрия, Чехия и Дания. Той открива за баскетбола Чавдар Костов, Павел Иванов, работи със състезатели като Станислав Славейков, ... [ +++ ]
Tags: контрола, Славия, 2018
 Локомотив надигра с 2:0 носителя на Купата на България Славия в контролна среща, играна на стадион "Локомотив". Двата тима се възползваха от паузата в първенството заради срещите на националните отбори и изиграха контрола, в която да използваха последните си нови попълнения, а славистите – и някои от резервите си. Зрителите видяха динамичен мач, в който железничарите успяха да реализират две попадения през второто полувреме на срещата, като в него играха и много от младите таланти на Локомотив. Верни на традицията предавахме развитието на двубоя на живо вижте кликвайки тук. В 62-ата минута Даниел Васев отбеляза за 1:0 след като се възползва от добро подаване на Владислав Романов. “Железничарите” пропуснаха още добри възможности за втори гол, а 75-ата минута Славия остана с 10 души на терена след червен картон на Тони Иванов за груб фаул. Минута по-късно Валентин Николов (набор 2003) покачи резултата с красив удар от средно разстояние. Младият плеймейкър от утре отива ... [ +++ ]