ефбет

Добавен на Четвъртък, 11 Май 2023 / Двубои А отбор
Tags: БФС, Георги Кабаков, мафия, ефбет, Купа на България, ЦСКА 1948, 2023, 1929
В полуфинала реванш за Купата на България Локомотив направи мача на сезона, а може би и най-добрата продукция на софийските железничари за изминалите 10 години. Оборът бе такъв какъвто всички искаме да го виждаме. Бърз, борбен, техничен и себераздаващ се. Категорично можем да кажем, че в редовното време на мача Локомотив надигра силния състав на ЦСКА 1948 и заслужаваше класиране на финала, не така обаче мислеше главния съдия на двубоя Георги Кабаков. Иначе Локомотив започна ударно реванша и дръпна с 2:0 след попадения на Дейвид Малембана (9) и Селсо Рапосо (18).  В 26-тата Чочев изравни от излислена дузпа. Продължаваме с мнението на треньора на железничарите, който почти нокога не коментира съдиите. "От ЦСКА 1948 трябва да благодарят на съдията за некоректното съдийство към нас и коректното към тях. Отсъди дузпа, а има фал в атака. Втори жълт картон се подмина на Елитон. Тези неща накланят нещата. ЦСКА 1948 имат много по-класни футболисти и тези неща оказват влияние. Благодаря ... [ +++ ]
Добавен на Вторник, 12 Юли 2022 / Новини А отбор
Tags: Локомотив София, Стадион Локомотив, Ефбет Лига, Черно Море, ЦСКА, ЦСКА София
„Червено-черните“ се прибраха обратно в своя дом в мач от първия кръг на Ефбет лига, срещу силния тим на Черно море. Локомотивската общност видя потенциала на своите футболисти към този момент, които определено изнемогват, най-вече в офанзивен план. Но дали това е най-важното в случая!? В крайна сметка отборът се завърна в своя дом, в „Надежда“, където се събра толкова публика, колкото нямаше общо за всичките домакинства миналия сезон. Това определено е важна стъпка към подобрението от тази гледна точка, но има още далеч какво да се желае. С необходимото търпение ще дойде и увереността на футболистите да играят печеливш футбол - именно каквато цел си постави и новият старши треньор на отбора - Станислав Генчев. Уважаван от едни, недолюбван от други - факт е, че щом му е даден шанс да води представителния отбор на Локомотив, значи със сигурност крие някой друг коз в ръкава си. Сезонът тепърва започва, очакваме още нови попълнения, с които да се засили конкуренцията, защото бъдете ... [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 30 Септември 2021 / Фенове
Tags: Локомотив София, Lokomotiv Sofia, Botev Vratsa, Ботев Враца, Ефбет Лига
Победата над Славия само затвърди добрата форма в която се намира Локомотив София. Сега е моментът за масова инвазия във Враца. Да подкрепим отбора, както САМО НИЕ можем! Организира се безплатно пътуване с автобус. За записване можете да се обърнете към някой от членовете на ЖБ (ако имате контакт) или изпратете съобщение на фейсбук страницата Loko Sofia [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 02 Август 2021 / А отбор
Tags: Локомотив София, Ефбет Лига, Стадион Локомотив, Царско Село
ПОБЕДА! ГОЛЯМА ЕУФОРИЯ! 90 МИНУТИ ПОДКРЕПА ЗА ОТБОРА - КАКТО ВИНАГИ! Но остана и една горчилка. Горчилката бе, че този мач - първи домакински в елита след 6 години, не се проведе на стадион "Локомотив", а на поляната в "Спа Комплекс Царско Село" Въпросът обаче е как тази полянка с прожектори и 5 реда седалки е получила лиценз за А група, Първа лига или Ефбет лига - както искате му викайте??? А в същото време стадионът с най-голям покрит сектор в България, не получава лиценз, дори и за мачове в светлата част на деня. За мачовете късно вечер е ясно - осветление няма. Има нещо сбъркано в цялата система. Не е нормално поляна с 5 реда седалки да получава лиценз за най-елитната лига в България само защото има лампи, а един от най-големите стадиони в държавата, който е държавен и се поддържа от ФК и ОСК Локомотив без да е даден на концесия, да не получи лиценз само защото държавата не се грижи за собствените си съоръжения. В същото време същата тази държава постави ... [ +++ ]
Добавен на Събота, 24 Юли 2021 / Футбол
Tags: Локомотив София, Берое, Ефбет Лига, България, Футбол
След 2245 дни Локмотив отново изигра мач от Елитната лига на България (Efbet Лига). Да, загубихме, но отборът игра добре. Доста над очакванията. Голът на неостаряващия Мартин Камбуров в 56 минута бе достатъчен на Берое, за да спечели трите точки. В 81 минута след втори жълт картон Камбуров бе изгонен, но в оставащото време Локомотив не успя да изравни резултата. А феновете? Ах тези фенове! Отново на ниво, доказвайки че са фактор и винаги ще бъдат! Доказвайки, че Локомотив за тях е всичко! Доказвайки, че ЛОКО СОФИЯ - ТОВА СА ТЕ! 90 минути непрестанна подкрепа за отбора, факли, димки и "БЪЛГАРИТЕ НЕ КОЛЕНИЧАТ!" [ +++ ]
Добавен на Събота, 22 Май 2021 / Двубои А отбор
Tags: завръщане, Разград, Лудогорец 2, Втора лига, Ефбет лига, Първа лига, 2021, Светослав Диков. голмайстор
Светослав Диков спечели приза за голмайстор на шампионата. В последния си мач от първенството осигурилия си място в елита тим на Локомотив победи силно играещият втори отбор на Шампионите на България за сезон 2020/2021 с 1:4 . Вижте крайното класиране във Втора професионална лига кликвайки тук или тук. Двубоят на стадион "Гнездо на орли" започна с гол за Лудогорец II. Още в 3-та минута Илкер Будинов реализира за 1:0. В 43-та минута "железничарите" изравниха чрез Владимир Семерджиев. Почивката дойде при този резултат. През втората част Локомотив отбеляза още три попадения във вратата на Владимир Русанов. На два пъти точен бе Владимир Семерджиев, съответно в 67-та и 74-та минута. Крайният резултат оформи Светослав Диков в 83-та минута. Вижте статистика от мача кликвайки тук, резултатите от всички мачове може да видите тук и тук. Лудогорец II: Владимир Русанов, Димитър Илиев, Кристиян Райчев, Методий Стефанов, Мартин Русков, Велислав Минков, Цветослав Петров, Хюсеин Кельовлуев, ... [ +++ ]
Добавен на Събота, 23 Ноември 2019 / Новини А отбор
Tags: Нефтохимик, Лазур, ефбет
В неделя от 12:15 Локомотив гостува в Бургас тима на Нефтохимик. Домакините се завръщат на Лазур, след като бяха финансирани с над 300 000 лв. годишно от Ефбет. Тимът им е пределно мобилизиран да направи успешно преоткриване на стадиона пред много публика. Локомотив съшо ще има традиционната подкрепа на желязната агитка в Бургас. Железничарите ще пристигна със самучувствие след разгрома над тим от Първа лига Витоша - Локомотив 0:4. Очакванията са за здрав двубой от двата отбора. А нашите Локомотив да покаже освободена и силна игра като в контролите с тимовете от Първа лига. [ +++ ]