ръгби

Добавен на Неделя, 07 Април 2024 / Ръгби
Tags: ръгби, ръгби 15, НСА
В шестия кръг от държавното първенство по ръгби, на стадиона на НСА и Ръгби клуб Локомотив победи домакините с 27:62. [ +++ ]
Добавен на Петък, 29 Март 2024 / Ръгби
Tags: ръгби, НСА, държавното първенство
Шести кръг от държавното първенство по ръгби, между НСА и Ръгби клуб Локомотив София. [ +++ ]
Добавен на Неделя, 17 Декември 2023 / Ръгби
Tags: ръгби, Джеймс Шерууд, ръгби 15
Оптимизъм за задаващото се младо поколение ръгбисти, както и за нарастването на популярността на този спорт у нас, изрази селекционерът на националния отбор на България Ромен Балмис в специално интервю за "Сега", вижте повече на https://www.segabg.com/ [ +++ ]
Добавен на Неделя, 10 Декември 2023 / Ръгби
Tags: ръгби, деца, U10, U12, U14, Мариян Пенов, 2023
Отборите на Локомотив по ръгби 5 за деца до 10 г., до 12 г. и до 14 г., водени от треньора Мариян Пенов, се представиха отлично на провелия се в гр. Бургас, турнир по ръгби за деца! Усилията им се увенчаха със следните успехи: Деца до 10 г. - I място  Деца до 12 г. - III място  Деца до 14 г. - I място    Юношеската формация на България до 18 пък се изправи срещу тази на Хърватия. В състава на националния ни отбор  участие взеха шестима представители на Ръгби клуб Локомотив. В отбора воден от Тихомир Симеонов бяха повикани Георги Паризов, Деян Василев, Георги Стоилов, Симеон Цветанов, Андрей Топчиев и Амо Кехая. [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 06 Ноември 2023 / Ръгби
Tags: ръгби, България, Турция, Костадин Дебренлиев, Цветан Рашев, Мариян Пенов, Денис Иванов, Джеймс Шерууд
Националният отбор на България по ръгби започна с победа в група 3 от Конференция Европа - третото ниво на шампионата на Стария континент. В края на месец октомври 2023 "Лъвовете" сразиха с 40:24 Турция пред около 5000 зрители на Националния стадион Васил Левски в София. Петима състезатели на РК ''ЛОКОМОТИВ" София получиха повиквателни за мача на националите. Костадин Дебренлиев, Цветан Рашев, Мариян Пенов, Денис Иванов и Джеймс Шерууд взеха участие в подготвителния лагер на националния отбор. За Джеймс Шерууд това бе за първи път. Следващият мач на представителния ни тим е на 20 април 2024 г. срещу Сърбия, като "трикольорите" отново ще са домакини. Селекцията на французина Ромен Балмис завършва участието си в групата с визита на лидера Молдова през май. вижте повече за мача на https://btvsport.bg/   [ +++ ]
Добавен на Събота, 21 Октомври 2023 / Ръби
Tags: ръгби, Требич, НСА
На стадиона в кв. Требич отборите на РК '''ЛОКОМОТИВ ''СОФИЯ И РК ''НСА ''предложиха на публиката един истински Ръгби спектакъл в мач с много есета ,здрава борба и интрига до самия край на срещата. Мача започна с бързо есе за гостите още в 2та минута на мача .След хубав пробив Ал.Александров задържа противник без топка и съдията не се поколеба да даде наказателно есе и жълт картон за провинилия се номер 15 на Локомотив. (0-7). В 13та минута Християн Иванов отбеляза за Локомотив, неуспешен допълнителен удар и резултат (5-7 ) В 37та минута гостите получиха право на наказателен удар след грешка и последвал жълт картон за Станислав Борисов и Светослав Насвади реализира ,добавяйки 3 точки за ''НСА'' за 5-10. Резултат, при който приключи и полувремето. Двата отбора излязоха на терена за втората част от мача мотивирани да победят, Локомотив на собствен терен подкрепян от публиката си, а отбора на НСА окрилен от резултата на полувремето . Наложената от отбора ни преса даде резултат ... [ +++ ]
Добавен на Сряда, 16 Август 2023 / Ръгби
Tags: ръгби, плажно ръгби, Истанбул
Ръгби клуб Локомотив участва в международния турнир по плажно ръгби в Истанбул Турция. При участието на 14 отбора отбора на Локомотив завърши 6-ти като в четвъртфиналната фаза загуби с златно есе след 3:3 в редовното време. Турнира предложи ного силни мачове, победи и загуби, равностойни съперници, силни емоции, горещ пясък, море, бира, усмивки, умора, подкрепа от семейства и приятели. [ +++ ]
Добавен на Събота, 22 Юли 2023 / Ръгби
Tags: ръгби, АЕК, Атина, Балканска Супер Лига, 2023
Вижте галерия от мача на Ръгби клуб ЛОКОМОТИВ с АЕК в град Атина от 08.07.2023 г. Срещата бе от елитната група пети кръг на Балканска Супер Лига 2023. Домакините измъкнаха трудна победа с  38 -32. Развой на мача по минути AEK   есета : Triantafyllou (16), Kalderis (35), Velissaris (38), Loukakis (52), Demertzis (56, 79), Koulaxenos (70). добавки: Triantafyllou 5/7. Lokomotive Sofia есета : Makera (4), Chanev (12, 76), Zarb (24, 80), Parizov (44). добавки: Alexandrov 4/6. rugby/BSL/vsAEK_Atina [ +++ ]
Добавен на Вторник, 06 Юни 2023 / Ръгби
Tags: ръгби 7, сребро, държавното първенство
Завърши държавното първенство по Ръгби 7 за 2023 за мъже. Отбора на Локомотив завърши на 2-ро място като загуби на финала от РК Балкански котки  За съжаление Локомотив не успя да покаже добрата игра от мачовете ни до финала. Главно действащо лице в финала бе съдията, който пресилено изгони с директен червен картон най-добрия състезател на железничарите Костадин Дебренлиев. В последвалата картоните ситуация, играчи на двата отбора се бутаха и разправяха, а играчи от резервната скамейка на Балкански котки влязоха на терена и напрежението ескалира, стигна се и до удари. Съдията от Габрово Венелин Иванов продължи мача без да вземе адекватно отношение по случилото се на терена. Очакваме от Федерацията по Ръгби след случилото се, като получи докладите на съдията, дежурния делегат, както и директора на турнира да уведоми и запознае и РК "Локомотив" с тях. [ +++ ]
Добавен на Събота, 22 Април 2023 / Ръгби
Tags: ръгби лига, Арсенал тива, балканска лига
Започва новия сезон на Балканска Супер Лига по Ръгби. В първи мач за 2023 отбора ни посреща Арсенал Тива (Черна Гора). В групата ни са още отборите на Партизан, Цървена звезда, Раднички Ниш и АЕК Атина. Пълната програма за сезона очаквайте скоро. [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 27 Март 2023 / Ръгби
Tags: ръгби, Габрово, Янтра
Отборът на „Янтра“  победи с 24:11 над столичния „Локомотив“ в 1 кръг на първенството Ръгби 15. Двубоят се игра пред сериозен брой зрители, които станаха свидетели на оспорван сблъсък. Успехът на габровския тим не дойде никак лесно. Момчетата на Венелин Иванов дори се оказаха в ролята на догонващи след 10 минути игра. Първо в 5-та минута Константин Дебренлиев даде аванс на „Локомотив“ с точно изпълнен фаул, а малко по-късно Михаил Георгиев след добър самостоятелен рейд отляво заложи топката в точковото поле на „Янтра“ за 0:8. Домакините пренесоха играта в половината на съперника и в 21-та минута Михаил Михов разцепи отбраната на „железничарите“, за да реализира първите габровски пет точки в мача. Импулсът доведе и до второ есе за „Янтра“ шест минути по-късно. Отново Михов разкъса през центъра защитата на гостите, а Даниел Цвятков беше точен и при допълнителния удар – 12:8. В 32-та минута „Локомотив“ отново получи възможност за изпълнение на фаул в половината на „Янтра“. Въпреки ... [ +++ ]
Добавен на Неделя, 26 Март 2023 / Ръгби
Tags: ръгби, на живо, Янтра, Габрово, 2023
Тази неделя 26 Март стартира държавния шампионат по Ръгби. В мач от 1 кръг Локомотив гостува на РК "Янтра" Габрово . Освен на стадиона мача може да гледате и в клубния канал на РК "Янтра" по-долу. W1ydTuZIdpM   [ +++ ]
Добавен на Неделя, 06 Ноември 2022 / Ръгби
Tags: РЪГБИ, България, U18
Заповядайте тази неделя (06.11.2022 г.), на стадион Требич, ще се проведе мач между България и Хърватия за юноши 18 години от 11:00 ч. Заповядайте да ги подкрепим! [ +++ ]
Добавен на Събота, 29 Октомври 2022 / Спорт
Tags: Ръгби, Ръгби 13, България, Малта, помощен терен, Локомотив
8vOUUItV1vM [ +++ ]
Добавен на Петък, 15 Юли 2022 / Ръгби
Tags: Ръгби, U18, Купа на България
Ръгби клуб "ЛОКОМОТИВ" София отбор до 18 г. спечели и Купа България. На 4 юни в Бургас на стадиона в с. Ветрен ръгбистите ни не оставиха шансове на съперниците за нищо повече от достойно представяне . Така те прибавиха ново отличие след спечелената Шампионска титла в Държавното първенство за 2022 г. [ +++ ]
Добавен на Събота, 30 Април 2022 / Подкаст
Tags: Loko Ultracast, Ръгби, Локомотив София, 2022
В този епизод на Loko Ultracast гости са ни Старши треньорът на Първия отбор по Ръгби на Локомотив София – Тихомир Симеонов и Адриен Фригола – Старши треньор на отбора Ръгби Лига на Локомотив. Научете повече за играта ръгби и как тя се развива в България, и по-специално в Локомотив София. ZXfgQXcS-Vc [ +++ ]
Добавен на Петък, 04 Март 2022 / Ръгби
Tags: ръгби, ръгби лига, балканска лига, Будва, 2022
Отборът на Локомотив участващ в Балканската ръгби лига, завърши на 4-то място във финалния турнир. В черногорския град Будва железничарите загубиха с 36-18 (18-8) мача за трето място. С победата се поздравиха домакините от Южен регион. [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 06 Май 2021 / Ръби
Tags: ръгби, Петър Петров, почина. памет, поклон
На 71 почина ПЕТЪР ПЕТРОВ - една от ярките фигури в нашата РЪГБИ история... Известният на всички като ПЕПИ-ЗАЕКА е дългогодишен играч и шампион на България с 'ЛОКОМОТИВ' (снимката е от спечелването на 18-ата им титла през 1980). След края на състезателната си кариера ТОЙ остана във великата игра, като съдия и треньор, а на големите международни РЪГБИ мачове у нас, ЗАЕКА осигуряваше съпровождащ коментар, за да улесни публиката на стадиона. Светлина по пътя на душата му! Съболезнования на близките!! Няма да го забравим!!!  Присъединяваме се в скръбта на В името на Бог РЪГБИ!     [ +++ ]
Добавен на Вторник, 27 Април 2021 / Ръгби
Tags: РЪГБИ, ръгби 15, Балкански котки, Берковица, 2021
В последния кръг от късия сезон на българския шампионат Балкански котки победиха  столичния „Локомотив“. Берковските ръгбисти надделяха с  78:7, като отбелязаха 12 есета, а железничарите едно. Вижте подробности видео и снимки на https://www.bkrugby.com/ [ +++ ]
Добавен на Четвъртък, 22 Април 2021 / Ръгби
Tags: РЪГБИ, БАЛКАНСКИ КОТКИ, Берковица, 2021
Среща на мъжете за сезон 2020/2021. В изминалия кръг шампионите за 2019/2020 Балкански котки отстъпиха на наводнения терен в Дивотино пред Валяците (Перник) с 23:8. В шампионата до момента Локомотив записа победа над НСА и загуба от Валяците. [ +++ ]