sportist lokomotiv 1 2

Локомотив победи с 2:1 Спортист Своге като гост при повторния дебют на Радослав Здравков начело на „столичните железничари“. Двубоят беше първи за двата тима през 2020 година, а Здравков заложи на смесени (между опит и младост) състави през двете части. В 17-ата минута домакините откриха след солова акция на Кирилов, който реализира в средата на пазената от Ивайло Василев вратата. Постепенно Локомотив взе инициативата в мача и в 36-ата минута Светослав Диков се възползва от грешка на противник в средата на терена, напредна и с майсторски премерен удар в долния десен ъгъл възстанови равенството.

През втората част липсваха головите положения и действията се развиваха предимно в средата на терена. Все пак в Локомотив достигна до втори гол след като в 87-ата минута Александър Александров изпълни красиво пряк свободен удар и топката влетя в горния ляв ъгъл на вратата на Спортист.

Локомотив: Ивайло Василев, Марио Петков, Неманя Иванов, Мариян Кусев, Мики Орачев, Владимир Семерджиев, Валентин Николов, Тодор Траянов, Шоко, Светослав Диков, Денислав Станчев (Цветомир Витков, Мартин Василев, Педро Силва, Евертон Том, Красимир Милошев, Александър Александров, Наско Милев)

Здравков: Не бяхме убедителни в контролата срещу Своге (видео)

Бойчо Величков: На този етап няма да привличаме нови футболисти (видео)

Вероятно следващата контролна среща е на 25 януари (събота) срещу Надежда (Доброславци) от 13:00 часа на стадиона в с. Доброславци.