Българските клубове, без Лудогорец, делят пет милиона от фонд "Солидарност" на УЕФА

Европейската футболна централа УЕФА обяви сумата на солидарните плащания, които ще си разпределят родните клубове за сезон 2022/23, съобщи Асоциацията на европейските футболни лиги в платформата CAP. Те са предназначени за отборите, които не са участвали в европейските клубни турнири през сезон 2022/23, и се базират на представянето на отборите, които от своя страна са участвали в турнирите.
Общата сума за разпределение е 2 523 000 евро. Сумата е с над 500 хиляди евро по-голяма от тази, която клубовете получиха миналата година. Тогава бяха разпределени общо 2 016 000 евро. Схемата на разпределение на тези средства за клубовете от efbet Лига, Втора лига и Трета лига, ще бъде предложена на УС на БПФЛ и утвърдена на Изпълком на БФС.
В разпределението на тези пари няма да влезе Лудогорец, който беше участник в групите на Лига Европа през миналата кампания и който де-факто заработи почти цялата сума във фонд "Солидарност" за България.
Очакванията са Локомотив да получи над 200 000 лв.
ФК Локомотив пусна абонаментни карта за преполовен сезон

ФК Локомотив пусна абонаментни карта за преполовен сезон, вижте по-долу текста от официалния сайт на клуба. Аматьорска политика спрямо локомотивците отново показва колко е покъртителна. Така нареченото ръководство едва ли някога ще се научи че те нямат наши фенове и Локомотивците са фенове на Локомотив, а не на което и да било ръководство ...
Ръководството на Локомотив София пусна в продажба абонаментните карти, с които могат да се сдобият нашите фенове.
Цените са съответно:
Стандартна карта – 90 лв.
Ложа 1 – 110 лв.
Вип – 500 лв.
Пропуските са окончателно в продажба и ще могат да бъдат закупени всеки делничен ден в Loko’s Cafe. Те ще важат до края на настоящия сезон, а право на място ще има и за двубоите от Купата на България.
Срамни "отличници"

След последния "отличен" резултат през 2023 година, тази сутрин стадион "Локомотив" осъмна облепен така: https://www.facebook.com/photo?fbid=813935624075801&set=pcb.813935797409117
Отново в Плевен за Купата на България

Мачовете са насочени за 1 ноември, но заради натоварения график и предстоящите тогава общински избори от БФС заявиха, че в следващите дни ще обявят датите на двубоите. От сега да знаят, че мача е рисков и не е за охрана от фирмата "охранявала" миналата година!
Янтра (Габрово) - Славия
Марица (Пловдив) - ЦСКА 1948
Спартак (Варна) - Крумовград
Спартак (Плевен) - Локомотив
Вихрен (Сандански) - Пирин (Благоевград)
Черноморец (Балчик) - ЦСКА - София
Бдин (Видин) - Берое
Литекс - Черно море
Септември (София) - Ботев (Враца)
Добруджа - Локомотив (Пловдив)
Струмска слава - Ботев (Пловдив)
Септември (Тервел) - Арда (Кърджали)
Балкан (Ботевград) - Лудогорец
Черноморец (Бургас) - Етър
Дунав (Русе) - Левски
Спортист (Своге) - Хебър (Пазарджик)
Дончич замени Стойчо Стоев на треньорския пост във ФК Локомотив

Данило Дончич замени Стойчо Стоев на треньорския пост във ФК Локомотив. След загубата в събота Стоев намекна, че си тръгна. Той бе начело на отбора едва за 64 дни. През това време се опита да създаде нов отбор, принуден от напускането на 14 бивши футболисти Трансфери лято 2023 - 05 септември 2023. Опита обаче не бе успешен най-вече поради лимита на средства и невъзможност да бъдат привлечени исканите от него футболисти. През този период разривът между фенове и ръководство на клуба се задълбочи, а при Стоев бе прекъсната и практиката футболистите да празнуват и поздравяват публиката.

Дончич е познато име в локомотивската общност, след като първо играе за клуба от 1997 до 1999 г. От 2008 до 2010 г. изпълнява ролята на помощник-треньор в щаба на Драгомир Окука. За последно води малтийския Валета, с когото през сезон 2017/18 става шампион на страната. Новият старши треньор на тима подписа договор за 1 година.




Прочетете още...