Момичета U14 в спор за местата 5-8, гледайте на живо

loko girls U14 Samokov2019

Груповата фаза на финалите на Държавното първенство по баскетбол за момичета до 14-годишна възраст, приключи с изключително интересния двубой между Локомотив София и Монтана 2003. Състезателките на Монтана (шампион при жените в последните няколко години) надвиха с 56:50 т. Мачът премина през доста обрати и се реши в последните минути. Срещата се проведе в малката зала на "Арена Самоков" при крайно неподходящи условия за игра и пред над 100 човека публика. Много от момичета от Локомотив са с година по-малки от съперниците си, което се оказа решаващо за амплитудите в играта им. След като победиха категорично фаворита в групата Левски, една победа срещу Монтана ги изпращаше на полуфинал срещу Славия (който бе победен от Локомотив на квалификациите в София) и им отваряше път към финала. Добър урок за младият ни тим, пред който е бъдещето.

Отбор M П З ГР Точ M П З ГР Точ M П З ГР +/- Точ Пор.
1 Левски (14) 2 2 0 114:95 4 3 2 1 153:145 5 5 4 1 267:240 27 9 Поб. 3
2 Черноморец 2014 (14) 3 2 1 152:133 5 2 2 0 112:109 4 5 4 1 264:242 22 9 Поб. 4
3 Монтана 2003 (14) 2 1 1 106:107 3 3 2 1 146:146 5 5 3 2 252:253 -1 8 Заг. 1
4 Локомотив София (14) 3 1 2 162:148 4 2 2 0 110:80 4 5 3 2 272:228 44 8 Поб. 1
5 НСА (14) 3 1 2 140:166 4 2 0 2 87:89 2 5 1 4 227:255 -28 6 Заг. 2
6 Черно море Одесос (14) 2 0 2 89:112 2 3 0 3 153:194 3 5 0 5 242:306 -64 5 Заг. 5

Въпреки, че е с най-добър точков актив Локомотив остана четвърти в класирането на група А и днес момичетата ще играят в полуфиналите за местата 5-8. Съперник е тима на Асеновец 2005 от Асеновград. Гледайте мачовете  в официалния канал на БФБаскетбол в YouTube кликвайки тук.