Локомотив е шампион при младежите

boks Lokomotiv mladezhi 2021 arena Shumen

Локомотив  спечели отборната титла от Държавното първенство по бокс за младежи. Водените от Борислав Георгиев столични „железничари“ завършиха на първо място в генералното класиране, след като се представиха най-силно във втория кръг на турнира, който се проведе в „Арена Шумен“ в Шумен. Те постигнаха общ сбор от 51 точки, като изпреварват Боксова Академия „Борислав Бояджиев“ с 34 пункта, следвани от „Левски“ София с 24.

На турнира в Шумен тази седмица Локомотив“ спечели 3 златни, 1 сребърен и 2 бронзови отличия. С титли за „железничарите“ се поздравиха Даниел Кирилов, (57 кг), Ванислав Йотов (71 кг) и Георги Стоев (92 кг), със сребро е Стелиан Страхилов (75 кг), с бронз Стефан Маринов (54 кг) и Илко Борисов (80 кг).  Второто място е за Боксова академия „Борислав Бояджиев“ с 2 златни медала (1 спечелен от бивш състезател на Локомотив) и 1 бронз, а третата позиция е за БК „Русе“ с една титла и две сребърни отличия.