Локомотив 1929 (девойки) с драматично 6-то място на коледния турнир

Отборът на Казанлък Волей (Казанлък) спечели 19-то издание на коледния турнир за Купата "Иван Николов", който се провежда по традиция в залата на 81-во СОУ "Виктор Юго".

В зрелищен финал младите състезателки на Казанлък Волей спечелиха с 3:1 (23:25, 25:20, 25:7, 25:20) срещу тима на Левски (София), който в този турнир бе съставен от състезателки при младшата възраст.  Именно срещу Левски, Локомотив загуби много драматично битката за полуфиналите.

След като в деня на откриването младите състезателки на "сините" нямаха особени проблеми с тима на Хектор (София), днес отстъпиха с 1:3 (17:25, 18:25, 26:24, 12:25) на Казанлък Волей и мачът срещу Локомотив 1929 (София) се оказа решителен за второто място в групата.

Волейболистките на Локомотив също имаха победа и загуба до този момент, а мачът срещу Левски стана дерби от самото начало. Първоначално Локо направи преднина, която достигна до 24:18. Левски обаче успя да изравни, за да се превърне края на гейма в истински трилър. В крайна сметка щастието се усмихна на състезателките на Локомотив, които ликуваха след 31:29.

Втората част започна по-добре за "червено-черните" и отново натрупаха преднина. В края на гейма отново позволиха на съперничките си да се върнат, като този път Левски взе гейма и изравни.

Драмата продължи до самия край, а четвъртият гейм също завърши след 25-а точка - 26:24 за Левски.

Снимки от оспорвания двубой от груповата фаза между Левски (София) и Локомотив 1929 (София) - ТУК.

В крайното класиране ЦСКА спечели купа за третото място. Младите волейболистки на ЦСКА надделяха с 3:1 (18:25, 25:20, 25:11, 25:21) над тима на Марица (Пловдив) в оспорван мач, в който момичетата на Юлия Иванова показаха повече характер и успяха да обърнат негативното начало за тях на двубоя.

На пета позиция в крайното класиране завършват домакините от Звезди 94, които се наложиха с 3:0 (25:18, 25:15, 25:20) над Локомотив 1929 (София), а в петгеймова драма Ботев (Ихтиман) надигра с 3:2 (25:18, 17:25, 12:25, 25:20, 19:17) Хектор (София) за 7-8.

Всички резултати от турнира Иван Николов 2015 виж - ТУК.

1 кръг
14-12-2015 12:30 Локомотив 1929 (девойки) Казанлък Волей (девойки) 81-во училище
0:3 17:25 8:25 20:25 Подробности