Юношите старша възраст спечелиха седма поредна титла

shampion2016 n1998
19.06.2016 г.

Отборът за юноши старша възраст на Локомотив Никола Нанов, воден от Георги Гаджев, триумфира с титлата в държавното първенство за родени 1998 г. и по-малки. Локомотивци спечелиха и петте си мача в много оспорвания финален турнир на първата шестица, двубоите от който се играха на столичния басейн "Диана". Така Локо НН за седми пореден път зае първото място в държавното първенство при юношите старша възраст.

В първия си мач Локо НН спечели срещу варненския Комодор с 11:9, а във втория срещу ЦСКА с 8:7. Последва важен успех срещу Ченоморец със 7:6. После дойде победа с 11:4 срещу Славия и триумф срещу Аква спорт с 8:7 (4:0, 3:3, 1:1, 0:3). Последният двубой на практика се превърна във финал за златните медали, защото до този момент варнеският Аква спорт също бе взел 4 победи, сред които и успех с 15:9 срещу Черноморец.

Титлата е 26-а за Локомотив Никола Нанов от създаването на клуба преди 12 години, като в този период са спечелени и 2 Купи на България за мъже. 19 от тези триумфи са срещу името на треньора Георги Гаджев.

"Това е една от най-сладките титли, които съм печелил - каза Гаджев. - Не само защото турнирът бе много интересен, а първите три отбора - много равностойни. А по-скоро защото нашият отбор бе най-млад сред съставите, които спечелиха медалите. Момчетата се раздадоха без остатък в най-важните мачове срещу Аква спорт и Черноморец, в които играха с много себераздаване, концентрация и тактическа дисциплина. Титлата е седма поредна за клуба при юношите старша възраст от 2010-а година досега."

Крайно класиране: Локомотив НН 15 точки, Аква спорт 12, Черноморец 9, Комодор 3, ЦСКА 3, Славия 3.