Младшата грабна купата за столичен първенец

loko mladsha2000 01 2017

Локомотив (Сф) е столичен първенец за юноши младша възраст, родени след 1 януари 2001 г. „Червено-черните“, водени от треньорите Виктор Михайлов и Михаил Михайлов, завършиха сезона с 52 точки. Те изпревариха Чавдар (Етрополе) – 46, и Лъвчета – 44 т.

В последния кръг Локото отстъпи при визитата си на Левски-Раковски с 1:3, но мачът беше без значение за крайното класиране. Домакините откриха резултата в 19-ата минута с гол на Василев. После Кристиян Духалов от Локо удари греда с техничен изстрел от разстояние.

В 27-ата минута гостите изравниха. Христо Генчев шутира, топката се отби от напречната греда и тупна зад голлинията – 1:1. След час игра  Александър Динчев отново изведе „сините“ напред – 2:1. В 84-ата Георги Стефанов оформи крайното 3:1.

След последния съдийски сигнал “сините” участваха в награждаването, въпреки че нямаха пряк ангажимент. Направиха и шпалир на победителите – все неща, които правят добро впечатление и трябва да виждаме по-често по нашите терени.

1:0 Георги Василев (19), 1:1 Христо Генчев (27), 2:1 Александър Динчев (60), 3:1 Георги Стефанов (84);

Левски-Раковски: Радослав Банков, Георги Стефанов, Петър Стоицев, Жоро Спасов, Бисер Цветанов, Филип Павлов (Кристиян Димитров), Михаил Данков (Николай Гагов), Румен Давренски (Стефан Георгиев), Давид Димитров (Виктор Сираков), Георги Василев (Михаил Александров), Адалберт Манев (Александър Динчев)
Треньор: Лъчезар Стратков

Локомотив: Васил Вълчев (Любослав Клинчаров), Стефан Темелков, Стивън Василев, Мариян Кусев, Захари Сотиров (Даниел Василев), Кристиян Духалов (Омар-Хадж Бакри), Виктор Зоров, Александър Милчев, Аристо Петров (Методи Янков), Николай Карталов (Мартин Христов), Христо Генчев (Алекс Михайлов)
Треньор: Виктор Михайлов

Съдии: Иван Иванов, Борислав Понорски, Петко Божинов;
Делегат на БФС: Павел Атанасов