квалификации

Добавен на Вторник, 07 Май 2024 / Волейбол
Tags: волейбол, U18, квалификации
Момичетата ни до 18 години се класираха на второ място в квалификационния турнир, провел се в град София. Нашите записаха две победи, над Дунав Русе 3:0 и Етрополе 3:1, както и загуба от домакините ЦСКА. Локомотив и Етрополе продължават на допълнителни квалификации. Победителите в групита, сред кото е и шампионът от изминалия сезон Левски София, както и отборите на ЦСКА, Софийски университет и Пирин (Разлог) станаха първите четири финалиста в Държавното първенство по волейбол на България за момчета под 18 години. Последни са представителите на Дунав (Русе), които отпадат от по-нататъшно участие. Резултати и класиране в група З вижте тук. В спора за титлата за момчета под 18 години участват 8 отбора. Останалите четири участника ще бъдат излъчени след изиграването допълнителни квалификационни турнири. [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 06 Ноември 2023 / Водна топка
Tags: водна топка, Локомотив НН, жени, LEN Challenger Cup, квалификации
Два български клуба по водна топка играха в европейския турнир LEN Challenger Cup, съобщиха от Българска федерация по водна топка. Това са съставите на Комодор (Варна) при мъжете и на Локомотив НН при жените. Участието идва след прекъсване от четвърт век от последната изява на български отбор в клубните турнири на Стария континент. Това са мачовете с 21-годишна давност на мъжете на Комодор в турнира ЛЕН Трофи през 2002 г. Варненци бяха група с турския ЕНКА, Заибас от Литва, Валета от Малта и финландския Еспоо. Срещите бяха на басейна в Гзира, Малта, а Комодор записа 4 загуби. На същия басейн през лятото мъжкият национален отбор на България игра в европейската квалификация. Локомотив Никола Нанов бе домакин в Бургас на мачовете от групата си, в която бяха Сиренс (Малта), Цървена звезда (Сърбия), Отър (Великобритания) и Флувиал (Португалия). Червено-черните записаха една победа срещу британския Отър с 14:7 и три загуби и отпаднаха от надпреварата.  ... [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 09 Декември 2019 / Водна топка
Tags: водната топка, Локомотив НН, квалификации, скандали, 2019
Мъжкият отбор на Локомотив НН стартира защитата на трите си поредни титли в новото държавно първенство. Съставът, воден от Георги Гаджев стана шампион през 2017, 2018 и 2019 година. Заедно със златните медали от 2013 г. триумфите на тима в мъжкия шампионат през последното десетилетие стават четири. Железничарите спечелиха група "А" от Квалификация 1, в която бяха още отборите на Славия, ЦСКА, Левски, Черноморец и северномакедонския Бета. ЛОКОМОТИВ Н.Н. - БЕТА 15:6 ЛОКОМОТИВ Н.Н. - ЛЕВСКИ 21:1 ЛОКОМОТИВ Н.Н. - ЧЕРНОМОРЕЦ 15:7 ЛОКОМОТИВ Н.Н. - СЛАВИЯ 11:6 ЛОКОМОТИВ Н.Н. - ЦСКА 12:9 В първия ден Локомотив НН сломи северномакедонците от Бета с 15-6. Двубоят трябваше да е първи в програмата, но проблеми на границата (поради разсеяност единият от шофьорите на колите бил без паспорт) комшиите закъсняха и двубоят бе спасен само от добрата воля на треньора на локомотивци Георги Гаджев. Който имаше пълно право да поиска и да получи служебна победа, но не го направи. За сметка на това ... [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 08 Април 2019 / Водна топка
Tags: водна топка, U19, юноши, старша, квалификации, София
Отборът на Локомотив НН записа две победи във втората квалификация от държавното първенство за юноши старша възраст U19. Мачовете на басейн „Диана“ в София противопоставиха само софийските отбори, които преди това през декември миналата година се бяха срещнали със съперниците си от Варна в първата квалификация. Ден по-късно край морето започна другата половина от втората квалификация – само между варненските отбори.  В първия мач в петък вечер в София Славия спечели срещу ЦСКА с 15-9, но до края на третата четвърт мачът беше абсолютно равностоен и голямата разлика в резултата се получи в последната част. Вторият двубой в събота сутринта противопостави Локомотив НН и ЦСКА, като също резултатът заблуждава, че мачът не е бил равностоен. Напротив – последната четвърт започна с аванс от 2 гола за деветкратните поредни шампиони на юноши старша от Локомотив НН. Заключителният двубой в събота след обяд бе изключително оспорван, като Локомотив НН победи с 11-10 Славия. В средата на ... [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 19 Февруари 2018 / Волейбол
Tags: волейбол, U15, U17, квалификации
Волейболиските от U15 се наложиха над тима на ВК Славия. След около час и половина игра, момичетата ни се увенчаха с чиста победа от 3:0. В този кръг те показаха хъс и надмощие над противниковия отбор. По този начин затвърдиха петата си позиция във временното класиране на Зоналното първенство.  В софийското градско първенство по волейбол за девойки U17, което като областен шампионат е част от държавното първенство Локомотив загуби гостуването на ЦСКА след два много оспорвани гейма. Левски, ЦСКА и Славия, се класираха за квалификационни турнири (бивши зонални турнири), които дават право на участие в държавните финали. На четвърта и пета позиция в първенството завършиха тимовете на Ахил и Локомотив, съответно с 8 и 7 точки, които отиват на предквалификационни турнири. В тях двата състава ще имат втори шанс да намерят място на квалификационните турнири.  Вижте снимки във facebook страницата на тима. [ +++ ]
Добавен на Петък, 09 Февруари 2018 / Водна топка
Tags: водна топка, мъже, квалификации, 2018
Мачовете в двете квалификационни групи от новото държавно първенство по водна топка за мъже на столичния басейн „Диана“ оформиха състава на Топ 6. В група „А“ шампионът Локомотив Никола Нанов взе три разгромни победи и безпроблемно спечели в квартета, в който бяха още Черноморец, Черно море 1948 и Левски. Значително по-интересно бе в груба „Б“, където не остана отбор без загуба, а накрая на последно място изпадна варненския Аква спорт. Тук първото място зае отборът на ЦСКА – носител на Купата на България за 2017 г. За Топ 6 се класираха отборите на Локомотив НН, Черноморец, Черно море, ЦСКА, Славия и Комодор. От 9 до 11 март са двубоите във финалната шестица, а домакинството според наредбата се пада на шампиона Локомотив НН, заради което мачовете ще са в София. Медалите ще се разпределят на суперфинал между четирите най-добри отбора от Топ 6, който ще е на 28 и 29 април 2018 г. източник: http://bgswim.com/ [ +++ ]
Добавен на Понеделник, 04 Декември 2017 / Водна топка
Tags: водна топка, младша, квалификации, 2017
Отборите на Локомотив НН и Тича спечелиха квалификационните групи от новото държавно първенство по водна топка за юноши младша възраст U17, родени 2001 и по-малки. Мачовете от група „А“ се играха в София на басейн „Диана“. Тимът на Локомотив НН, воден от Георги Гаджев, спечели убедително и четирите си двубоя и завърши на първото място. Втори е съставът на Славия, следван от Аква спорт, Левски и Арда 2008. Срещите от група „Б“ бяха в бургаския басейн „Меден рудник“. Там без загуба завърши отборът на „Тича“, треньор Бисер Георгиев, пред „Черноморец“, ЦСКА и „Ботев 2000“. Според обновения регламент първенството за U17 е единственото, в което шампионът и вицешампионът от предишния сезон – съответно КПС Варна и Комодор, не участваха в квалификациите и ще играят направо във финалната шестица. Съставът й сега се допълни от Локомотив НН, Тича, Славия и Черноморец. Мачовете във финалната шестица според календара на БФВТ трябва да са от 16 до 18 февруари 2018 г. Първите четири отбора след ... [ +++ ]