Юношите старша с две победи на квалификация в София

loko vodna topka iunoshi starsha 2019

Отборът на Локомотив НН записа две победи във втората квалификация от държавното първенство за юноши старша възраст U19.

Мачовете на басейн „Диана“ в София противопоставиха само софийските отбори, които преди това през декември миналата година се бяха срещнали със съперниците си от Варна в първата квалификация. Ден по-късно край морето започна другата половина от втората квалификация – само между варненските отбори.

В първия мач в петък вечер в София Славия спечели срещу ЦСКА с 15-9, но до края на третата четвърт мачът беше абсолютно равностоен и голямата разлика в резултата се получи в последната част. Вторият двубой в събота сутринта противопостави Локомотив НН и ЦСКА, като също резултатът заблуждава, че мачът не е бил равностоен. Напротив – последната четвърт започна с аванс от 2 гола за деветкратните поредни шампиони на юноши старша от Локомотив НН. Заключителният двубой в събота след обяд бе изключително оспорван, като Локомотив НН победи с 11-10 Славия. В средата на третата четвърт резултатът беше 8-4 за Локомотив НН, стигна се до 8-8,но Локомотив НН все пак стигна до драматичен успех.

Във втората квалификация на плувен комплекс „Приморски“, противопоставила само варненските отбори, КПС Варна очаквано стана убедителен победител.Тимът, който в същия състав преди по-малко от месец спечели Купата на България за мъже в Бургас, единствен записа само победи в шестте си мача от двата подборни кръга. И не срещна проблеми при спечелването на победите и в трите си мача във Варна. Крайните резултати от Варна са Аква Спорт – КПС Варна 4-14, Комодор – Тича 4-3, Аква Спорт – Тича 7-10, Комодор – КПС Варна 4-12, КПС Варна – Тича 10-4, Аква Спорт – Комодор 7-8.