Лудогорец 2 - Локомотив 2:1

detoigrae

Верни на традицията, предавахме на живо с текст двубоя на Локомотив от първия кръг на сезон 2017/2018 във втора лига. Железничарите загубиха с 2:1 гостуването на втория отбор на Лудогорец в Разград. Отново съдийска грешка и наши груби индивидуални грешки и липса на умения пред гола доведоха до горчивата и неочаквана загуба.

Атанас Курдов не влезе в игра поради контузия, а другият таран Илия Димитров влезе през второто полувреме заради  неразположение.

Двата отбора започнаха активно мача, като Локомотив имаше превес, но Лудогорци първи достигнаха до чиста ситуация за гол, след като едно центриране бе проспано от защитата, но за наше щастие Димитров от метър уцели гредата.

Локомотив атакуваше, но не успя да отбележи, а в 41-та минута 20-годишния Ташев сбърка изпускайки футболист на домакините, които откриха резултата. Последва щурм на Локомотив при който 18-годишния Стефанов имаше 2 чудесни възможности, но уцели само веднъж греда, а Александров от метър с глава също пропусна. През втората част железничарите все пак изравниха в 54-тата минута след центриране от фаул на Александров и гол на Зюмбюлев, който бе най-съобразителен и след удара му топката успя да премине гол линията. Много бързо обаче Лудогорец 2 си върна преднината резултата. След нова грешка в отбраната, последва корнер, центриране и удар на Климентов, с който изведе домакините напред. Локомотив се бори до края да изравни, бяха направени 3 офанзивни смени, а Лудогорци се прибраха да бранят резултата. В 85-ата минута Александров също уцели гредата. В последните минути добавеното време дори вратаря Яначков скача на корнер за да отбележи. В последната секунда имаше и игра с ръка на защитник на Лудогорец, който спаси сигурен гол, но съдията Стефан Павлов побърза да свири края на мача – 2:1 за разградчани. Младите Галин Ташев (20 г.) и Илиян Стефанов (18 г.) определено не издържаха на напрежението и това оказа влияние на резултата.

Лудогорец 2: 29 Даниел Наумов, 62 Венцислав Славов, 98 Светослав Ковачев, 97 Томас Цвятков, 38 Кристиян Китов /55-Ерол Дост/, 34 Олег Димитров /77-Андриан Димитров/, 87 Преслав Петров, 23 Венцислав Керчев, 45 Ивайло Климентов, 80 Денислав Александров /80-Мехмед Мехмед/, 76 Сердар Юсуфов /Резерви: 24 Васил Симеонов, 85 Атанас Карачоров, 56 Иван Великов, 91 Мехмед Мехмед, 81 Тони Иванов, 31 Андриан Димитров, 72 Ерол Дост/ Старши треньор – Радослав Здравков

Локомотив : 24 Ивайло Яначков, 21 Виктор Райчев /81-Марио Йорданов/, 23 Емил Виячки, 3 Евгени Зюмбулев, 17 Галин Ташев, 14 Иво Иванов, 11 Денис Стоилов /64-Илия Димитров/, 8 Стоян Кадифчин /85-Владимир Семерджиев/, 10 Илиян Стефанов, 18 Николай Цветков, 7 Александър Александров /Резерви: 1 Цветомир Витков, 13 Кристиан Николов, 26 Красимир Милошев, 19 Марио Йорданов, 6 Владимир Семерджиев, 9 Илия Димитров/ Старши треньор – Младен Додич