Нова съдийска тесла помогна за загуба на Локомотив

bfs За мнозина неочаквано Локомотив загуби с 0:1 домакинството си срещу Ботев (Враца). Още в третата минута Локомотивецът Даниел Генов откри за гостите. Защитата и Любенов не се бяха подредили добре и не много високият Генов отбеляза от близката греда с глава след центриране от корнер. Чест прави на Даниел, че за пореден път дори след гола демонстрира какво за него е Локомотив. При смяната му през втората част пък феновете го изпратиха с аплодисменти. В следващите над 90 минути Локомотив водеше играта и статистика показа 70% притежание на топката, но гол така и не падна. След като в предишния кръг Радослав Гидженов отмени гол на Локомотив в 88-та минута, за нарушение подобно на множество извършени срещу Диков и несвирени и този мач станахме свидетели на неадекватни съдийски действия. Денислав Сталев спести кристален втори жълт картон за гостите в средата на втората част. Локомотив имаше две 100% положения за гол, но Диков и новодошлия Диара не успяха да насочат добре ударите си с глава. Любенов същс спаси едно нарисувано положение за гол, а в последните минути скача и в наказателното поле на гостите в опит да отбележи. В крайна сметка Локомотив така и не успя да намери пътя към вратата на добре пазилия Рубио.
Феновете на Локомотив и Ботев (Враца) за пореден мач показаха чест и на няколко пъти скандираха заедно "Българи юнаци".